Wiosna blisko! Na jakie urządzenia ogrodowe warto zwrócić uwagę?

Urządzenia ogrodowe
Wiosna blisko! Na jakie urządzenia ogrodowe warto zwrócić uwagę?

Wiosna za pasem, dlatego warto się do niej przygotować! Nie wiesz, w jakie urządzenia ogrodowe warto się zaopatrzyć? Czytaj dalej!

Choć luty jest mocno kapryśny, to na horyzoncie powoli pojawia się wiosna, a prognozy długoterminowe wydają się nas w tym utwierdzać. Najwyższy czas, aby rozpocząć poważne przygotowania do sezonu! 

Być może będziesz potrzebować dodatkowych sprzętów, które znacznie ułatwią Ci ogrodowe porządki? Zapraszamy do naszego przeglądu urządzeń ogrodowych, na które warto zwrócić uwagę przed przystąpieniem do wiosennych prac.

Przygotowanie trawnika i gleby

Aby Twój trawnik wystartował na wiosnę z przytupem i uraczył Cię równą, soczyście zieloną trawą, musisz zapewnić mu odpowiednie warunki. Zniszczone, pożółkłe i suche źdźbła ograniczają wchłanianie wody do gleby, a także utrudnia wyrastanie nowej trawy. 

Aby zapewnić murawie odpowiednie warunki do wzrostu, koniecznie musisz oczyścić i napowietrzyć przydomową murawę. Do tego przyda Ci się wertykulator elektryczny SV 415 E, który jest lekki i łatwy w obsłudze.  Wymienne wałki umożliwiają wykonanie zarówno wertykulacji, jak i aeracji. Dzięki opcji wertykulacji usuniesz powstałe w trakcie zimy złogi na trawniku, a dzięki opcji aeracji rozluźnisz i napowietrzysz glebę. 

O tym, czym różnią się te zabiegi, a także jakie przynoszą korzyści przeczytasz w tym wpisie.

Szykujesz nowe nasadzenia w trudnym terenie albo przygotowujesz się do założenia ogródka warzywnego? W takim przypadku nieoceniona może być pomoc glebogryzarki SRC 685 RG, która odpowiednio spulchni ubitą przez zimę glebę. Ogromną moc tego urządzenia zapewnia 4-suwowy silnik spalinowy o pojemności 182 cm³, mocy 3,5 kW i trzech biegach (2 do przodu i 1 do tyłu).

Odwiedź naszą stronę i wybierz urządzenie stworzone dla Twojego ogrodu!

Koszenie trawnika

Jaka jest najlepsza kosiarka, która spełni Twoje oczekiwania?

Jeśli spacer z kosiarką to dla Ciebie relaks i nie wyobrażasz sobie wyręczania Cię w przycinaniu Twojego trawnika, polecamy Ci kosiarkę akumulatorową Collector 548e, zasilaną przez potężny akumulator 48V 4Ah. Taka moc pozwoli Ci na skoszenie około 400m² na jednym ładowaniu! Ten model wyposażony jest też w innowacyjną kierownicę Fulcrum, którą można odchylić od mechanizmu tnącego nawet o 25 stopni. Koszenie pod drzewami, wzdłuż ścian i żywopłotów jeszcze nigdy nie było tak proste!

Cenisz sobie pracę wykonaną przy minimalnym wysiłku? Poznaj autonomiczne roboty koszące STIGA - rewolucję wśród kosiarek! Dzięki połączeniu odbierania sygnału przez GPS z zastosowaniem technologii: RTK i i opatentowanej przez nas AGS, autonomiczne roboty koszące samodzielnie planują i wykonują swoją pracę.

W tym wpisie poznasz ich mechanizm działania, a także przekonasz się o ich wyjątkowości!

IG+1-min.jpg

Sprawdź inne modele kosiarek akumulatorowych STIGA i znajdź model dla siebie!

Pielęgnacja drzew i krzewów

Pielęgnacja drzew i krzewów to element prac wiosennych, o którym komunikują wszyscy ogrodnicy. Odpowiednie przycięcie roślin pomoże im wystartować wraz z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego. Dlaczego to takie ważne i jak należy wykonać takie cięcie, przeczytasz tutaj.

Zestaw podkrzesywarka + sekator akumulatorowy na wysięgniku MT 500e umożliwi Ci lekką i precyzyjną pracę bez wspinania się na wysokości. Dzięki temu urządzeniu wykonasz cięcia zarówno drzew i krzewów, jak i żywopłotów. Zasilanie akumulatorowe zapewnia redukcję drgań i pracę bez emisji spalin. 46-centymetrowy nóż i 25-centymetrowa listwa tnąca gładko przecinają gałęzie i liście.

Sprawdź całą gamę wielofunkcyjnych narzędzi akumulatorowych!

Bardziej wymagające cięcia grubszych gałęzi będą możliwe na przykład dzięki lekkiej i kompaktowej pilarce akumulatorowej PR 700e, zasilanej przez litowo-jonowy akumulator 48V. Dzięki niej możesz cieszyć się nieskrępowanymi ruchami w trakcie pracy.

Przygotuj swój trawnik i rośliny na nadejście wiosny! Aby Twój ogród mógł cieszyć się nienagannym wyglądem i sprzyjać sielskimu wypoczynkowi, musisz o niego odpowiednio zadbać. Poszukujesz niezawodnych kompanów do wiosennych prac? Odwiedź sklep STIGA i wyposaż się w niezbędne urządzenia, które pomogą Ci przywrócić ład w Twoim ogrodzie.