Bez kabla i spalin. Pielęgnacja trawnika przy pomocy urządzeń akumulatorowych

Urządzenia ogrodowe
Bez kabla i spalin. Pielęgnacja trawnika przy pomocy urządzeń akumulatorowych

Urządzenia akumulatorowe pozwalają na łatwą i sprawą pracę w ogrodzie, m.in.: profesjonalną pielęgnację trawnika, bez czasochłonnych przygotowań, czy obawy o zakłócanie ciszy otoczeniu. Są efektywne i zaprojektowane z myślą o nadzwyczaj komfortowej obsłudze, nawet pomimo długotrwałego użytkowania.

Zadbany trawnik, jedna z największych ozdób przydomowego krajobrazu, wymaga dobrze zorganizowanej pracy, a także odpowiedniego sprzętu, który ułatwia wykonywanie poszczególnych czynności. Bardzo ciche, w pełni mobilne i przyjazne środowisku naturalnemu, a przy tym wielozadaniowe kosiarki, podcinarki, kosy i dmuchawy STIGA, zasilane wydajnym akumulatorem litowo-jonowym to nowoczesne urządzenia, które umożliwiają w pełni ekologiczną pielęgnację murawy. Koszą, trymują i wyrównują trawę, usuwając wraz z nią zarośla i chwasty, a także nawożą darń.

Urządzenia akumulatorowe dla małego trawnika

Seria PowerPack 24V przeznaczona jest do drobnych prac w ogrodzie, dzięki której możesz w pełni oddać się swojemu hobby – pielęgnacji przydomowej zieleni. System urządzeń akumulatorowych składa się z pięciu wydajnych urządzeń, zintegrowanego z nimi akumulatora litowo-jonowego i ładowarki. Lekki akumulator zapewnia łatwą i wygodną pracę, jednocześnie dostarczając odpowiednio wysoką moc, by starannie wykonać wszystkie zaplanowane zabiegi pielęgnacyjne, które latem pozwalają utrzymać trawnik w dobrej formie.

Z prostymi i wygodnymi w obsłudze urządzeniami akumulatorowymi PowerPack 24V możesz realizować swoją pasję kreatywnej pielęgnacji ogrodu

Kolaż 1_Urządzenia akumulatorowe STIGA - dla małego trawnika.jpg

Źródło: www.stiga.pl

podcinarka akumulatorowa SGT 24 AE

Kompaktowa podcinarka do trymowania i wykaszania średniej długości trawy w przydomowym ogrodzie oraz wykańczania krawędzi trawnika. Miękka rękojeść ułatwia manewrowanie urządzeniem, przez co umożliwia precyzyjne usuwanie kępek trawy w trudno dostępnych miejscach, np. pomiędzy rabatami, wokół drzew bądź pod krzewami ozdobnymi. Dzięki zastosowaniu systemu Tap&Go po lekkim dociśnięciu żyłki do podłoża głowica podcinarki wysuwa się automatycznie.

dmuchawa akumulatorowa SBL 24 AE

Poręczna dmuchawa akumulatorowa do oczyszczania mniejszych powierzchni na terenach przydomowych. Dmuchawa wyposażona jest w praktyczne funkcje: płynnej regulacji prędkości (maksymalnie do 60 m/s). Uchwyt z włącznikiem i jego blokadą to praktyczny element wyposażenia, który ułatwia obsługę maszyny i pozwala zachować nad nią pełną kontrolę.

Urządzenia akumulatorowe dla średniej wielkości trawnika

Seria PowerPack 48V zainteresuje Cię, jeżeli poszukujesz urządzeń spełniających konkretne wymogi: moc, nieprzerwaną pracę, intuicyjną obsługę. Uniwersalny system do pielęgnacji ogrodu to 11 urządzeń akumulatorowych, 3 akumulatory litowo-jonowe i odpowiadające im ładowarki. Przy całej swojej wydajności, te mocne i ciche maszyny są także bardzo lekkie. Dzięki temu pielęgnacja trawnika przestanie być ciężką i trudną pracą, a stanie się jednym z Twoich ulubionych sposobów na relaks.

