Ogrodowy ePower - rozwiązania na miarę nowej ery koszenia

Urządzenia ogrodowe
Ogrodowy ePower - rozwiązania na miarę nowej ery koszenia

Technologia idzie naprzód, a my razem z nią. Sprawdź, co nowego pojawiło się wśród maszyn ogrodniczych i śmiało wkrocz w nową erę!   

Akumulatorowy sprzęt ogrodniczy - czy warto? 

Dlaczego warto zmienić sprzęt ogrodniczy na akumulatorowy? Przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszych czasach ekologia i wygoda to podstawa. 

Chcesz kosić bez hałasu, oparów spalin i konieczności wymiany świec i oleju? Jest na to rada - maszyny ogrodnicze napędzane akumulatorem! Nie tylko umożliwią Ci łatwe i przyjemne koszenie, ale także, co najważniejsze, będą służyć bezawaryjnie przez długie lata!  

Sekretem ich mocy są dwa akumulatory ePower 20 VePower 48V - wystarczająco mocne by napędzać sporą grupę urządzeń od kosiarek, poprzez dmuchawy, aż po traktory. Zostały także skrupulatnie przetestowane przy pełnym, rzeczywistym obciążeniu. Dzięki temu możesz być pewien, że pozostaną wydajne nawet po 600 pełnych cyklach ładowania, co odpowiada wyczerpaniu i ładowaniu akumulatora regularnie, dwa razy w tygodniu przez sześć lat. Akumulatory STIGA są także inteligentne - dzięki wbudowanym mikroczipom rozpoznają urządzenie, w którym się znajdują. 

Nie bez znaczenia z punktu ekologii jest także krótki czas ładowania. Wynosi od 120 do 220 min, dzięki czemu akumulatory nie zużywają wielkiej ilości energii elektrycznej. Możesz również użyć szybkiej ładowarki, która skróci czas ładowania poszczególnych akumulatorów: 

  • 2 Ah skraca czas o 40 min. Całkowity czas ładowania wyniesie 50 min
  • 4 Ah całkowity czas to jedynie 110 min 
  • 5 Ah - 120 min 
  • 7,5 Ah - 180 min 

Wydajne akumulatorowe urządzenia ogrodowe - dopasuj je do potrzeb 

W ofercie STIGA znajdziesz urządzenia z 3 wyjątkowych serii, dopasowanych do potrzeb ogrodników na różnych poziomach zaawansowania. 

Seria Essential 

Skierowana do początkujących ogrodników, stawiających na minimum pracy i zadowalające efekty. W grupie Essential znajdziesz urządzenia przeznaczone do pielęgnacji trawnika z serii 1 i 3, czyli kosiarki, traktory ogrodowe, roboty oraz podcinarki i nożyce, kompatybilne z akumulatorami ePower 20 V i ePower 48V. Sprawdź, na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę! 

Innowacje w grupie Essential 

Kosiarka, która unosi się nad ziemią 

Wśród urządzeń z tej grupy znajduje się najnowsza Aero 132e czyli, pierwsza bezprzewodowa kosiarka poduszkowa. Jak działa? Została wyposażona w opatentowany przez STIGA agregat koszący, który utrzymuje powietrze i utrudnia mu ucieczkę na zewnątrz oraz noże o specjalnej konstrukcji z płaskimi, ale ustawionymi pod kątem końcówkami. Dzięki czemu rośnie ciśnienie, kosiarka unosi się do góry a trawa zostaje precyzyjnie ścięta. 

Jest wydajna i zaopatrzona w mocny 750-watowy silnik dzięki czemu można  skosić trawnik o powierzchni do 100 m2 na jednym ładowaniu. Ponadto, jej ostrze i agregat obniżają zużycie energii, równocześnie poprawiając skuteczność cięcia. Kosiarka STIGA Aero 132e jest nie tylko wydajna i mocna, ale także lekka i kompaktowa. Po zakończonej pracy łatwo zawiesisz ją na ścianie. W ten sposób nie zajmie dużo miejsca w szopie na narzędzia lub w garażu. 

