Jak dbać o kostkę brukową zimą?

Porady
Jak dbać o kostkę brukową zimą?

Zima na podwórku? Dowiedz się, jak dbać o kostkę brukową, by przetrwała śnieg i mróz w idealnym stanie!

Zima nadciąga, a wraz z nią wiele wyzwań dla każdego właściciela domu. Jednym z nich jest utrzymanie w dobrej kondycji kostki brukowej - na podjeździe czy przydomowej ścieżce. Poznaj kilka prostych sposobów na utrzymanie kostki brukowej w dobrej kondycji przez całą zimę!

Dbanie o kostkę brukową zimą - dlaczego to takie ważne?

Zimą nasza kostka brukowa jest narażona na szereg niekorzystnych czynników. Wilgoć, sól rozpuszczalna i zmienne temperatury mogą powodować jej pękanie, a także przyspieszyć rozwój mikroorganizmów i mchu. Jeśli kostka jest niewłaściwie chroniona i pielęgnowana, może stać się także bardziej podatna na erozję czy pojawienie się nieestetycznych plam solnych. Poza tym, oblodzona, a nawet delikatnie ośnieżona kostka może stać się sporym niebezpieczeństwem dla jej użytkowników.

Jeżeli chcesz, aby Twoja kostka przetrwała zimę w idealnym stanie i witała wiosnę w pełnej krasie, lepiej zacznij o nią dbać od teraz!

Zamiatarki STIGA jako sposób na utrzymanie czystości

Wygodne i efektywnie sprzątanie kostki brukowej? Nie ma problemu! Pod warunkiem, że uzbroisz się w wydajną zamiatarkę STIGA! Ta niezawodna maszyna nie tylko zaoszczędzi Twój czas, ale również podniesie standardy czystości w Twoim otoczeniu. Zmiecie wszystko - liście, piasek, ziemię i pozostałości trawy, a także inne zabrudzenia.

Co więcej, zamiatarki STIGA pozwolą cieszyć Ci się perfekcyjnie czystym podjazdem także podczas zimowych opadów - dzięki nim możesz łatwo usunąć cienką warstwę śniegu, co jest szczególnie przydatne w czasie wahania temperatur, kiedy śnieg zaczyna się topić i zamarzać na zmianę, tworząc śliską i niebezpieczną powierzchnię. Zamiatarka to doskonała alternatywa dla łopaty! Tylko pomyśl - zamiast męczącego przerzucania śniegu, do akcji wkracza ona: spalinowa SWS 600 G, uzbrojona w duże koła z wysokim bieżnikiem i szczotka z osłoną o szerokości roboczej 60 cm. 

1-min.jpg

Dzięki zamiatarce STIGA zimowa aura nie stanie się dla Ciebie problemem, a Twoja kostka brukowa pozostanie w świetnej kondycji przez cały sezon.

Odśnieżarki STIGA - must have na zimę!

Zastanawiałeś się nad urządzeniem, które koniecznie powinieneś mieć, kiedy nadejdą pierwsze śniegi? Odśnieżarka akumulatorowa STIGA to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka wydajnego i prostego sposobu na uporanie się ze śniegiem. Dzięki  akumulatorowemu napędowi odśnieżarka STIGA jest cicha, nie wymaga paliwa i jest łatwa w obsłudze, co czyni ją idealnym wyborem do przydomowego użytku.

Odśnieżarka akumulatorowa ST 300e to produkt doskonały do niewielkich podjazdów, chodników i tarasów, a kompaktowe rozmiary ułatwiają przechowywanie. Model ten wyposażony jest w teleskopowy wałek, który możesz dopasować do preferowanej wysokości, aby uniknąć przeciążeń mięśni i bólu pleców. To gwarancja komfortu podczas pracy! Odśnieżarka umożliwia także dostosowanie kierunku, a nawet odległości wyrzutu - aż do 5 metrów!

ST300eKit_2S1330108ST1_amb06-min.jpg

Do nieco większych powierzchni polecamy odśnieżarkę akumulatorową ST 700e. Ten model poradzi sobie ze śniegiem nawet do 20 cm wysokości! Szybkie i wydajne sprzątanie ułatwia regulowany deflektor do zmiany kierunku wyrzutu śniegu, a światła LED umożliwiają bezpieczną pracę wieczorem, przy słabej widoczności czy w złej pogodzie. 

ST700eKit_2S1500108ST1_amb04-min.jpg

Dmuchawy STIGA do usuwania śniegu i piachu

Jeśli zależy Ci na skuteczności i chcesz zminimalizować czas spędzony na zimowym sprzątaniu, możesz postawić także na dmuchawy STIGA, które przewieją nie tylko pozostałości jesieni, ale także niewielki, lekki i suchy śnieg, a także pozostający na chodnikach i schodach piasek.

2 (1)-min.png

Dmuchawy możesz użyć także do odśnieżenia swojego samochodu! 

Doskonałym wyborem są dmuchawy akumulatorowe - lekkie, ciche i nieemitujące spalin.

Na przykład taka BL 500e - jest wystarczająco mocna, ale jednocześnie cicha. 3 możliwe prędkości pomogą usunąć zarówno lekki puch, jak i nieco cięższe i grubsze warstwy. Co ważne - urządzenie waży jedynie 2,8 kg, dzięki czemu nie męczy ramion, a ergonomiczny uchwyt ułatwia obsługę dmuchawy, przynosząc prawdziwą satysfakcję ze sprzątania.

Czego unikać?

O ile sól do posypywania dróg i chodników jest bardzo skuteczna, o tyle nie jest najlepszym wyborem, i to nie tylko dla Twojej kostki brukowej. Sól może powodować uszkodzenia różnych powierzchni, korozję, zniszczenia obuwia, a także bardzo niekorzystnie wpływa na rośliny oraz przydomowe zwierzęta, które mogłyby próbować ją zlizywać. Na rynku dostępne są także różne preparaty, tak zwane “antylody”, które skutecznie radzą sobie z roztapianiem lodu, jednak mogą być szkodliwe dla roślin, zwierząt i środowiska naturalnego. Dlatego jeżeli już musisz czymś posypać swoją kostkę brukową (ale także płyty betonowe czy asfalt), wybierz piasek.

Jak widzisz, zadbanie o kostkę brukową zimą to inwestycja w jej długowieczność, estetykę, ale także (a może przede wszystkim) użytkowość i bezpieczeństwo. Wypróbuj proponowane metody i ciesz się nienagannym wyglądem podjazdu czy ścieżki przez całą zimę. W końcu to właśnie detale, takie jak zadbana kostka brukowa, nadają Twojej posesji wyjątkowego charakteru. Pamiętaj, że regularna pielęgnacja i wykorzystanie odpowiednich narzędzi, takich jak zamiatarki czy dmuchawy STIGA, to klucz do zachowania jej świetnego stanu przez cały rok!