Autonomiczne roboty akumulatorowe - Idealne do twojego ogrodu!

Urządzenia ogrodowe
Autonomiczne roboty akumulatorowe - Idealne do twojego ogrodu!

Nie wiesz, czy autonomiczny robot koszący to dobre rozwiązanie do Twojego ogrodu? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

Właściciele ogrodów często mają wiele wątpliwości, rozważając zakup robota koszącego. Czy poradzi sobie z terenem? Czy jest wydajny? Czy łatwo go obsługiwać? To tylko niektóre z licznych pytań, na które odpowiedź znajdziesz w tym tekście! Zapraszamy do lektury!

Dlaczego autonomiczne roboty koszące STIGA?

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie kosiarkę automatyczną, którą można w pełni zarządzać za pomocą smartfona i która szanuje przyrodę i środowisko?

Nowoczesne technologie

Autonomiczny robot koszący nie potrzebuje przewodu do prowadzenia go po obwodzie - ten staje się w pełni wirtualny, a to wszystko dzięki systemowi zintegrowanych technologii, który powstał w wyniku połączenia dwóch metod pomiarów satelitarnych - sygnału GPS i technologii RTK.

Wszystkie modele autonomicznych robotów wyposażone są w opatentowaną technologię STIGA Active Guidance System, która przewiduje dostępność sygnału GPS i na tej podstawie mapuje teren. Dzięki temu urządzenie wie, gdzie i kiedy kosić, aby uzyskać maksymalną moc sygnału satelitarnego w trakcie pracy.

Więcej o rozwiązaniach wykorzystanych w autonomicznych robotach koszących STIGA przeczytasz w tym artykule.

Ekologia

Roboty koszące są zasilane litowo-jonowymi akumulatorami ePower, które są bezemisyjne i wytrzymałe

Oprócz wszystkich cech technicznych, które sprawiają, że autonomiczny robot koszący STIGA jest wyjątkowy, ma on jeszcze inną zaletę: system mulczowania! Kosiarka nie zbiera trawy, lecz rozdrabnia pokos i równomiernie rozkłada go na murawie w formie naturalnego nawozu. W ten sposób nie tylko go kosi, ale także pielęgnuje - dzięki temu ogrodowemu recyklingowi zaoszczędzisz na dodatkowych nawozach!

Jaki sprzęt wybrać do mojego ogrodu?

Autonomiczne kosiarki automatyczne STIGA zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby każdego użytkownika, zgodnie z charakterystyką jego ogrodu. Dowiedz się, który autonomiczny robot z gamy STIGA najlepiej zadba o Twój skrawek planety!

W ofercie autonomicznych kosiarek automatycznych STIGA znajdują się 3 modele, które dostosowane są do 3 rozmiarów ogrodu i różnią się pod względem: wykorzystanego akumulatora ePower, liczby ostrzy, w które zostały wyposażone, a także charakterystyki zbocza (jego nachylenia), z którym mogą sobie poradzić.

Autonomiczny robot koszący A 1500 to najmniejsza z rodziny autonomicznych kosiarek STIGA. Jest odpowiednia do pracy na obszarach o powierzchni do około 1500 m² i nachyleniu do 24º.

12-min.jpg

Ten robot koszący z serii Experience to idealny wybór dla osób poszukujących wydajności i niezawodności, które kochają swój trawnik i lubią spędzać na nim czas. Jej doskonała izolacja dźwiękowa zapobiega wydostawaniu się hałasów silnika na zewnątrz, dlatego możesz zrelaksować się w swoim ogrodzie nawet wtedy, gdy pracuje. 

A 1500 został wyposażony w akumulator ePower o pojemności 5 Ah. Średni czas pracy urządzenia wynosi 150 min. Dzięki schematycznym sposobom koszenia efektywność koszenia stała się jeszcze lepsza!

Konserwacja tego modelu jest banalnie prosta - mocną zewnętrzną osłonę zdejmiesz bez używania zewnętrznych narzędzi, a maszynę wyczyścisz za pomocą miotełki i wilgotnej ścierki.

13.jpg

Autonomiczne roboty koszące A 3000 z serii Expert to jedna z najpotężniejszych autonomicznych kosiarek automatycznych STIGA. Została wyposażona w akumulator ePower o pojemności 5 Ah, a jej średni czas pracy to 150 min.

Robot koszący STIGA A 3000 może niezawodnie kosić trawnik o powierzchni do 3000 m² w zaledwie dwóch sesjach koszenia dziennie. Następna sesja zawsze rozpocznie się tam, gdzie zakończyła się poprzednia, dzięki czemu robot zadba o całą powierzchnię.

Dzięki świetnemu wyważeniu robot utrzymuje równowagę na terenie o nachyleniu nawet do 27°!

Kosiarka ta została wyposażona w 6 ostrzy przymocowanych do koła wirującego z prędkością 2400 obr./min co zapewnia najwyższą efektywność koszenia. Mogą się one swobodnie obracać, dlatego w razie kontaktu ze stałym obiektem natychmiast się chowają, aby zminimalizować zniszczenia. Ostrza wykute są ze specjalnego stopu metalu gwarantującego zachowanie ostrości krawędzi.

Autonomiczny robot A 5000 to kolejna kosiarka z serii Expert. Robot został wyposażony w 2 akumulatory ePower o pojemności 5Ah, które zapewniają nawet do 270 minut na jednym ładowaniu! 

Urządzenie niezawodnie rozprawia się z trawnikiem o powierzchni do 5000 m² w zaledwie dwóch sesjach koszenia dziennie, pokonując zbocza do 27° nachylenia. 

Podobnie jak A 3000, ten model robota koszącego jest wyposażony w 6 ostrzy koszących.


Postaw na urządzenia stworzone wprost dla Twojego ogrodu! Wykorzystane technologie gwarantują nieprzerwaną pracę i stabilny sygnał, dla którego drzewa, żywopłoty i ściany nie stanowią żadnego problemu. Odwiedź sklep STIGA i pozwól na przełom w pielęgnacji Twojego trawnika - autonomiczne roboty akumulatorowe!

Zobacz produkt w sklepie Stiga