Krawędziowanie, czyli patent na trawnik jak od linijki

Urządzenia ogrodowe
Krawędziowanie, czyli patent na trawnik jak od linijki

Marzenie każdego ogrodnika? Doskonale utrzymany trawnik! To możliwe dzięki urządzeniom STIGA.

Perfekcyjny trawnik to jedno z największych marzeń każdego miłośnika ogrodu. Nic nie dodaje takiego uroku zielonej przestrzeni, jak doskonale wypielęgnowany, gęsty trawnik o precyzyjnie przyciętych krawędziach. Jak to osiągnąć?

Krawędziowanie a dobra forma trawnika

Chcesz, aby twój trawnik zachwycał pięknymi, równymi krawędziami? Chcesz mieć pewność, że będzie idealnie przycięty - także przy krawężniku czy płocie? 

Z pomocą przychodzi krawędziowanie! To proces precyzyjnego cięcia krawędzi trawnika wzdłuż chodników, alejek, rabat kwiatowych, czy podjazdów. Jest to taki finalny szlif, który sprawia, że nasz trawnik wygląda dosłownie jak od linijki.

Ale po co to wszystko? Przede wszystkim dla estetyki - krawędziowanie sprawia, że trawnik wygląda schludniej i bardziej profesjonalnie.

Czym krawędziować?

Chcesz uzyskać “efekt wow”? Schowaj linijkę i nożyczki - utrzymanie perfekcyjnych krawędzi trawnika możliwe jest dzięki wygodnym i prostym w obsłudze urządzeniom ogrodowym. 

Jakie narzędzia do krawędziowania wybrać? 

Poszukujesz urządzenia, którym nie tylko zetniesz chwasty, ale także przytniesz krawędzie swojego trawnika

Proponujemy Ci podcinarkę akumulatorową GT 100e 2Ah, która zapewnia niezawodne i nieprzerwane przycinanie, a regulowany uchwyt w formie pętli umożliwia manewrowanie podkaszarką bez wysiłku. Za pomocą jednego kliknięcia możesz przełączyć się z trybu przycinania do trybu obrzeża, w tym z funkcją obcinania krawędzi o 90° w jedną stronę, aby udoskonalić trawnik, granice i podjazd. Urządzenie zostało wyposażone w obrotową głowicę regulowaną do 45° i ogranicznik dystansowy, który ułatwia precyzyjne cięcie wokół roślin i innych przedmiotów, bez ryzyka o ich uszkodzenie (lub uszkodzenie sprzętu). Podcinarka ma mocny silnik napędzany optymalnie wyważonym akumulatorem. 

1-min.jpg

Inną propozycją jest podcinarka akumulatorowa GT 500e z grupy Experience. Jest wystarczająco mocna, elastyczna i doskonale nadaje się do koszenia, jak również do efektywnego podkaszania krawędzi trawnika. Zasilana akumulatorem 48 V, 2 Ah podkaszarka GT 500e zapewnia do 20 minut koszenia na jednym ładowaniu. Aby przełączyć się między funkcjami przycinania trawy i koszenia wystarczy obrócić głowicę tnącą o 90°. Funkcja automatycznego podawania żyłki zapewnia nieprzerwaną pracę, a regulowany uchwyt i specjalne, boczne kółko umożliwiają manewrowanie urzadzeniem bez wysiłku. 

2-min.jpg

Podcinarki STIGA to urządzenia precyzyjne, łatwe w obsłudze i efektywne - z nimi krawędziowanie staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podcinarkach (na przykład czym różnią się od kosy), sprawdź ten artykuł.

Wykończenie krawędzi trawnika możliwe jest także dzięki nożycom akumulatorowym SGM 72 AE - pozwolą one perfekcyjnie przyciąć trawnik w miejscach, gdzie trudno byłoby dotrzeć podkaszarką - na przykład pod krzewami czy w gęsto obsadzonym ogrodzie. Wyposażone są one także w 18-centymetrowy nóż do żywopłotu, dzięki którym z powodzeniem wykonasz prace pielęgnacyjne w obrębie krzewów.

SGM102AE_253010341ST1_full00-min.jpg

Jak krawędziować trawnik?

Przed przystąpieniem do cięcia sprawdź, czy podcinarka ma odpowiednią długość żyłki tnącej. Następnie upewnij się, że w miejscu przycinania nie znajdują się gałęzie, kamienie i inne przedmioty, które mogłyby zostać wyrzucone przez podkaszarkę, stwarzając niebezpieczeństwo. 

Twój sprzęt jest gotowy? To do dzieła! 

Prowadź podkaszarkę wzdłuż już wyznaczonej krawędzi trawnika, trzymając narzędzie pod kątem 90 stopni względem powierzchni trawnika. Zaczynaj od jednego końca trawnika i przycinaj wzdłuż całej linii krawędzi. Po przycięciu krawędzi trawnika oczyść podkaszarkę z trawy i innych resztek.

Pamiętaj - przycinanie krawędzi pomaga utrzymać trawnik w doskonałym stanie, zapewniając schludny, profesjonalny wygląd. Korzystanie z wysokiej jakości narzędzi STIGA może znacznie ułatwić to zadanie. Odwiedź nasz sklep i znajdź swojego kompana prac ogrodowych!