Kosiarka ręczna: idealne urządzenie do pielęgnacji małego ogrodu

Urządzenia ogrodowe
Kosiarka ręczna: idealne urządzenie do pielęgnacji małego ogrodu

Kosiarka ręczna to wprost idealne urządzenie do pielęgnacji małego ogrodu. Pomimo to pod względem popularności wciąż ustępuje miejsca urządzeniom mechanicznym, a głównym powodem wyboru kosiarki spalinowej bądź elektrycznej jest komfort pracy. Czy rzeczywiście zawsze go odczuwamy?

Spis treści:

Oszczędność

Bezgłośna praca

Maksymalna precyzja cięcia

Kompaktowość

Ekologiczność

W ogrodzie o powierzchni mniejszej niż 150 m² nie wykorzystasz żadnego z walorów kosiarki spalinowej. To duża, ciężka i stosunkowo droga w utrzymaniu maszyna, w porównaniu do poręcznej kosiarki ręcznej niewymagającej regularnych dostaw paliwa. Alternatywnym pomysłem jest kosiarka elektryczna. Jej zaletą jest cicha praca, natomiast wadą konieczność podłączenia do prądu. Rozwijanie kabla zasilającego w taki sposób, by nie zaplątał się pomiędzy nogami i jednocześnie nie uszkodził roślinności ozdobnej, może być nieco kłopotliwe.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, prawdopodobnie zgodzisz się z twierdzeniem, że kosiarka ręczna to najlepszy wybór w zakresie sprzętu koszącego przystosowanego do pracy na niewielkim terenie. Jakie są jej atuty?

  1. Oszczędność

Kosiarka ręczna jest kilkukrotnie tańsza niż spalinowa czy elektryczna, a jej eksploatacja nie generuje wielu kosztów; urządzenie nie wymaga podłączenia do źródła zasilania czy zakupu paliwa. Ewentualny wydatek poniesiesz w konsekwencji sezonowej konserwacji kosiarki.

  1. Bezgłośna praca

Kosiarka ręczna zasilana jest wyłącznie siłą mięśni, dzięki czemu pracuje w zupełniej ciszy. Możesz być pewien, że domownicy oraz sąsiedzi z przyjemnością skorzystają z błogiej ciszy dookoła i wydłużą sobotni poranek o dodatkowe minuty snu.

Praca kosiarki ręcznej, m.in. SCM 440 FS opiera się o bezkontaktową technikę cięcia, w której najważniejszą rolę ogrywają noże tnące: górny („wrzecionowy”) wyposażony w osadzone spiralnie ostrza oraz dolny („przeciwnóż”); oba wykonane są z najwyższej jakości stali hartowanej i dodatkowo szlifowane. W trakcie pracy nóż górny przesuwa się przy dolnym, nie dotykając go (odległość pomiędzy nożami nie przekracza 1 mm).

  1. Maksymalna precyzja cięcia

Samodzielnie pracujące ostrza tną trawę delikatnie, ale zdecydowanie i maksymalnie precyzyjnie, zapewniając idealny efekt: trawnik wyglądający jakby został przystrzyżony za pomocą nożyc ogrodowych. By praca z kosiarką przyniosła maksymalnie zadowalające efekty, skorzystaj z funkcji regulacji wysokości koszenia w zakresie od 25 do 76 mm.

Przy pomocy kosiarki ręcznej profesjonalnie zadbasz o kondycję trawnika w małym ogrodzie

Źródło: www.stiga.pl

  1. Kompaktowość

Niewielkie gabaryty to kolejny atut kosiarki ręcznej. Zajmuje bardzo mało miejsca, więc bez problemu zmieści się w niewielkim garażu czy składziku.

  1. Ekologiczność

Kosiarka ręczna nie wydziela spalin i nie emituje hałasu. Dzięki temu możesz pracować w ogrodzie o dowolnej porze dnia, zarówno o świcie, jak i późnym popołudniem.

Kosiarka ręczna doskonale sprawdzi się w pielęgnacji niewielkiego trawnika. Jest lekka, zwrotna, bardzo prosta i bezpieczna w obsłudze. Pomimo niepozornego wyglądu, bardzo dokładnie przycina trawę, pozostawiając murawę w doskonałej kondycji. Z pomocą tego urządzenia, mały trawnik staje się wielkim powodem do dumy!

Zobacz produkt w sklepie Stiga