Zimowy survival: przetrwaj i dojedź do pracy na czas

Zrób to sam
Zimowy survival: przetrwaj i dojedź do pracy na czas

Przyznaj się: ile razy wstajesz niewyspany i bez filiżanki porządnej kawy, pośpiesznie zaczynasz odśnieżać podjazd, żeby zdążyć na czas do pracy? A teraz pomyśl, że możesz spać dłużej i mimo wszystko – wyjechać z domu szybciej niż sąsiad. Jak to możliwe?!

Spis treści

ŁOPATA DOBRA NA WSZYSTKO?

Pomysł, aby zamienić tradycyjną łopatę na odśnieżarkę może wyda się nieco ekstrawagancki, ale czy na pewno? Jeżeli rzeczywiście zależy Ci na szybkim uporaniu się z wykańczającymi nerwy zaspami i komforcie odśnieżania, szybko pozbędziesz się wątpliwości.

Trzy korzyści, które zauważysz natychmiast po zakupie odśnieżarki:

  1. Troszczysz o bezpieczeństwo Twoje i bliskich

Regularne usuwanie śniegu odsunie niebezpieczeństwo groźnych w skutkach upadków na lodzie, który po obfitych opadach – będzie zupełnie niewidoczny. Pomyśl, o ile łatwiej zapanujesz nad porządkiem na swoim podwórzu, mając do dyspozycji urządzenie stworzone z myślą o ekstremalnych, zimowych warunkach pogodowych.

  1. Cieszysz się idealnie odśnieżonym podwórzem

Pracując łopatą likwidujesz docelowe warstwy śniegu, jednak sam przyczyniasz się do powstawania kolejnych – w innych partiach ogrodu. W profesjonalnym sprzęcie, jakim są odśnieżarki problem ten rozwiązano poprzez funkcję obrotowego komina. To Ty decydujesz, gdzie dokładnie spadnie śnieg – wyrzut boczny może osiągać odległość kilku metrów, a równomierne rozłożenie jego usuniętych warstw nie będzie skutkowało powstaniem śnieżnych garbów.

  1. Dbasz o środowisko naturalne

Piasek, popiół bądź sól problem nieprzejezdnego podwórza rozwiązują tylko czasowo, a dodatkowo uszkadzają nawierzchnię. Odśnieżarki godnych zaufania producentów wyposażone są m.in. w podkładki ślizgowe: dzięki dodatkowej, odpowiednio szerokiej powierzchni kontaktowej, skutecznie chronią kostkę brukową, stłuczkę ceglaną i inne rodzaje nawierzchni przed uszkodzeniem.

Sam widzisz, że wielogodzinna odśnieżanie śniegu ciężką łopatą to nic innego, jak syzyfowa praca: żmudna, nudna i wykańczająca.

WYBIERZ ODŚNIEŻARKĘ IDEALNĄ DLA TWOJEGO OGRODU

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakie posiadasz opcje wyboru. Rozróżniamy dwa typy odśnieżarek:

  • spalinowe: jednostopniowe i dwustopniowe,
  • elektryczne.

To, na którą powinieneś skoncentrować swoją uwagę zależy oczywiście od Twoich umiejętności w obsłudze urządzeń zautomatyzowanych oraz wielkości powierzchni przeznaczonej do odśnieżania.

W przypadku dużych, niezawodna okaże się odśnieżarka spalinowa dwustopniowa. Wyróżnia się dalekim zasięgiem wyrzutu śniegu oraz nienaganną pracą nawet przez długi czas nawet w zupełnie niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Z myślą o pracach na małych powierzchniach stworzono natomiast odśnieżarki elektryczne. Dzięki niewielkim gabarytom i wysokiej mobilności obsługiwać ją może właściwie każdy.

VIDEO PRODUKTOWE DLA MODELU STIGA SNOW ELECTRIC 31

Śnieg nie leży jednak wyłącznie na ogrodzie i podjeździe, o czym doskonale wiesz codziennie odgarniając zalegający śnieg z przyległego do posesji chodnika.

Łopata często grzęźnie w dziurach chodnikowych, skutecznie zniechęcając Cię do kontynuowania pracy, którą przecież musisz wykonać. Znacznie usprawni ją odśnieżarka spalinowa jednostopniowa, która bez najmniejszych problemów przebije się przez poszczególne warstwy zmarzliny.

ZADBAJ O POSESJĘ, NIE PŁAĆ KARY!

Pamiętaj o obowiązku odśnieżania chodnika przylegającego do podwórza w sytuacji, gdy pas trawnika oddzielający ją od drogi należy do właściciela posesji. Zaniedbania w tej kwestii mogą Cię słono kosztować, jeżeli będą one bezpośrednią przyczyną wypadku pieszego, w wyniku którego np. złamie on nogę, bądź znacznie uszkodzi inną część ciała.

Jeżeli jesteś ciekawy całości treści podstawy prawnej, zajrzyj do Ustawy o utrzymaniu porządku w gminach: Art. 5 „Obowiązki właścicieli nieruchomości”.

Źródło: www.stiga.pl

Znasz korzyści, jakie niesie ze sobą zakup odśnieżarki – doskonale potrafisz dostosować jej rodzaj i idealny model do swoich potrzeb, oczekiwań i umiejętności. Pozostaje tylko jedno – dokonanie finalnego zakupu i wypróbowanie odśnieżarki na własnym ogrodzie.

 

Zobacz produkt w sklepie Stiga