Top 3 odśnieżarki akumulatorowe do małego i dużego ogrodu

Urządzenia ogrodowe
Top 3 odśnieżarki akumulatorowe do małego i dużego ogrodu

Jak pracować, by się nie napracować, kiedy na podwórku zalegają hałdy śniegu? Postaw na odśnieżarki akumulatorowe!

Ostatnie lata pokazały, że zimy potrafią nas zaskoczyć - raz serwując wiosenną aurę, a drugim razem skuwając ulice lodem i zasypując warstwą śnieżnobiałego puchu. O ile większość ludzi nie narzeka, kiedy nie muszą wstawać wcześniej żeby skrobać szyby samochodów i odśnieżać podjazd, o tyle mogą nie zdawać sobie sprawy, że odśnieżanie może być proste i przyjemne, nawet jeśli w grę wchodzą większe areały. Jak to możliwe? Odpowiedzią są odśnieżarki akumulatorowe STIGA

Jakie są zalety odśnieżarki akumulatorowej?

  • Dzięki zasilaniu akumulatorowemu jest w pełni mobilna, dlatego dotrzesz nią do najdalszych zakątków swojego ogrodu.
  • Odśnieżarki akumulatorowe, w porównaniu do maszyn elektrycznych i spalinowych, są lżejsze. Przekłada się to na zwrotność, a zatem i wygodniejszą pracę.
  • Odśnieżarka akumulatorowa jest ekonomiczna. Zarówno pod względem oszczędności Twojego czasu, jak i pieniędzy. Dlaczego? Aby była w ciągłej gotowości do pracy, wystarczy, że będzie naładowana. Odśnieżarki spalinowe muszą być regularnie i skrupulatnie konserwowane, co wymaga wizyty w serwisie i nierzadko wiąże się z wydatkami (wymiany płynów, filtrów czy innych komponentów). 
  • Wybierając do pracy odśnieżarki  STIGA z akumulatorem w zestawie, zyskujesz zasilanie dla pozostałych urządzeń ogrodniczych z serii ePower. Wymienne akumulatory wykorzystasz do uruchomienia m.in. kosiarek, pilarek, sekatorów czy dmuchaw z tej samej grupy urządzeń.
  • Odśnieżarka akumulatorowa czy spalinowa? Podstawowa różnica jest oczywista! Sprzęty zasilane akumulatorem są ciche i nie wytwarzają spalin. Więcej o obu rodzajach okiem eksperta przeczytasz w tym wpisie. Sprawdź porównanie! 

Jaka odśnieżarka do małego ogrodu?

Mały ogród nie wymaga użycia wielkich maszyn. 

Odśnieżarki akumulatorowe STIGA to wybór idealny. Aby odśnieżyć wybrany teren, wystarczy włączyć przycisk i przesuwać urządzenie po podłożu - resztę odśnieżarka zrobi za Ciebie! Bez podnoszenia ładunku, bez zamaszystych ruchów. To wygoda i bezpieczeństwo dla Twoich pleców, a także spora oszczędność czasu. 

Odśnieżarka akumulatorowa ST 300 AE

Model ST 300 AE sprawdzi się w przypadku niewielkich powierzchni, np. przydomowych posesji. Jest nieduża (wielkości łopaty) i stosunkowo lekka - waży 14,5 kg. Bezproblemowo usuwa śnieg z podjazdów i tarasów. Pokrywa śnieżna o grubości do 15 cm to dla niej nie problem!

Regulowany kierunek wyrzutu pozwoli Ci skierować usuwany śnieg tam, gdzie tego chcesz - nawet na odległość 5 metrów!

Łopata akumulatorowa posiada teleskopowy trzon, który umożliwia dostosowanie wysokości rękojeści do własnych potrzeb - dzięki temu dodatkowo pomaga chronić Twój kręgosłup.

Czas pracy odśnieżarki akumulatorowej będzie różny w zależności od pojemności akumulatora, który możesz dobrać do swoich potrzeb. Odśnieżarka ST 300 AE zasilana jest akumulatorem 48V o pojemności 2Ah, 4Ah lub 5Ah - dzięki nim zapewnia maksymalne rezultaty przy minimalnym hałasie.

Odśnieżarka akumulatorowa ST 700 AE 

Nasza druga propozycja, model ST 700 AE, jest nieco większa od poprzedniej (lecz nie cięższa!) - wielkości niedużej kosiarki ręcznej. Jest kompaktowa i łatwa w użyciu, a do tego poradzi sobie z pokrywą śniegu nawet do 20 cm!

Posiada bezszczotkowy silnik, który zapewnia niezawodną wydajność, a system podwójnej, synchronizowanej baterii odpowiada za moc, umożliwiając korzystanie z dwóch akumulatorów jednocześnie. Odśnieżarka jest kompatybilna z akumulatorami E 440 4Ah, E 450 5Ah lub E 475 7,5Ah (natężenie wpływa na czas pracy, który mieści się w przedziale 50-94 min).

Regulowany deflektor pozwoli Ci kontrolować kierunek wyrzutu śniegu. Aby zmienić zwrot i orientację rynny wylotowej, wystarczy obrócić ergonomiczny uchwyt.

Odśnieżarka ST 700 AE została wyposażona w reflektory LED, które pozwolą na pracę przy słabej widoczności i w złej pogodzie, zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy.

kolaż-min.jpg

Jaka odśnieżarka do dużego ogrodu?

Jeśli powierzchnia, którą musisz odśnieżyć jest zdecydowanie większa, niż przydomowy chodnik lub podjazd, zdecyduj się na traktor akumulatorowy z pługiem.

Traktory akumulatorowe STIGA z pługiem śnieżnym

Aby odśnieżyć połacie, nie musisz męczyć się ręczną odśnieżarką. Dołącz do swojego traktora akcesorium pługa! To wygoda i moc w jednym. Pług śnieżny doskonale nadaje się do usuwania śniegu z podjazdów, chodników, a nawet parkingów! 

Łopata pługu o szerokości 107 cm wykonana jest z trwałego materiału. Pozwoli Ci na przesuwanie dużych mas śniegu, co jest niemożliwe przy użyciu łopaty ręcznej. Dzięki niej zaoszczędzisz dużo czasu, ale i energii.

Pług wyposażony jest w mechanizm regulacji kąta pracy, płozy ślizgowe i automatyczne zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, a także gumowy zgarniacz.

Montaż pługu jest łatwy. Łopata pasuje do traktora akumulatorowego Estate 384e oraz Estate 584e. Maszyny te zapewniają odpowiednio 45 i 60 minut pracy, dzięki czemu praca będzie efektywna.

Każdy zakup wymaga zastanowienia się czego tak właściwie potrzebujemy. Nie inaczej jest z odśnieżarką. Więcej, nie zawsze znaczy lepiej, a mniej - nie zawsze jest wygodniej. Niezależnie od obszaru, który musisz odśnieżyć, z pomocą przychodzi stiga.pl! Znajdziesz u nas narzędzia, które sprawią, że odśnieżanie stanie się łatwe i będzie prawdziwą przyjemnością!

Zobacz produkt w sklepie Stiga