Akcesoria do glebogryzarki, po które warto sięgnąć w uprawie warzyw

Urządzenia ogrodowe
Akcesoria do glebogryzarki, po które warto sięgnąć w uprawie  warzyw

Prace przy uprawach potrafią być trudne i męczące. Remedium może okazać się użycie glebogryzarki z akcesoriami!

Początek wiosny to czas, kiedy zaczynamy myśleć o ogrodzie i uprawie roślin, w tym warzyw. Jednym z narzędzi, które może nam ułatwić pracę przy uprawie roślin w ogrodzie, jest glebogryzarka. 

Jednak, aby uzyskać jak najlepsze efekty z użycia glebogryzarki, warto zainwestować także w dodatkowe akcesoria, jak obsypnik czy pług. Dlaczego? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu.

Glebogryzarka a uprawa warzyw - w czym może pomóc?

Glebogryzarka to urządzenie, które pozwala na szybkie i skuteczne przeprowadzenie prac w ogrodzie, dzięki czemu uprawa warzyw staje się prostsza i wydajniejsza. To niezawodna pomoc w przygotowaniu gleby do sadzenia roślin, a w szczególności warzyw.

Glebogryzarka SRC 685 RG została stworzona po to, aby ułatwić prace przygotowawcze do nasadzeń i wysiewów, poprzez szybkie i skuteczne rozdrabnianie i spulchnianie ziemi. Dwa komplety noży o głębokości roboczej 15 cm i szerokości roboczej 85 cm z tarczami ochronnymi pozwalają na wydajną pracę nawet blisko drzew i brzegów działek, a 4-suwowy silnik spalinowy o pojemności 182 cm³ i mocy 3,5 kW zapewnia wysoką sterowność, która wpływa na komfort pracy. Urządzenie posiada 3 biegi - 2 do przodu i 1 do tyłu. Pracę ułatwia także przednie koło i uchwyt z możliwością regulacji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy glebogryzarki?

  • dzięki wydajnym ostrzom spulchnia i napowietrza glebę, poprawiając jej jakość,
  • poprzez odpowiednie przygotowanie gleby wspiera zdrowy rozwój upraw (niektóre choroby roślin rozwijają się w zbyt gęstej i niedrożnej ziemi) i zwiększa plony, zapewniając odpowiednią przestrzeń dla korzeni,
  • ułatwia i przyspiesza pracę, oszczędzając robót ręcznych.

Więcej o tym, jak odżywić glebę przy użyciu glebogryzarki, przeczytasz w tym wpisie.

Glebogryzarka SRC 685 RG może jednak znacznie więcej, jeśli tylko zostanie zaopatrzona w odpowiednie akcesoria - obsypnik do SRC 685 RG i pług do SRC 685 RG.

kolaż 1-min.jpg

Obsypnik do glebogryzarki

Obsypnik jest przydatnym akcesorium do glebogryzarki, które umożliwia łatwe i precyzyjne wykonywanie bruzd pod uprawy. Umożliwia uzyskanie jednolitej głębokości rowków, a także równomiernego rozprowadzenia ziemi po obu stronach bruzd. 

Produkt wykonany jest z trwałych materiałów, co zapewnia jego długą żywotność. Dzięki prostej konstrukcji jest łatwy w montażu i demontażu, co znacznie usprawnia pracę.

Dzięki glebogryzarce STIGA z obsypnikiem do SRC 685 RG wykonasz bruzdy o takiej szerokości i długości, jakiej potrzebują Twoje warzywa. 

Pług do glebogryzarki

Pług do glebogryzarki, inaczej zwany radlicą, służy do wykonywania bruzd o równej głębokości, odsypując równomiernie zbieraną ziemię na jedną stronę, co umożliwia równomierne rozmieszczenie nasion czy nasadzeń. 

Pług do SRC 685 RG został stworzony z myślą o wygodzie użytkowania, a wysokiej jakości materiały, które zostały użyte do jego produkcji, zapewniają trwałość i niezawodność.

Podsumowując, inwestycja w glebogryzarkę wraz z odpowiednimi akcesoriami, takimi jak obsypnik czy pług, może znacznie ułatwić pracę przy uprawie warzyw w ogrodzie. Dzięki takim narzędziom stają się ona łatwiejsza, bardziej wydajna, a co najważniejsze - pozwala uzyskać lepsze rezultaty w postaci zdrowszych roślin i większych plonów. 

Jeśli planujesz uprawę warzyw w swoim ogrodzie, postaw na glebogryzarkę wraz z odpowiednimi akcesoriami, które z pewnością pomogą Ci w osiągnięciu sukcesu w uprawie roślin. Jeśli poszukujesz przydatnych urządzeń ogrodowych odwiedź STIGA.

Zobacz produkt w sklepie Stiga