Top 5 kategorii urządzeń, które pomogą ci w utrzymaniu pięknego ogrodu jesienią

Urządzenia ogrodowe
Top 5 kategorii urządzeń, które pomogą ci w utrzymaniu pięknego ogrodu jesienią

Zastanawiasz się, jakie narzędzia będą niezbędne późną jesienią? Przeczytaj koniecznie! 

Najlepsze urządzenia do jesiennych prac porządkowych w ogrodzie 

Większość roślin powoli przechodzi w stan spoczynku, pożyteczne owady zapadają w stan hibernacji, a zwierzęta w sen zimowy. W ogrodzie jednak ciągle jest sporo do zrobienia! Zwłaszcza do sprzątania!  

Dmuchawy odkurzacze  

Usuwanie opadłych liści z powierzchni trawnika jest niezwykle istotne. Kiedy deszcz pada od rana do wieczora, istnieje wysokie prawdopodobieństwo rozwoju chorób grzybowych na źdźbłach. Aby tego uniknąć, chwyć za dmuchaw akumulatorową VS 100e 4.0 Ah lub elektryczną dmuchawę / odkurzacz BL 130c V

Dzięki tym narzędziom zadbasz nie tylko o zdrowie trawnika, ale też estetykę - uprzątniesz opadłe liście w mgnieniu oka. Dodatkowo dzięki funkcji odkurzania i mielenia zbierzesz materiał roślinny i przygotujesz go do kompostowania czy przekazania służbom komunalnym (zmielone odpady zajmą mniej miejsca). 

Odkurzaacz-min.jpg

Myjki wysokociśnieniowe 

Druga grupa urządzeń, która będzie niezwykle użyteczna jesienią to myjki wysokociśnieniowe. Będą nieocenioną pomocą w utrzymaniu porządku na tarasach, ścieżkach lub podjazdach. W ofercie sklepu STIGA znajdziesz między innymi: 

  • HPS 110 - łatwa w obsłudze, lekka i kompaktowa. Napędzana silnikiem elektrycznym o mocy  1400 W, dzięki czemu uzyskuje maksymalne ciśnienie 110 barów przy natężeniu przepływu 390 l/godz. Obrotowa regulowana dysza i rozpylacz środków czyszczących dodatkowo ułatwią prace. 
  • HPS 235 R - zaopatrzona w wytrzymały silnik o mocy 1800 W, który umożliwia uzyskanie maksymalnego ciśnienia 135 barów przy natężeniu przepływu 440 l/godz. Niezwykle użyteczna dzięki 6-metrowemu superelastycznemu wężowi SUPER SOFT, który zwiniesz na bęben za pomocą korbki aby dostosować długość do wykonywanej pracy.
  • HPS 345 R - wytrzymała, stabilna, a przy tym lekka. Wyposażona w silnik indukcyjny o mocy 2100 W, który pozwala na uzyskanie maksymalnego ciśnienia 145 barów i 9-metrowy wąż zbrojony stalowym oplotem stanie się nieocenionym pomocnikiem do czyszczenia powierzchni i sprzętów. 
  • HPS 550 R - urządzenie to poradzi sobie z większą powierzchnią i silnymi zabrudzeniami. Jego atutem jest silnik indukcyjny o mocy 2500 W, który umożliwia uzyskanie maksymalnego ciśnienia 150 barów i natężenia przepływu 520 l/godz. Dzięki wymiennym lancom, regulowanemu kątowi strumienia i systemowi dozowania detergentu dostosujesz parametry do swoich potrzeb. 
  • HPS 650 RG - myjka do zadań specjalnych z silnikiem indukcyjnym o potężnej mocy 2800 W. Dzięki niemu czyścisz pod ciśnieniem  maksymalnie 150 barów przy natężeniu przepływu 550 l/h - myjka ma wbudowany układ regulacji ciśnienia roboczego. 

Warunkiem udanego i bezproblemowego użytkowania jest właściwy dobór maszyny do aktualnych potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie poznaj nasze wskazówki. 

Zamiatarki 

Trzecią grupą urządzeń, które pomogą Ci ujarzmić bałagan, są zamiatarki ręczne. W ofercie sklepu znajdziesz między innymi: 

Sprawdzą się idealnie dla osób, które cenią ekologię i unikają hałasu. Dzięki temu, że zostały wyposażone w napęd bezpaskowy, nie emitują spalin i są niezwykle ciche. Z ich pomocą posprzątasz opadające liście, gałązki i wszelkie zanieczyszczenia z gładkich powierzchni takich jak ścieżki, tarasy czy podjazdy, a wszystko to dzięki wydajnym szczotkom talerzowym (do 55 cm do 77 cm szerokości), które możesz ustawiać w 3 pozycjach (w przypadku SWP 355) lub w 8 pozycjach (SWP 475 i SWP 577). Są także niezwykle kompaktowe, łatwe w konserwacji i można je przechowywać w pozycji pionowej. 

Jakie urządzenia do ogrodu wybrać - przycinanie i formowanie  

Pozostałe urządzenia must have w ogrodzie, poza tymi koniecznymi do utrzymania porządku i ochrony trawnika to pilarka oraz wydajne maszyny do podcinania i nadawania pożądanego kształtu młodym drzewkom owocowym.   

Pilarki i sekatory

Jeśli jesień, to pilarka! Pomoże i w cięciu drewna do kominka, i w uprzątnięciu podciętych latem gałęzi, które zdążyły dobrze przeschnąć. Akumulatorowe modele STIGA służą ogrodnikom cały rok, zdobywając ich uznanie lekką pracą, nieograniczonymi ruchami, minimalnymi wibracjami, zerową emisją spalin i, co najważniejsze, brakiem konieczności konserwacji silnika po sezonie! 

Masz w ogrodzie krzewy leszczyny? Listopad jest dobrym czasem na ich przycinanie, ponieważ rośliny te owocują najlepiej na jednorocznych pędach. I znowu przyda się pilarka! Chwyć za wydajne urządzenia akumulatorowe wyposażone w drążki teleskopowe: na przykład SPH 700 AE, czyli pilarkę, którą bez trudu i wchodzenia na drabinę sięgniesz na wysokość do 4 m (wraz z wysokością operatora). To wygodne, łatwe w obsłudze narzędzie, którym obetniesz starsze  gałązki. 

Doskonałe do tego celu będą także MT 100e 4.0 Ah lub MT 500e - urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz teleskopowych drążków zostały wyposażone w wymienne przystawki, czyli sekator i podkrzesywarkę. Za ich pomocą możesz przekształcić swoje urządzenie w podkrzesywarkę do żywopłotu. Podcinaj bezpiecznie, bez hałasu, oparów spalin i uciążliwych kabli, o które łatwo się potknąć.   

Jakie urządzenia to must have w ogrodzie na jesień? W naszym zestawieniu znalazły się przede wszystkim najlepsze urządzenia do jesiennych prac porządkowych w ogrodzie, czyli dmuchawy, odkurzacze, zamiatarki oraz maszyny do cięcia. Mamy nadzieję, że już wiesz jakie urządzenia wybrać. A jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup maszyn ogrodniczych, zapraszamy na STIGA.pl