Robot koszący – wygodny dla Ciebie, bezpieczny dla Twojego trawnika

Urządzenia ogrodowe
Robot koszący – wygodny dla Ciebie, bezpieczny dla Twojego trawnika

Musisz wykosić trawnik, a niezbyt lubisz to robić, lub po prostu nie masz na to czasu? Mamy idealne rozwiązanie. Po prostu usiądź, zrelaksuj się i pozwól by robot koszący zajął się tym za Ciebie. Nie tylko wykona całą pracę, ale także zapewni Ci zdrowy i piękny trawnik. Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej! 

Poznaj rodzinę robotów koszących Stig

Roboty koszące Stig zadbają o Twój trawnik jak żadne inne! To urządzenia proste w obsłudze, lekkie i kompaktowe. Są także doskonale wyważone. Utrzymują równowagę nawet na pochyłościach do 24 stopni, dzięki optymalnemu rozmieszczeniu środka ciężkości. Co więcej, zostały wyposażone w specjalny kształt bieżnika kół, dlatego nie tracą przyczepności, także w trudnych warunkach. Poradzą sobie również z manewrowaniem między drzewami i innymi obiektami małej architektury, takimi jak ławki czy huśtawki.

Roboty koszące Stig to inteligentne urządzenia, które mają dwa elektroniczne mózgi, czyli płytę zasilającą i płytę główną, które szybko uczą się jak, gdzie i kiedy ciąć. Wyróżnia je także innowacyjny akumulator ePower, który został zbudowany z najwyższej jakości ogniw litowo-jonowych, co zapewnia mu trwałość i niezawodność na długie lata. 

Co najważniejsze, nie ma obaw, że Twój robot zmoknie przez chwilę nieuwagi. To sprytna maszyna, zaopatrzona w czujnik deszczu. Kiedy zacznie kropić, maszyna powróci do stacji dokowania. Jest także wyposażona w czujniki, które wyłączą noże w ułamku sekundy, jeśli robot przewróci się, lub zostanie podniesiony.    

Wśród tych maszyn znajdziesz takie urządzenia jak: 

Zdrowy i piękny

Koszenie trawnika za pomocą robota to prosty sposób, by uzyskać gęsty trawnik o soczystym odcieniu zieleni. Dlaczego? Częste koszenie stymuluje wzrost źdźbeł i zapobiega rozrostowi chwastów. Natomiast ostre noże, w które zostały wyposażone roboty koszące, nie powodują uszkodzeń trawnika. 

Co więcej, w przeciwieństwie do innych maszyn, roboty Stig nie muszą wielokrotnie kosić i ugniatać trawy. Wystarczą im zaledwie 2 cykle w ciągu dnia! Ponadto pozostawią około czterech godzin przerwy, między seriami koszenia. Taka metoda pozwala, by źdźbła trawy mogły się prawidłowo zregenerować, ponownie stanąć i szybko rosnąć.

Roboty podczas koszenia mulczują trawnik, wzmacniając go w naturalny sposób. Mulczowanie zapewnia około 30% składników odżywczych, jakich potrzebuje trawa. Jest to opłacalna i bezproblemowa metoda nawożenia trawnika. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie, koniecznie przeczytaj ten artykuł

 

Stig robot kolaż-min.jpg

 

Oszczędzaj czas i energię

Po bardzo łatwej i intuicyjnej instalacji robot koszący wykona za Ciebie całą pracę, dzięki czemu możesz usiąść wygodnie i cieszyć się widokiem swojego ogrodu. 

Maszyny z serii Stig są zarządzane za pomocą smartfona. Możesz kontrolować cięcie i ustalać jego harmonogram. Dzięki intuicyjnej aplikacji, łatwo ustawisz do 5 punktów Go-To-Cut, czyli punktów na przewodzie ograniczającym, od których Stig zacznie koszenie.

STIG_2R3100018ST1_amb07-min.jpg

Och, tak cicho!

Zasilanie akumulatorowe oznacza, że roboty są wytrzymałe i bardzo ciche, dzięki technologii redukującej szum pracy robota oraz doskonałej izolacji akustycznej. Wytrzymała powłoka robotów została wykonana ze specjalnej mieszanki polipropylenu i talku, dzięki czemu zdecydowanie lepiej zatrzymuje hałas silnika wewnątrz maszyny. Nie ma też zagrożenia wyciekiem paliwa ani też oparów spalin, a wszystko to dzięki zasilaniu akumulatorami STIGA ePower. Pojemność akumulatora w robotach koszących to od 2,5 Ah do 5 Ah, co pozwala odpowiednio na pracę przez 70 do 140 min w zależności od warunków. Ładujesz, podpinasz i gotowe! Możesz delektować się spokojem i pięknym zapachem skoszonej trawy.

Zobacz produkt w sklepie Stiga