TOP 6 urządzeń do ogródków działkowych

Urządzenia ogrodowe
TOP 6 urządzeń do ogródków działkowych

Nawet najmniejszy zielony skrawek zasługuje na odpowiednią pielęgnację. Zadbaj o swój ogródek działkowy z urządzeniami STIGA!

Ogródek działkowy - idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój i relaks na łonie natury, a także dla amatorów ogrodnictwa. Niekiedy wymaga on tyle samo, albo nawet i więcej pracy niż klasyczne przydomowe ogródki, ozdobione jedynie zieloną trawą i małą rabatą lub pojedynczym nasadzeniem. 

Teren bogaty w różne rośliny, krzewy i drzewa wymaga specjalnego przygotowania - pomogą Ci w tym odpowiednie urządzenia ogrodowe STIGA, z pomocą których wypielęgnujesz swój ogródek!

1. Kosiarka lub kosa

Niezastąpiony sprzymierzeniec niemal każdego ogródka - kosiarka w tradycyjnej formie ręcznej lub kosa. 

Jeśli Twoja działka to w dużej mierze trawnik o prostej, łatwo dostępnej bryle, zdecyduj się na kosiarkę akumulatorową Collector 132e. Ten niepozorny sprzęt skrywa w sobie wystarczającą moc, która jednorazowo pozwala skosić do 150m². Do tego jest lekka i poręczna, dlatego koszenie nią będzie wyjątkowo łatwe.

Chcesz oszczędzić zagospodarowaną przez sprzęty  przestrzeń w budynku gospodarczym, albo bez problemu zmieścić kosiarkę do bagażnika samochodu? Postaw na kosiarkę akumulatorową Aero 132e! To niezwykle lekkie i zwrotne urządzenie jest niemal jak piórko - jest wyjątkowo lekka i wręcz unosi się nad ziemią! A to wszystko dzięki wykorzystaniu rozwiązań stosowanych w lotnictwie - kosiarka kieruje przepływ powietrza w sposób tworzący poduszkę powietrzną. Ten patent pozwala obniżyć zużycie energii i poprawić jakość koszenia.

A może zagospodarowanie przestrzeni Twojego ogródka nie pozwala na skorzystanie z tradycyjnej kosiarki? Rozwiązaniem jest kosa akumulatorowa SBC 500 AE, która dotrze wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz. Ten model bez problemu rozprawi się także z bujną roślinnością, jeśli akurat zdarzyło Ci się na jakiś czas zapomnieć o ogrodowych obowiązkach, lub musisz doprowadzić teren do ładu po poprzednim użytkowniku.

2. Podcinarka

Perfekcyjny wygląd trawnika zapewni Ci podcinarka. To urządzenie stworzone do podcinania i równania obrzeży w trudno dostępnych miejscach. Jeśli nie wiesz, czym różni się od kosy, sprawdź ten wpis

Potrzebujesz lekkiego i łatwego w obsłudze urządzenia? Podcinarka GT 500e będzie strzałem w dziesiątkę! Jest bardzo lekka i precyzyjna, a do tego nie ogranicza jej żaden kabel, dzięki czemu bez większego trudu przytniesz obrzeża swojej działki. Jeśli zależy Ci na pionowym podcięciu krawędzi trawnika, wystarczy, że obrócisz głowicę tnącą o 90° i nadasz mu wymarzony kształt. Regulowany wałek teleskopowy pozwala dostosować wysokość podcinarki tak, aby zapewnić Ci maksymalny komfort pracy. Dodatkowo posiada możliwość demontażu, dzięki czemu możesz przechowywać podkaszarkę nawet w niewielkich przestrzeniach. 

1180.jpg

3. Sekator i nożyce

Twój ogród otacza bujny żywopłot? A może posiadasz wspaniałe okazy krzewów, które do utrzymania dobrej formy wymagają regularnego podcinania?

