Odśnieżarka kontra dmuchawa. Jakie narzędzie do odśnieżania będzie najlepsze?

Urządzenia ogrodowe
Odśnieżarka kontra dmuchawa. Jakie narzędzie do odśnieżania będzie najlepsze?

Pora wytypować najlepsze urządzenie do odśnieżania! Odśnieżarka czy dmuchawa? Co sprawdzi się lepiej?

Jaką odśnieżarkę wybrać?

Odpowiedź na pytanie, jaką odśnieżarkę wybrać nie jest taka prosta. Jakich opadów śniegu mogę się spodziewać? Czy potrzebuję urządzenia wielozadaniowego, czy niekoniecznie? Jak często będę jej używał? Od tych pytań należy zacząć i w zależności od nich dobrać parametry maszyny.

Wśród urządzeń, które pomogą Ci uporać się ze śniegiem zalegającym na podjazdach, ścieżkach i chodnikach znajdziesz odśnieżarki o mniejszej lub większej mocy. Do usuwania świeżego i lekkiego śnieżnego puchu nadają się także dmuchawy akumulatorowe. Co więc wybrać?    

Dmuchawa jako odśnieżarka

Urządzenia, które przydadzą Ci się w sezonie jesienno-zimowym to dmuchawy akumulatorowe. W ofercie sklepu STIGA znajdziesz takie urządzenia jak:

To wielozadaniowe maszyny należące do grup Essential, Experience i Expert. Cechuje je wysoka wydajność i moc silnika (od 0,28 kW do 0,90 kW) oraz potężna prędkość wydmuchu mieszcząca się w przedziale od 32 m/s do 60 m/s. Możesz dowolnie sterować prędkością powietrza, co jest niezwykle przydatne w trakcie jesieni, kiedy trzeba uporać się z opadłymi liśćmi oraz zimą, do sprzątania świeżego śniegu z podjazdów, patio, tarasów, ścieżek, a nawet ławek czy karoserii samochodu. 

Dmuchawy akumulatorowe ważą naprawdę niewiele, bo nieco ponad 2 kg. Kolejnym atutem tej grupy urządzeń jest cicha i bezemisyjna praca.  Pamiętaj, że dmuchawa sprawdzi się przy niewielkim, lekkim śniegu - aby rozprawić się z cięższymi hałdami będziesz potrzebować odśnieżarki.

Najlepszy sprzęt do zadań specjalnych    

Jeśli poszukujesz narzędzia, które pomoże Ci posprzątać nieco grubszą pokrywę śniegu nagromadzoną wokół domu, wybierz odśnieżarkę akumulatorową, czyli ST 300 AE wyposażoną w silnik bezszczotkowy o mocy równej 450 W i wirnik o szerokości 30 cm. To urządzenie bez trudu poradzi sobie z pokrywą śnieżną o grubości do 15 cm. Zasilane jest niezwykle wydajnym i żywotnym akumulatorem STIGA ePower 48V, dzięki temu możesz pracować nawet podczas bardzo niskich temperatur.   

Swoim kształtem przypomina klasyczną łopatę, ale niech Cię nie zwiedzie ten niepozorny wygląd! Użytkowanie ST 300 AE jest o wiele prostsze i wygodniejsze niż klasyczna szufla. Jak uruchomić urządzenie? Bardzo łatwo. Po prostu dostosuj wysokość łopaty do własnych preferencji, podłącz akumulator, naciśnij włącznik i zacznij pracę. Nie musisz się też obawiać, że zasypiesz ogródek sąsiada. Odśnieżarka została zaopatrzona w regulowany kierunek wyrzutu, który możesz dowolnie zmienić.

Możesz także wybrać większy model, czyli ST 700 AE wyposażony w wirnik o szerokości 50 cm oraz silnik akumulatorowy i mocy 1000 W napędzany akumulatorem 48 V. Z jego pomocą usuniesz pokrywę śnieżną o grubości nawet do 20 cm z chodnika, podjazdu czy tarasu. Jest kompaktowa i łatwa w użyciu, dzięki temu, że podczas jej produkcji zastosowano kilka prostych rozwiązań. Została zaopatrzona w uchwyt transportowy, regulowany deflektor, który pozwoli Ci sterować kierunkiem wyrzutu śniegu, oraz praktyczne i bardzo jasne reflektory LED, co jest niezwykle przydatne w zimie, kiedy zmrok szybko zapada. 

Masz wpływ także na kierunek, w którym wyrzucany jest śnieg. W jaki sposób? Za pomocą regulowanego deflektora. Wystarczy, że obrócisz ergonomiczny uchwyt, a zmieni się kierunek i orientacja rynny wylotowej, dzięki czemu nie nadmuchasz śniegu, tam gdzie nie trzeba - na przykład na ogród sąsiada.  

Odśnieżarka-min.jpg

Wydajność odśnieżarki akumulatorowej

Jaki jest sekret wielkiej wydajności każdej odśnieżarki akumulatorowej? To źródło ich mocy, czyli akumulatory ePower 48V, które mogą napędzać całą gamę urządzeń z serii 3, 5, 7 i 9. Nie tylko odśnieżarki! 

Akumulatory STIGA zostały skrupulatnie przetestowane przy pełnym, rzeczywistym obciążeniu. Co to dla Ciebie oznacza? Możesz być całkowicie pewien, że pozostaną wydajne nawet po 600 pełnych cyklach ładowania, czyli po wyczerpaniu i ładowaniu akumulatora regularnie, dwa razy w tygodniu przez sześć lat. 

Oczywiście na wydajność maszyny ma także wpływ właściwe użytkowanie, przechowywanie i konserwacja akumulatora. Jeśli go nie używasz, konieczne będzie ładowanie przed złożeniem w miejsce magazynowania. Co dwa miesiące należy także sprawdzać stan jego naładowania i w razie potrzeby wpiąć akumulator w ładowarkę.  

Choć odśnieżarki akumulatorowe mają wielką moc, czasem to może nie wystarczyć - szczególnie po intensywnych opadach ciężkiego śniegu. Z takim kalibrem poradzą sobie niezawodne odśnieżarki spalinowe. Na co wówczas postawić? Na przykład na odśnieżarkę ST 976 T - z nią żadne śniegi nie są straszne!

Mamy nadzieję, że już wiesz jaką odśnieżarkę wybrać, jaki będzie najlepszy sprzęt do odśnieżania na małe i duże opady śniegu. Wybierając idealną maszynę dla siebie, weź pod uwagę, wydajność odśnieżarki akumulatorowej oraz jej parametry.  W sklepie STIGA możesz wybierać spośród wielkiej oferty urządzeń, nie tylko tych dedykowanych, dmuchawa, której używasz jesienią do sprzątania liści, świetnie sprawdzi się jako odśnieżarka. Wpadnij na stiga.pl 

Zobacz produkt w sklepie Stiga