Wielozadaniowe i poręczne urządzenia akumulatorowe PowerPack 48 ułatwiają pracę w ogrodzie, jednocześnie zwiększając jej efektywność

Kolaż 2_Urządzenia akumulatorowe STIGA - dla średniej wielkości trawnika.jpg

Źródło: www.stiga.pl

kosiarki akumulatorowe

Ich atutem jest ergonomiczna konstrukcja, która ogranicza problemy zarówno z manewrowaniem maszyną, jak i przechowywaniem jej. Szczególnie wygodne w użytkowaniu są modele wyposażone w składaną kierownicę oraz uchwyt transportowy umożliwiający swobodne przeniesienie maszyny do garażu lub składziku po skończonej pracy, np. SLM 4048 AE.

Kosiarki akumulatorowe, podobnie jak eklektyczne czy spalinowe, wyposażone są w centralną regulację wysokości koszenia, która pozwala na osiągnięcie najbardziej satysfakcjonujących efektów pracy poprzez cięcie trawy na niestandardowej wysokości, tj. w zależności od gatunku wysianego na trawnik. Ponadto są maszynami wielozadaniowymi:

  • 2w1 — SLM 3448 AE. Kosząc, może gromadzić trawę w pojemnym koszu lub wręcz przeciwnie, równomiernie rozrzucać na całej powierzchni trawnika. Pierwszy wariant eliminuje konieczność grabienia pokosu, a tym samym skraca czas pracy. Drugi przydatny jest w sytuacji, gdy nie chcesz przerywać koszenia ze względu na konieczność opróżnienia przepełnionego kosza i co ważne – nie masz nic przeciw pozostawieniu świeżo ściętej trawy samej sobie,
  • 3w1 — SLM 3648 AE, SLM 4048 AE.  Wyposażone są dodatkowo w system mulczujący, pozwalający na wykorzystanie pokosu jako nawozu organicznego (50 kg ściętej trawy dostarcza glebie ok. 2 kg azotu, ok. 1 kg fosforu oraz ok. 2 kg potasu. W ten sposób pokrywa ok. 25% rocznego zapotrzebowania trawnika na nawóz). Mulczowanie zmniejsza parowanie wody z podłoża, co pozwala utrzymać optymalną temperaturę oraz poziom wilgoci w głębszych warstwach gleby. Ponadto, zapobiega erozji gleby i spowalnia wzrost chwastów.

kosa akumulatorowa SBC 48 AE

Lekka kosa o wysokiej wydajności cięcia trawy i gęsto porastających na trawniku zarośli. Wyposażona jest w głowicę tnącą z systemem Tap&Go o wytrzymałej podwójnej żyłce, która zapewnia zarazem nieprzerwaną pracę i bardzo dokładne koszenie nawet silnie zaniedbanej murawy.

podcinarka akumulatorowa SGT 48 AE

Ergonomiczna podcinarka przeznaczona do prac wykończeniowych: trymowania i starannego wyrównywania trawy wzdłuż przeszkód omijanych w pracy z kosiarką, np. ścieżek ogrodowych czy zdobnej wysepki zieleni z rabatą kwiatową, która usytuowana jest na podjeździe przed wejściem do domu. Regulowana kierownica pozwala utrzymać pełną kontrolę nad urządzeniem, a tym samym sprawie manewrować głowicą tnącą, tj. w taki sposób, by w trakcie koszenia bez wysiłku omijać rośliny ozdobne.

Urządzenia akumulatorowe dla dużego trawnika

Seria Voltage 80 do gwarantuje wszystko, czego potrzebujesz, by właściwie dbać o doskonałą kondycję i naturalne piękno wielkopowierzchniowego trawnika: moc zapewniającą maksymalnie długi czas pracy bez konieczności przestoju oraz wydajność minimalizującą mechaniczne zużycie. System akumulatorowy obejmuje 11 urządzeń, 2 akumulatory i ładowarkę.