 

Aero1.jpg

Traktor z wymiennymi akumulatorami 

Grupa Essential obejmuje również traktor akumulatorowy Swift 372e, dzięki któremu koszenie stanie się łatwe, przyjemne i ekologiczne. Jest lekki, a jego obudowa wykonana z  polipropylenu amortyzuje wstrząsy i zmniejsza hałas. Swift 372e jest także zwrotny i zwinny. Przy szerokości agregatu zaledwie 73,5 cm i zewnętrznym promieniu skrętu 1,62 m traktor STIGA Swift pomoże Ci zadbać o trawnik wokół drzewek i grządek. Dzięki wyważonej budowie, możesz nim także kosić wymagający teren i to w bezpieczny sposób. Został zaopatrzony również w nowy inteligentny tryb koszenia, który pozwala wybrać jedną z trzech prędkości noża, dobierając ją do charakteru zadania. 

Roboty, które koszą za Ciebie 

Wśród maszyn z grupy Essential znajdziesz także roboty koszące: Stig 600 i Stig 1200. Pozwalają oszczędzić czas i siły, pracując bez konieczności nadzoru ich pracy czy ustawiania urządzenia na właściwych torach. Roboty koszące Stig mogą być sterowane za pomocą smartfona. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach, przeczytaj ten artykuł. 

Grupa Experience 

Jesteś zaawansowanym lub średnio zaawansowanym ogrodnikiem? Chciałbyś rozwijać swoje umiejętności i wprowadzić pielęgnację ogrodu na nowy poziom? Grupa Experience została stworzona właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w niej nowoczesne urządzenia z wyjątkowych serii 5 i 7 zasilane akumulatorami ePower 48V. Sprawdź nasze nowości! 

Innowacje w serii Experience

Kosiarki z kierownicą Fulcrum 

Integralną częścią grupy Experience są kosiarki, na przykład Collector 548e 4Ah,  Multiclip 547e S 2x4Ah oraz Combi 748e V. Te maszyny, zostały wyposażone w wygodne kierownice Fulcrum, które nie tylko dopasujesz do swojego wzrostu, ale także odsuniesz od mechanizmu tnącego nawet o 25 stopni. Koszenie pod gałęziami drzew i wzdłuż ścian stanie się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Zadrapania i otarcia nie będą już dłużej problemem. Kosiarki z kierownicą Fulcrum znajdziesz również w grupie Expert.

Traktor sterowany joystickiem

Grupa Experience to także wyjątkowy traktor akumulatorowy Gyro 500e. Został wyposażony w komfortowy fotel i najnowocześniejszy układ kierowniczy Drive by wire, który umożliwia łatwe sterowanie maszyną za pomocą joysticka. Traktor Gyro umożliwi Ci bezproblemowe wykoszenie obszaru o powierzchni do 5000 m² na jednym ładowaniu akumulatora. 

Gyro500e_2F7062505ST1_amb10.jpg

Autonomiczne roboty koszące 

A co jeśli nie masz czasu pielęgnować trawnika a jednak chcesz, by był zadbany? Do grupy Experience należy także w pełni autonomiczny robot koszący Stig-A 1500.  Maszyny z serii Stig-A (pozostałe roboty znajdziesz w grupie Expert) zostały wyposażone w unikatową, opatentowaną przez STIGA technologię aktywnego prowadzenia Active Guidance System (AGS). Używając sieci 4G i GPS do określenia swojej pozycji, nie tylko nie gubią sygnału bez konieczności instalacji przewodu ograniczającego, ale również zapamiętują jakość sygnału o różnych porach dnia i inteligentnie planują swoją pracę w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. A jak się nimi steruje? Programowanie odbywa się, podobnie jak w przypadku robotów STIG, z poziomu aplikacji STIGA.GO jednak instalacja odbywa się bez montażu przewodu ograniczającego. 

