Jak zima, to i odśnieżanie! Sprawdź jakich błędów należy unikać

Porady
Jak zima, to i odśnieżanie! Sprawdź jakich błędów należy unikać

Odśnieżaj skutecznie ze STIGA!

Przyszła zima! Biała kołderka okryła trawniki i drzewa, tworząc iście bajeczny krajobraz. Dzieci wyciągnęły sanki, a dorośli… no cóż, łopaty! Zima, mimo swoich uroków, potrafi przynieść także wiele wyzwań, zwłaszcza jeśli chodzi o odśnieżanie. 

A skoro o odśnieżaniu mowa, to sprawdź, jak uniknąć błędów związanych z odśnieżaniem i cieszyć się białym krajobrazem ze spokojną głową.

Odśnieżanie - nie tylko kwestia estetyki

Każdego roku, wiele osób doznaje urazów spowodowanych poślizgnięciem na nieodśnieżonych i oblodzonych powierzchniach. Dbanie o czystość wokół naszego domu to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa nas i naszych bliskich.

Błędy w odśnieżaniu

Być może pomyślisz sobie teraz - czy w ogóle można źle odśnieżać? Okazuje się, że tak! I niekoniecznie chodzi tu o technikę prowadzenia łopaty. W takim razie co może pójść nie tak?

Pozostawianie śniegu na długo

Nie czekaj na koniec opadów! Zbyt długo pozostawiony śnieg twardnieje i jest trudniejszy do usunięcia. Ponadto, pod wpływem kroków i samochodów, śnieg jest mocno ubijany, co może prowadzić do powstawania warstwy lodu.

Posypywanie solą

Choć sól jest skuteczna w walce z lodem, może być szkodliwa dla nawierzchni, zwłaszcza dla kostki brukowej. Nadmierne używanie soli może prowadzić do jej uszkodzeń, korozji metalowych elementów, a także szkodzić roślinom i niszczyć obuwie.

Używanie niewłaściwych narzędzi

Stare, zardzewiałe i nieodpowiednio ostre łopaty mogą uszkodzić nawierzchnię wokół domu. Dodatkowo są zazwyczaj wątpliwej jakości, często nie wytrzymują nawet jednego sezonu i doprowadzają do irytacji. 

Warto zainwestować w odpowiednie narzędzia, które będą bezpieczne dla powierzchni i skuteczne w działaniu. O czym mowa? Oczywiście o odśnieżarkach STIGA - pomocnikach, które zamienią horror odśnieżania w przyjemne zadanie.

Odśnieżarki STIGA – sekret skutecznego odśnieżania

Odśnieżarki STIGA to połączenie wydajności, trwałości i łatwości obsługi. Dzięki nim odśnieżanie staje się znacznie szybsze i skuteczniejsze, a nawierzchnia jest chroniona przed uszkodzeniami. Dla posesji o dużym metrażu czy dla tych, którzy potrzebują szybkiego rozwiązania, odśnieżarki STIGA są idealnym wyborem.

Jaką odśnieżarkę STIGA powinieneś wybrać?

Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od Twoich potrzeb i wielkości powierzchni, która wymaga odśnieżania. W naszej ofercie mamy zarówno doskonałe odśnieżarki akumulatorowe, jak i wysoko wydajne odśnieżarki spalinowe.

Jeśli Twoim priorytetem jest troska o środowisko, a ciche urządzenia to błogosławieństwo dla Twoich uszu, to idealną propozycją dla Ciebie będzie odśnieżarka akumulatorowa. 

Odśnieżarka akumulatorowa - idealna maszyna do Twojej posesji

Dla mniejszych podjazdów polecamy odśnieżarkę akumulatorową ST 300e. Jej główną zaletą jest niewielki rozmiar (nie jest większa od tradycyjnej łopaty), dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca w garażu i dociera w każdy kąt Twojej posesji. Praca nią jest wyjątkowo komfortowa dzięki teleskopowemu trzonowi, miękkiemu, regulowanemu uchwytowi i niewielkiej wadze. W zależności od zastosowanego akumulatora, pozwala na 19, 38 lub 47 minut skutecznego odśnieżania, nawet w niskich temperaturach (do -20°C)! Możliwość regulacji kierunku i mocy wyrzutu pozwala skierować śnieg dokładnie tam, gdzie tylko zechcesz, na odległość od 1 do nawet 5 metrów.

1-min.jpg

Jeśli to dla Ciebie za mało, postaw na odśnieżarkę akumulatorową ST 700e, napędzaną mocniejszym, 1000 W silnikiem i zasilaną dwoma akumulatorami, co wydłuża pracę nawet do 94 minut! Wirnik o szerokości 50 cm skutecznie zbiera śnieg, transportując go do komina z deflektorem, pozwalającego na kontrolowanie kierunku i odległości wyrzutu. Ta wersja odśnieżarki akumulatorowej posiada wbudowane światła LED, które umożliwiają pracę nawet wieczorem i przy złej pogodzie.

2-min.jpg

Odśnieżarka spalinowa do zadań specjalnych

Szukasz odśnieżarki do zadań specjalnych? W takim razie potrzebujesz odśnieżarki spalinowej

ST 4262 P to maszyna z silnikiem o pojemności 212 cm³ i mocy znamionowej 4,40 kW, dwustopniowym systemie odśnieżania i szerokości roboczej 62 cm. Radzi sobie z pokrywą do 50 cm wysokości i doskonale sprawdza się na średnich i dużych obszarach, takich jak chodniki czy parkingi i radzi sobie nawet ze zbitym śniegiem. W takich warunkach niezbędne są także solidne opony - 14” Snow Hog gwarantują dużą przyczepność, a dwie odwracalne płozy umożliwiają pracę na każdym rodzaju powierzchni (nie powodując jednocześnie ich uszkodzeń). 

3-min.jpg

Po więcej odśnieżarek spalinowych, także tych ze znacznie większymi możliwościami, zapraszamy do sklepu STIGA.

Śniegu pozbędziesz się nie tylko odśnieżarką!

Stiga na zimę to nie tylko odśnieżarki. Do usuwania niedużych warstw śniegu sprawdzą się także zamiatarki spalinowe - to doskonała alternatywa dla łopaty, która pozwala oczyścić podjazdy i ścieżki bez większego wysiłku!

W pozbyciu się białego, świeżego puchu pomoże także dmuchawa. Z jej pomocą posprzątasz ganek czy odśnieżysz samochód, czy zdmuchniesz ciężkie warstwy śniegu z gałązek (po to, aby się nie połamały).

Poznaj wszystkie możliwości STIGA i działaj w myśl powiedzenia: WORK SMARTER, NOT HARDER!

Sprawdź także artykuł: Jak dbać o kostkę brukową zimą?

Okres pod znakiem ciepłej herbaty i łopaty - czas start? 

Herbaty - owszem. Łopaty? Niekoniecznie! Nie, gdy w Twoim garażu czekają niezrównani zimowi pomocny - odśnieżarki, zamiatarki i dmuchawy STIGA! Odwiedź naszą stronę, wybierz urządzenie szyte na miarę Twoich potrzeb i ciesz się urokiem zimy, nawet tej pełnej białego puchu.