Przygotuj odśnieżarkę na zimę w kilku prostych krokach

Zrób to sam
Przygotuj odśnieżarkę na zimę w kilku prostych krokach

Sezon na odśnieżarki w pełni! Sprawdź, jak się przygotować na opady śniegu i nie daj się zaskoczyć zimie! 

Choć zimą pracy w ogrodzie jest niewiele, natura nie pozwala nam spocząć na laurach. Jeśli nie koszenie trawnika i pielęgnacja kwiatów, to... odśnieżanie. Przygotuj swoją odśnieżarkę STIGA do pracy zanim pokona Cię śnieg! W jaki sposób? Podpowiadamy! 

Odśnieżarki akumulatorowe 

Obsługa i przygotowanie odśnieżarek akumulatorowych do pracy jest bardzo łatwa i przyjemna. Jeśli wcześniej zadbasz o właściwą konserwację swojej odśnieżarki, czyli dokładnie ją wyczyścisz, jest ona gotowa do użycia. Upewnij się jeszcze, że nie pozostawiłeś rozładowanego akumulatora. To banalna, ale również najczęstsza przyczyna problemów z uruchomieniem urządzenia. 

Wszystko co musisz zrobić w kolejnym kroku to włożyć naładowany akumulator do szczelnego gniazda i uruchomić urządzenie przez naciśnięcie włącznika. Odśnieżarka jest gotowa do pracy! 

Steruj swobodnie prędkością i kierunkiem wyrzutu śniegu! W przypadku urządzenia ST 300 AE możesz użyć teleskopowego trzonu, dzięki któremu dostosujesz wysokość łopaty do swojego wzrostu, a także w każdym momencie zmienisz kierunek strumienia śniegu wyrzucanego w odległości nawet do 5 metrów. To urządzenie polecamy do odśnieżania mniejszych powierzchni.  

Do większych, najlepiej sprawdzą się odśnieżarki o większej szerokości roboczej (do 50 cm szerokości) na przykład ST 700 AE.  W nich również możesz kontrolować kierunek, w którym wyrzucany jest śnieg. Wszystko dzięki regulowanemu deflektorowi. Wystarczy obrócić ergonomiczny uchwyt, aby zmienić kierunek i orientację rynny wylotowej. Praca blisko drzwi i granicy Twojego ogrodu lub ganku nie musi być problemem! 

Zastała Cię noc? Nie przerywaj pracy! Odśnieżarka ST 700 AE została wyposażona w  reflektory LED. Możesz pracować bezpiecznie!  

stiga-odniezarka--min1.jpgOdśnieżarki spalinowe 

Odśnieżarki spalinowe są nieco bardziej wymagające. Zanim zaczniesz przygotowywać Twoją maszynę do użycia, upewnij się, że nie zaniedbałeś przeglądu. W przypadku odśnieżarki spalinowej, regularne serwisowanie wpływa nie tylko na jej żywotność, ale również na bezpieczeństwo użytkowania. 

Drugą niemniej ważną kwestią jest regularna wymiana oleju. Jeśli poziom oleju jest właściwy, możesz przystąpić do procesu uruchamiania urządzenia.  Jak to zrobić? 

Krok 1. Napełnij zbiornik świeżą paliwa benzyną.

Krok 2. Wyreguluj poziom płóz, aby dostosować maszynę do warunków gruntowych

Krok 3. Ustaw dźwignię regulacji obrotów na maksimum

Krok 4. Włącz ssanie 

Krok 5. Naciśnij mieszek pompki paliwa do oporu dwa lub trzy razy 

Krok 6. Uruchom maszynę przy rozrusznika elektrycznego lub linki

Krok 7. Wyłącz ssanie 

Krok 8. Odczekaj kilka minut, aż olej się rozgrzeje 

Twoja odśnieżarka jest gotowa do pracy! 

Traktory

Tak, dobrze czytasz! Traktor to uniwersalne urządzenie do całorocznej pielęgnacji ogrodu. Za pomocą akcesoriów, łatwo zmienisz swój traktor w pług śnieżny. Jak? Nic prostszego! 

Traktory z przednim agregatem tnącym 

Urządzenia z serii Park zostały wyposażone w system RAC, który umożliwia zmianę akcesoriów oraz dokładne podłączenie agregatu tnącego i części  jednym prostym ruchem, bez pomocy narzędzi! 

Krok 1. Zamontuj pług śnieżny na zaczepach przednich kół

Krok 2. Zamknij system RAC 

Krok 3. Przymocuj kabel do podnoszenia płyty poprzez dokręcenie pokrętła 

Jeśli natomiast masz inny model traktora (np. Park Pro 740 IOX z podnośnikiem hydraulicznym), zerknij na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz podobne wideo

Traktory z centralnym agregatem tnącym

Jeśli posiadasz traktor z centralnym agregatem tnącym (Tornado czy Estate), możesz łatwo przekształcić go w pług śnieżny za pomocą adaptera. Pamiętaj, by wybrać adapter, który odpowiada modelowi Twojego traktora. 

  • Podstawowy adapter PTO podłączysz do modeli Estate z serii 7-6-5 (122 cm + 102 cm) lub Tornado z serii 7-6-4 (121 cm + 108 cm) 
  • Adapter PTO PRO pasuje do traktorów Estate Pro oraz Tornado Pro.

Montujesz, podpinasz pług i… gotowe! 

stiga-traktorek-2-min.jpg

Wszystkie urządzenia ogrodnicze powinny zostać odpowiednio przygotowane do sezonu - również odśnieżarki. Pracę powinna poprzedzić odpowiednia konserwacja i serwis, a także przegląd. To Ci się opłaci - całoroczna troska wpływa na żywotność odśnieżarki! Kiedy tylko wszystkiego dopilnujesz, sprzęty STIGA będą gotowe do pracy nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach!

Zobacz produkt w sklepie Stiga