4 pomysły na zastosowanie myjki wysokociśnieniowej wokół domu

Urządzenia ogrodowe
4 pomysły na zastosowanie myjki wysokociśnieniowej wokół domu

Myjka wysokociśnieniowa usuwa wszelkie zabrudzenia zalegające wokół domu… i nie tylko. Do czego konkretnie możesz ją wykorzystać?

Myjka wysokociśnieniowa do domu to urządzenie zasilane silnikiem elektrycznym. Jest kompaktowe, lekkie i poręczne. Jednocześnie bardzo mocne, ponieważ strumień wody wytwarzany jest przez pompę wysokociśnieniową generującą ciśnienie od 110 do 150 barów. Dla porównania, ciśnienie wytwarzane przez domową instalację wodną wynosi zaledwie 3 bary. 

Myjka wysokociśnieniowa – zastosowanie

Warto podkreślić, że pracując z myjką, działasz proekologicznie. Z jednej strony oszczędzasz wodę, bo wykorzystujesz jej kilkukrotnie mniej niż przy wykorzystaniu węża ogrodowego. Z drugiej – ograniczasz ilość detergentów szkodliwych dla środowiska. Woda pod ciśnieniem nawet z niewielką ilością środka czyszczącego świetnie radzi sobie z usuwaniem brudu. 

Funkcjonalna myjka wysokociśnieniowa STIGA przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Dzięki niej z łatwością utrzymasz w czystości zarówno dom, jak i najbliższe otoczenie.

1. umyjesz nie tylko samochód

Myjka z odpowiednio wyregulowanym ciśnieniem wody i dobrze dobraną głowicą natryskową (dyszą) szybko przywróci blask karoserii samochodu. Dokładnie wyczyści również motocykl, rower, hulajnogę, a także – zakurzone meble ogrodowe.

2. odświeżysz elewację

Zakurzona elewacja zwraca na siebie uwagę, szczególnie kiedy stanowi dokładne przeciwieństwo zadbanego ogrodu. Jeśli chcesz, by wyglądała jak nowa, pomimo upływu lat, sięgnij po myjkę wysokociśnieniową. Z jej pomocą dokładnie wyczyścisz zewnętrzne ściany domu – otynkowane, wykończone drewnem, czy sidingiem. Nie musisz przy tym używać drabiny. W pełni komfortową pracę, przy zachowaniu naturalnej pozycji ciała umożliwia wąż wysokociśnieniowy, którego długość w zależności od modelu myjki STIGA, wynosi od 5 m do 12 m. 

3. wyczyścisz ogrodzenie

Brama wjazdowa z widocznymi grudkami błota nie wygląda zbyt reprezentacyjnie, prawda? Myjka ciśnieniowa poradzi sobie zarówno ze świeżymi zabrudzeniami, jak i nieco już zaschniętymi, a przez to trudniejszymi do usunięcia. Możesz bez obaw wykorzystać ją do czyszczenia drewnianego płotu, także w sytuacji, kiedy przygotowujesz go do ponownego malowania.

4. usuniesz plamy z dowolnej powierzchni i nawierzchni wokół domu

Wodą pod ciśnieniem odplamisz z tłustych zacieków brukowany podjazd, drewniany taras, czy płytki ceramiczne, jakimi wyłożone są schody wejściowe, a nawet balkon. 

Samochód, brukowany podjazd, meble ogrodowe – przy pomocy myjki wysokociśnieniowej sprawnie usuniesz zabrudzenia z dowolnej powierzchni!

Kolaż_Myjki ciśnieniowe STIGA.jpg

Źródło: www.stiga.pl

Jak używać myjki wysokociśnieniowej?

W przypadku zastosowania głowicy z dyszą płaską możesz płynnie regulować kąt oraz siłę strumienia wody. Rozproszony strumień wody usunie brud, ale nie uszkodzi czyszczonej powierzchni. Stosuj go do mycia auta lub innych pojazdów, a także sprzętu ogrodniczego. 

Głowica z dyszą rotacyjną przywróci nieskazitelną czystość kostce brukowej, płytkom ceramicznym oraz nawierzchniom drewnianym. Natomiast specjalna szczotka obrotowa przystosowana jest do powierzchni plastikowych, a także szklanych. Nie ma sobie równych w myciu okien, przyda się w ogrodzie, np. do wymycia szyb w szklarni.

Myjkę wysokociśnieniową nierzadko uważa się za zbędny gadżet, ale tylko do pierwszego jej użycia. Wówczas okazuje się bardzo pomocna, jeśli nie niezbędna w utrzymaniu czystości wokół domu. To urządzenie wydajne i efektywne, które odciąża od trudnej pracy, skraca czas potrzebny na sprzątanie wokół domu, a dodatkowo pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty niż przy pomocy węża ogrodowego.

Chcesz wiedzieć więcej o urządzeniach STIGA usprawniających przydomowe porządki? Przeczytaj koniecznie: 
Jak dbać o czystość wokół domu? Wybierz najlepsze urządzenie!

Zobacz produkt w sklepie Stiga