Mocne i wydajne urządzenia akumulatorowe Voltage 80 pomagają utrzymać ład, porządek na wymagającym terenie i  przywrócić naturalnie piękny wygląd nawet najbardziej zaniedbanemu trawnikowi

Kolaż 3_Urządzenia akumulatorowe STIGA - dla dużego trawnika.jpg

Źródło: www.stiga.pl

kosiarki akumulatorowe

Zwrotne kosiarki akumulatorowe przeznaczone do wymagających zastosowań. Pod względem efektywności dorównują maszynom spalinowym, co jest zasługą niezwykle wydajnego akumulatora. Cechuje go duża wydajność idąca w parze z krótkim okresem ładowania, co w praktyce oznacza płynną pracę bez zbędnych przerw.

Combi 50 S AE, Combi 43 AE,   to maszyny wielozadaniowe 3w1. Kosząc, dodatkowo pracują w jednym z trybów: zbierania do kosza, tylnego wyrzutu lub mulczowania. Dzięki temu umożliwiają kompleksową pielęgnację trawnika bez dodatkowej pracy (np. grabienia pokosu z powierzchni trawnika) i zbędnych kosztów (np. zakupu nawozu). Wygodną obsługę zapewniają m.in.: centralna regulacja pozycji oraz wysokości koszenia (5 pozycji w zakresie 25-65 mm dla Voltage Combi 50 S AE, 5 pozycji w zakresie 27-80 mm dla pozostałych modeli), wskaźnik napełnienia zapobiegający przepełnieniu kosza, bieżnikowane koła umożliwiające stabilną jazdę po nierównym terenie, bieżnik wykonany z dryflexu odporny na uszkodzenia (np. podczas przejazdu przez krawężnik czy kostkę brukową), miękki uchwyt z włącznikiem zapewniającym bezpieczny rozruch oraz funkcjami regulacji wysokości oraz składania.

Kosiarki akumulatorowe są ponadto łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają sezonowej konserwacji. By przygotować je do pracy, wystarczy jedynie naładować akumulator.

kosy akumulatorowe

Mocne kosy akumulatorowe do prac na dużej powierzchni porośniętej twardą trawą — SBC 80 AE, SBC 80 D AE. Kierownica o nowoczesnej formie z włącznikiem umożliwia wygodne i szybkie uruchomienie maszyny. Bezpieczeństwo pracy zapewnia system Tap&Go, natomiast efektywność — głowica tnąca wyposażona w podwójną żyłkę, która doskonale radzi sobie z koszeniem grubych i gęsto porośniętych źdźbeł.

dmuchawa akumulatorowa SAB 80 AE

Komfortowa w obsłudze dmuchawa akumulatorowa do zastosowań profesjonalnych. Funkcjonalny uchwyt z włącznikiem i możliwością jego blokady ułatwia uruchomienie maszyny, zapewniając bezpieczeństwo użytkowania. Funkcja regulacji prędkości powietrza (do 56 m/s) pozwala uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty pracy.

Urządzenia akumulatorowe to wprost idealne rozwiązanie, jeżeli poszukujesz urządzeń zapewniających łatwą, prostą i przyjemną pracę w ogrodzie, a przy tym bezpieczną dla otoczenia oraz środowiska. Z ich pomocą profesjonalnie zadbasz o swój trawnik: wykosisz, przytniesz i wyrównasz w trudno dostępnych miejscach. W razie konieczności odżywisz, wykorzystując pokos jako nawóz. W ten sposób bez dodatkowych nakładów sił i pieniędzy doprowadzisz przydomowy krajobraz do pożądanej perfekcji.

Zobacz produkt w sklepie Stiga