Co jest najlepsze w urządzeniach z grupy Experience? Podobnie jak w przypadku maszyn z serii 1 i 3, gdy skończyłeś pracę, a akumulator ePower 48V wciąż jeszcze jest pełen, możesz go podłączyć do innej maszyny z grupy i wykonać pozostałe prace ogrodowe.  

Akumulatorowy sprzęt ogrodniczy dla profesjonalistów 

Grupa Expert to urządzenia przeznaczone do profesjonalnej pielęgnacji ogrodu. Znajdziesz tu najmocniejsze, najbardziej zaawansowane i najbardziej wydajne maszyny do kompleksowej pielęgnacji ogrodu w tym urządzenia do trawnika z serii 9, do których pasuje akumulator ePower 48V takie jak kosy.

Znajdziesz w niej także kosiarki, między innymi Twinclip 950e V, Combi 950e V oraz Combi 955e V,  a także kosę akumulatorową SBC 900 D AE.

Innowacje w serii Expert 

Dedykowany system plecakowy 

Na uwagę zdecydowanie zasługuje system plecakowy SBH 900 AE, który odciąży urządzenie ręczne od ciężaru akumulatora i rozprowadzi go równomiernie na plecach. Dzięki temu praca takimi maszynami jak kosa SBC 900 D AE czy podkrzesywarka akumulatorowa PS 900e stanie się wydajniejsze i wygodniejsze. Wszystko dzięki amortyzowanym paskom i klipsom uprzęży. Szelki łatwo dopasują się do rozmiaru oraz wzrostu użytkownika, a także jego pozycji roboczej. 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się użyć jednej, czy dwóch baterii, zawsze będą równoważone, a Ty zyskasz pełną kontrolę nad mocą. Dodatkowo cztery zielone diody LED na panelu sterowania urządzenia pokazują poziom naładowania używanego akumulatora. Jeśli jeden się rozładuje, po prostu zmień go na drugi za pomocą jednego przełącznika na dole plecaka. System plecakowy SBH 900 AE umożliwi Ci precyzyjne cięcie, koszenie i wykończenie krawędzi, bez obciążenia ramion i pleców. 

Roboty koszące

Wśród nich znajdziesz maszyny takie jak Stig-A 3000 i Stig-A 5000, które stanowią uzupełnienie robotów autonomicznych prezentowanych w grupie Experience. Ich design został starannie przemyślany i odświeżony. Roboty wyposażono w  sześć ostrzy przymocowanych do koła wirującego z prędkością 2400 obrotów na minutę, co zapewnia najwyższą efektywność koszenia. Co więcej, ostrza mogą się swobodnie obracać, a w razie kontaktu ze stałym obiektem natychmiast się chowają, aby nie dopuścić do zniszczenia samej maszyny lub elementów wystroju ogrodu. 

Są jeszcze mocniejsze niż ich odpowiedniki - niższe modele z grupy Experience. Na jednym ładowaniu i w zaledwie dwóch seriach pracy dziennie skoszą do nawet 5000 m², a ich średni czas pracy to nawet 270 min. 

Postęp technologii przynosi nam coraz nowsze i lepsze maszyny, które nie tylko ułatwią pracę w ogrodzie, ale także pomogą Ci troszczyć się o środowisko naturalne. Konieczność zmniejszenia emisji spalin oraz wygoda użytkowania była kluczowym powodem, dla którego powstały wydajne akumulatorowe urządzenia ogrodowe. 

Akumulatorowy sprzęt ogrodniczy, pomoże Ci wykonać zabiegi pielęgnacyjne efektywnie, w ciszy i bez szkodliwych oparów. Dlatego na pytanie czy warto zaopatrzyć się w akumulatorowy sprzęt ogrodniczy należy odpowiedzieć: zdecydowanie tak! Zajrzyj na www.stiga.pl po więcej nowości, dzięki którym wkroczysz w nową erę koszenia!