Dmuchawa do liści: urządzenie, z którym szybko wysprzątasz ogród

Urządzenia ogrodowe
Dmuchawa do liści: urządzenie, z którym szybko wysprzątasz ogród

Dmuchawa do liści to doskonała alternatywa dla tradycyjnych narzędzi ogrodniczych - grabi i miotły. Skraca czas potrzebny na oczyszczenie trawnika i podjazdu z liści, trawy oraz zanieczyszczeń. Tym samym sprawia, że utrzymanie porządku w ogrodzie jest znacznie łatwiejsze.

Wybór dmuchawy a powierzchnia ogrodu

Do średniej wielkości ogrodu przeznaczone są zarówno dmuchawy pracujące w oparciu o akumulator litowo-jonowy, jak i elektryczne. Modele akumulatorowe w zależności od mocy pracują nieprzerwanie do kilkudziesięciu (SBL 24 AE – 15 minut, SBV 48 AE – 25 minut, SAB 80 AE – 30 minut). Zaletą dmuchaw akumulatorowych jest nieograniczona mobilność. Dzięki temu z łatwością dotrzesz do każdego zakątka ogrodu czy działki.

Dmuchawy elektryczne doskonale sprawdzą się w pracy nie tylko wokół domu, ale i na otwartej przestrzeni. Atutem SBL 2600 E jest bardzo cicha praca w zgodzie ze środowiskiem naturalnym; nie wytwarza spalin i innych zanieczyszczeń. Za komfort obsługi urządzenia odpowiada również niewielka waga (niecałe 4 kg).

Dmuchawy akumulatorowe (SBV 48 AE) i elektryczne (SBL 2600 E) wyposażone są w praktyczną funkcję odkurzacza, który nie tylko wchłania zanieczyszczenia do specjalnego kosza, ale dodatkowo rozdrabnia je. W ten sposób 10-krotnie zmniejsza objętość gromadzonych liści oraz dostarcza składników niezbędnych do produkcji kompostu – najcenniejszego naturalnego nawozu, który doskonale poprawia żyzność gleby.

W pracy na utwardzonych powierzchniach i rozległych terenach zielonych (np. wielko powierzchniowym ogrodzie połączonym z sadem) najlepiej sprawdzą się natomiast dmuchawy spalinowe, np. SBL 327 V. Zasilany jest przez wydajny 2-suwowy silnik oraz wyposażony w pojemny zbiornik paliwa (0,45 l), które umożliwiają płynną pracę przed długi czas bez zbędnych przerw. Ergonomiczny uchwyt zapewnia natomiast wygodną obsługę dyszy. SBL 327 V wyróżnia się niewielką wagą (4,8 kg); jest to atut, który dodatkowo zwiększa komfort pracy z dmuchawą. Urządzenie wyposażone zostało także w nowoczesny system antywibracyjny, który skutecznie ogranicza ryzyko przeniesienia wibracji generowanych przez silnik dmuchawy na całe urządzenie, w tym uchwyt. To rozwiązanie sprawia, że praca z maszyną jest bardzo komfortowa. Pomimo że podstawową funkcją dmuchawy jest usuwanie suchych liści z terenów wokół domu, urządzenie to potrafi o wiele więcej. Dzięki regulacji siły wydmuchu z łatwością oczyści podjazd, taras i balkony z piachu, ścinek trawy, a nawet dużych szyszek.

Elementy zwiększające wygodę i bezpieczeństwo pracy z dmuchawą ogrodową

Decydując się na zakup dmuchawy do liści, zwróć uwagę na umiejscowienie dyszy. Powinna znajdować się w odpowiedniej odległości od operatora. Te udogodnienia sprawiają, że maszyna staje się poręczna w obsłudze i maksymalnie wydajna w pracy.

Dzięki dmuchawie do liści z funkcją odkurzacza bez wysiłku zaprowadzisz porządek w ogrodzie!

 

Źródło: www.stiga.pl

Sezonowe porządki w ogrodzie z reguły pochłaniają dużo pracy i energii. Do najbardziej wyczerpujących zajęć należy zaś grabienie i zbieranie suchych liści i gałęzi. Rozwiązaniem jest dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza. Z jej pomocą znacznie szybciej i wygodniej oraz dokładniej oczyścisz ogród wraz z terenem wokół domu z zalegających liści, gałęzi i pozostałych zanieczyszczeń.

Zobacz produkt w sklepie Stiga