Jak dbać o czystość wokół domu? Wybierz najlepsze urządzenie!

Urządzenia ogrodowe
Jak dbać o czystość wokół domu? Wybierz najlepsze urządzenie!

Kostka brukowa przestała pełnić wyłącznie funkcję praktyczną i stała się istotnym elementem dekoracyjnym. Jeżeli zależy Ci na tym, by rzeczywiście zdobiła przydomowy krajobraz, zadbaj o nią i utrzymuj w czystości niezależnie od warunków pogodowych. Jak to zrobić? 

Beton, pomimo wysokiej odporności na oddziaływanie czynników zewnętrznych, wymaga regularnej pielęgnacji. Dobrze przyjrzyj się kondycji kostki brukowej wyłożonej wokół domu. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest przykryta strzępami liści, warstwą piasku lub zabłocona. Zanieczyszczenia zalegające na nawierzchni, przyczyniają się do osłabienia jej trwałości, o czym warto pomyśleć w kontekście zbliżającej się zimy. Chcąc zachować podjazd, wybrukowane ścieżki ogrodowe czy taras w nienagannym stanie aż do wiosny, już teraz zabierz się za intensywne porządki. 

Z zamiatarką w krótkim czasie uprzątniesz zanieczyszczenia wokół Twojego domu

Wskutek codziennego użytkowania, na powierzchni kostki brukowej mogą pojawić się liczne zabrudzenia. Możesz pozbyć się ich wszystkich bez zbędnego wysiłku; wystarczy, że tradycyjną miotłę zastąpisz profesjonalnymi urządzeniami ogrodniczymi. Zamiatarki nie mają sobie równych w oczyszczaniu podjazdów i chodnika (biegnącego wzdłuż Twojej posesji), zarówno z kurzu jak i połamanych gałązek, które mocny wiatr strącił z osłabionych drzew lub krzewów. 

Na niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzi się zamiatarka ręczna pracująca niezależnie od źródła zasilania, np.  SWP 355. Urządzenie pracuje z prędkością 1600 m²/h na szerokości 55 cm, zbierając zanieczyszczenia, a następnie przenosząc je do pojemnego zbiornika. Wszystkie zamiatarki ręczne STIGA są przyjazne środowisku naturalnemu oraz samemu użytkownikowi. Niezawodna i komfortowa praca to zasługa innowacyjnych technologii m.in.: funkcji dostosowania wysokości zamiatania w skali od 2 do 8, która pozwala na adaptację trybu pracy urządzeń do konkretnej powierzchni. Korzystając z niej, dokładnie uprzątniesz nawet nierówną nawierzchnię. 

Dzięki zamiatarce z łatwością usuniesz wszystkie zanieczyszczenia pokrywające podjazd, taras czy chodnik wzdłuż posesji 

Źródło: www.stiga.pl

Praca na rozległym terenie (np. sporym podjeździe, do którego prowadzi droga dojazdowa) to zadanie, z którym bez trudu poradzi sobie zamiatarka spalinowa, np. SWS 800 G wyposażona w mocną szczotkę czyszczącą o szerokości roboczej 80 cm. Maszyna w krótkim czasie usuwa nawet ciężkie zabrudzenia, jak choćby zaschnięte błoto. Co więcej, dzięki praktycznemu dodatkowi w postaci pługu śnieżnego, zbiera cienką warstwę białego puchu zalegającego wokół posesji. Zamiatarka spalinowa STIGA wyposażona w pług to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy praca z odśnieżarką nie jest jeszcze konieczna.

Z dmuchawą skutecznie pozbędziesz się liści przykrywających trawnik

Dmuchawa ogrodowa to nowoczesne zastępstwo dla miotły i grabi. Dzięki niej szybko sprzątniesz z powierzchni trawnika zarówno liście, jak i ścinki trawy, które pozostały po ostatnim w roku koszeniu, a znajdują się w miejscach niedostępnych dla innych narzędzi, np. między rabatami kwiatowymi. Pracując z grabiami, możesz niechcący zahaczyć zębami o delikatną łodygę i rozerwać ją, co znacznie uszkodzi roślinę starannie pielęgnowaną przez ostatnie miesiące.

Dmuchawa ogrodowa okiełza niesforne liście zalegające naokoło domu

Źródło:www.stiga.pl

Porządki w ogrodzie wykonywane przy pomocy dmuchawy są szybsze, lżejsze i przyjemniejsze niż przy wykorzystaniu tradycyjnego sprzętu ogrodniczego. Najlepsze efekty z obsługi urządzenia tego rodzaju osiągniesz, jeżeli starannie dobierzesz jego model pod kątem własnych potrzeb. W zależności od powierzchni ogrodu i intensywności prac możesz wybierać spośród dmuchaw:

  • z silnikiem elektrycznym:  lekkie i wyposażone w zbiornik o pojemności do 45 litrów (model SBL 2600 E), sprawdzą się w mniejszych ogrodach z niewielką ilością drzew,
  • z silnikiem spalinowym: pracujące w oparciu o mocny 2-suwowy silnik o pojemności do 55 litrów (model SBL 327 V), dodatkowo wyposażone w specjalne pasy do umocowania na plecach, przeznaczone są do pracy w dużych, gęsto zadrzewionych ogrodach,
  • z silnikiem elektrycznym napędzanym przez akumulator: zasilane mocnym akumulatorem (PowerPack 24V, PowerPack 48V, Voltage 80V – model SAB 80 AE), stawią poważną konkurencję dla urządzeń spalinowych. Ich atutami jest bardzo cicha praca i wysoki komfort obsługi nawet podczas długotrwałej pracy.

Z urządzeniem wielofunkcyjnym zadbasz nie tylko o estetykę, ale i dobrą kondycję przydomowego krajobrazu

Alternatywą dla zamiatarki jest urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w specjalną obrotową szczotkę czyszczącą. Szeroka na 105 cm, skutecznie usuwa każdy rodzaj zanieczyszczeń z kostki brukowej, nie uszkadzając jej powierzchni. Zakup urządzenia wielofunkcyjnego to poważna, ale opłacalna inwestycja.

Jedno urządzenie – kompleksowa pielęgnacja przydomowego krajobrazu. Urządzenie wielofunkcyjne sprawi, że każda praca w ogrodzie i wokół domu stanie się lekka, prosta i przyjemna.

Źródło:www.stiga.pl

Urządzenia z serii STIGA Silex, dzięki praktycznym dodatkom (szczotka czyszcząca, pług śnieżny, kosiarka oraz glebogryzarka) mogą zostać przystosowane do konkretnych prac w ogrodzie, na działce czy wokół domu. Dzięki temu wszystkie prace ogrodowe włącznie z sezonowymi zabiegami pielęgnacyjnymi możesz wykonać przy pomocy jednej maszyny.

Najczęściej wykorzystywanym materiałem w aranżacji terenu wokół domu jest kostka brukowa. By rzeczywiście sprawdzała się w roli praktycznego elementu dekoracyjnego i służyła przez lata, systematycznie usuwaj z jej powierzchni wszystkie zanieczyszczenia i plamy. W tym celu wykorzystaj praktyczne urządzenia STIGA, które poradzą sobie z każdym rodzajem zabrudzeń, niezależnie od tego czy powstają wskutek zaniedbania czy oddziaływania warunków pogodowych.

Zobacz produkt w sklepie Stiga