W takich sytuacjach niezastąpiony okaże się sekator akumulatorowy SHT 500 AE, który z łatwością przycina żywopłoty i krzewy. Jedno ładowanie zapewnia do 50 minut pracy! A to wszystko bez spalin i plączących się kabli.

Wartym uwagi są także nożyce akumulatorowe SGM 102 AE - są lekkie, nie zajmują dużo miejsca i posiadają 2 wymienne elementy tnące - nożyce do krzewów oraz 10-centymetrowe ostrze, którym bez problemu przytniesz krawędzie trawnika. W naszej ofercie dostępne są także dodatkowe akcesoria jak spulchniacz czy obcinacz do SGM.

4. Podkrzesywarka

Twoje krzewy i drzewa wymagają nieco mocniejszego cięcia? Uzbrój się w podkrzesywarkę! To urządzenie, które z łatwością przytnie grubsze gałęzie, przydaje się do ogrodowych prac przez cały sezon - przyda się zarówno do cięć sanitarnych, korygujących i prześwietlających, jak i cięć odmładzających, formujących i pielęgnacyjnych.

Doskonałą inwestycją w piękny ogródek jest urządzenie wielofunkcyjne - podkrzesywarka + sekator akumulatorowy na wysięgniku MT 500e. Umożliwia ono bezpieczną pracę na wysokości, dzięki czemu uporasz się z wyższymi partiami żywopłotów i drzew. Urządzenie 2w1 pozwoli także na wygodne przycięcie gałęzi, które chcą czmychnąć na działkę sąsiada.

218.jpg

5. Pilarka

Chcesz wyciąć drzewo lub pociąć drewno do ogniska czy grilla? Proponujemy Ci wygodną pilarkę akumulatorową PR 700e

Ten sprzęt, poza niewątpliwą zaletą, jaką jest zerowa emisja, pozwala także na pracę z minimalnymi wibracjami, dużo mniejszym hałasem i zerową emisją spalin! Co więcej - akumulatorowy napęd wyklucza konieczność konserwacji silnika, dzięki czemu z łatwością zadbasz o swoje urządzenie. 

O tym, jak dbać o pilarkę, by służyła Ci przez lata, przeczytasz tutaj

6. Rozdrabniacz

Na ogródku działkowym kumulują się wciąż 2 rzeczy - niekończące się prace wokół roślin czy budynków gospodarczych oraz odpadki powstałe w wyniku tych prac. O ile z tymi pierwszymi z pewnością się liczyłeś (a najprawdopodobniej mogą sprawiać Ci też przyjemność), to gromadzące się po tych pracach odpadki mogę być niemałym zmartwieniem. W końcu nie wyrzucisz ich ot tak, do kosza. Dymiące na działki sąsiadów ognisko też nie wchodzi w grę. Jak inaczej uporać się z korzeniami i gałęziami?

Rozwiązaniem Twoich problemów jest rozdrabniacz Bio Master 2200, który umożliwia przerobienie odpadów na ściółkę (którą możesz wykorzystać później do ściółkowania swoich roślin albo przeznaczyć na kompost, jeśli posiadasz kompostownik). Choć rozdrabniacz jest kompaktowych rozmiarów, to jego pojemny worek na odpady może pomieścić nawet do 50 litrów! Jest zatem idealnym urządzeniem do niewielkich przestrzeni.

318.jpg

Jak pewnie sam wiesz, odpowiednio zadbany ogródek działkowy wymaga wiele pracy - najlepiej z użyciem odpowiednich narzędzi, które ułatwią pracę i pozwolą na osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu zieleni. Urządzenia ogrodowe STIGA, takie jak kosiarki, kosy, podcinarki, sekatory, podkrzesywarki, pilarki czy rozdrabniacze, są świetnymi sprzymierzeńcami w pielęgnacji nawet tych najmniejszych działeczek. Dzięki nim koszenie trawy, przycinanie krzewów, cięcie gałęzi czy przerabianie odpadów na ściółkę jest prostsze i bardziej efektywne. Wypróbuj je sam!