Odświeżenie ogrodzenia? Tylko z myjką wysokociśnieniową Stiga!

Urządzenia ogrodowe
Odświeżenie ogrodzenia? Tylko z myjką wysokociśnieniową Stiga!

Wizytówka każdej posesji - ogrodzenie. Jak zadbać o jego estetyczny wygląd? Za pomocą myjki wysokociśnieniowej! 

Co robić, gdy ogrodzenie po długim czasie świetności zaczyna wyglądać nie najlepiej? Połączenie warunków atmosferycznych z zanieczyszczeniami środowiska potrafi w mgnieniu oka odebrać urok ogrodzeniu wykonanemu nawet z najtrwalszego materiału. 

Aby przywrócić je do dawnej świetności, można oczywiście zabrać się za ręczne szorowanie, jednak kto ma na to wystarczająco czasu i energii? Pozbądź się brudu szybko, skutecznie i bez wysiłku - z myjką wysokociśnieniową STIGA!

Dlaczego myjka wysokociśnieniowa?

Szorowanie? Przeszłość!

Taka myjka to prawdziwy majstersztyk technologiczny i superbohater do walki z brudem. Dzięki skoncentowanemu strumieniowi wody wyrzucanemu pod dużym ciśnieniem usunie nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. 

Myjka wysokociśnieniowa - jak wybrać?

Wybór odpowiedniego urządzenia to klucz do sukcesu. Pierwszą kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, jest moc urządzenia wyrażona w watach (W) i ciśnienie, jakie potrafi wytworzyć (wyrażone w barach). 

Do usuwania standardowych zabrudzeń z ogrodzeń drewnianych w zupełności wystarczy urządzenie o mocy do około 1400 W i ciśnieniu do 110 barów, jednak dla ogrodzeń metalowych czy betonowych należy wybrać myjkę o większej mocy. 

Doskonałym wyborem do czyszczenia większości płotów i ogrodzeń będzie myjka HPS 245 R, której elektryczny silnik oferuje moc 2100 W. Wytwarza maksymalne ciśnienie 145 barów i zapewnia natężenie przepływu do 450 litrów na godzinę! To prawdziwa petarda! 

Wygodę pracy zapewnia wąż wysokociśnieniowy zbrojony stalowym oplotem, który mierzy aż 9 metrów długości, co wyraźnie wpływa na komfort pracy. Na wygodę wpływa także lekkość i stabilność myjki, a także gumowane kółka i teleskopowy uchwyt, umożliwiające wygodny transport. 

Równie dobra będzie myjka HPS 345 R - napędzana indukcyjnym silnikiem elektrycznym o mocy 2100 W umożliwia uzyskanie ciśnienia aż 145 barów i natężenia przepływu 450 litrów na godzinę. Dużo, prawda? Dla węża zbrojonego stalowym oplotem to błahostka!

Potrzebujez jeszcze większej mocy i ciśnienia? Sprawdź model HPS 650 RG - 2800 W, 150 bar, a do tego mosiężna pompa i wykonany ze stali nierdzewnej  tłok nie pozostawią zabrudzeniom żadnych szans!


Wszystkie nasze myjki posiadają specjalny schowek na akcesoria, który pozwala trzymać elementy urządzenia w jednym miejscu, a także bęben na wąż wysokociśnieniowy oraz specjalne mocowania, które pomogą zwinąć kabel i przechowywać go w ładzie - bez plątania.

Wciąż wahasz się, który model wybrać? Sprawdź, co radzi ekspert STIGA.

Do dzieła! - czyli jak korzystać z myjki wysokociśnieniowej i sprawić, że Twoje ogrodzenie odzyska dawny blask

Na początku przygotuj myjkę - wybierz odpowiednią końcówkę, podłącz urządzenie do zasilania i źródła wody. Czyszczenie zacznij od najniższego ciśnienia. Jeśli zauważysz, że takie nie wystarcza, po prostu stopniowo je zwiększaj. 

Nie zapominaj, że ogrodzenia wykonane z różnych materiałów będą wymagały nieco innej troski. Czyszcząc drewniane płoty, pamiętaj o korzystaniu z niskiego ciśnienia i unikania środków chemicznych - to mogłoby je zniszczyć. Metal czy beton są bardziej wytrzymałe, ale kieruj strumień pod kątem ostrym, a nie bezpośrednio na powierzchnię (pod kątem prostym).

tresc3105-min.jpg

Skuteczne detergenty i akcesoria do myjek wysokociśnieniowych, ułatwiające czyszczenie różnych powierzchni znajdziesz w sklepie STIGA.

Wyczyszczone? Czas na konserwację!

Skończyłeś czyścić? Gratulacje! Jednak to jeszcze nie koniec prac - czas na konserwację Twojego ogrodzenia, które z pewnością podziękuje Ci za odpowiednią troskę.

Jeśli masz do czynienia z drewnem, zastosuj impregnat lub olej - zabezpieczy to powierzchnię przed działaniem wilgoci i brudu. Ogrodzenia metalowe pokryj specjalnymi lakierami lub farbami antykorozyjnymi, które zabezpieczą je przed pojawieniem się (lub odnowieniem) rdzy. 

Regularne czyszczenie to klucz do utrzymania ogrodzenia w idealnym stanie. Gdy tylko zauważysz, że Twoje ogrodzenie zaczyna tracić blask - złap za myjkę i działaj! 

Pamiętaj, że myjką wysokociśnieniową wyczyścisz jednak nie tylko płot - to sprzęt wielozadaniowy! Inne propozycje wykorzystania sprzętu znajdziesz w artykule: 4 pomysły na zastosowanie myjki wysokociśnieniowej wokół domu.


Myjka wysokociśnieniowa to niezastąpiony sprzymierzeniec w walce z brudem na ogrodzeniu. Dzięki niej proces czyszczenia staje się prosty i szybki, a przede wszystkim - skuteczny. Jeśli jeszcze nie masz swojej supermyjki, to już najwyższy czas ją zdobyć. Odwiedź sklep STIGA i wybierz swojego kompana do walki z brudem. Nie zwlekaj i przekonaj się, jak proste, szybkie i skuteczne może być odświeżanie ogrodzenia. Zaufaj nam - nie pożałujesz!