W tym roku majówkę zorganizuj we własnym ogrodzie. Oto garść inspiracji na niezapomniany wieczór z przyjaciółmi!

Zrób to sam
W tym roku majówkę zorganizuj we własnym ogrodzie. Oto garść inspiracji na niezapomniany wieczór z przyjaciółmi!

Weekend majowy tradycyjnie otwiera sezon przyjęć na wolnym powietrzu. To doskonała okazja, aby pozwolić sobie na kreatywne szaleństwo i zorganizować niezapomniane garden party. Poznaj najlepsze pomysły na majówkę, które zachwycą Twoich przyjaciół!

Jeżeli do tej pory nie zaplanowałeś majówki, przygotuj ją we własnym ogrodzie – miejscu, które przynosi upragniony relaks i odpoczynek za każdym razem, kiedy ich potrzebujesz. Wykorzystaj przestrzeń, którą dysponujesz! Przy odrobinie wysiłku nawet najmniejszy ogródek możesz zamienić w centrum wspaniałej imprezy dla rodziny i przyjaciół. Zanim jednak przystąpisz do jej planowania, zadbaj o estetyczny wygląd otoczenia: wysprzątaj i równo wykoś trawnik, przytnij suche gałęzie drzew a krzewom nadaj estetyczny kształt. Dopiero tak przygotowany ogród gotowy jest na przyjęcie gości. Teraz wszystkiego czego potrzebujesz do zrealizowania idealnej majówki jest pomysł na przyjęcie!

Wspólna kolacja to doskonała alternatywna dla tradycyjnie już organizowanego grilla. Na widok nietuzinkowego nakrycia stołu, pełnego kwiatów i świec, Twoi przyjaciele zaniemówią z zachwytu! Całości dopełni starannie przygotowane menu. Nie zawsze chodzi o wyszukane potrawy, ale o sposób ich podania – ulubione przekąski serwowane na stylowej zastawie smakują zupełnie inaczej niż z papierowych, jednorazowych talerzyków. Jeżeli jednak kuchnia nie ma przed Tobą żadnych tajemnic i lubisz eksperymentować, poczęstuj swoich gości oryginalnymi potrawami, których dotychczas nie przyrządzałeś. Twórz nowe smaki, baw się nimi i zachwyć swoim kucharskim talentem, nie tylko bliskich, ale i samego siebie!

 

Dobre jedzenie i pomysłowy wystrój to gwarancja udanej majówki. Jedynym ograniczeniem w jej przygotowaniu jest Twoja wyobraźnia!

Źródło: www.pinterest.com

Oryginalnym pomysłem, zdecydowanie wartym wykorzystania, jest organizacja kameralnego seansu filmowego. Prawdopodobnie nikt nie oprze się mięciutkim, puchowym materacom rozstawionym naprzeciw projektora, na którym za chwilę wyświetlisz ulubiony film.

Jeżeli nie posiadasz profesjonalnego sprzętu do wyświetlania obrazu, wykorzystaj… białe prześcieradło. Równo rozwieszone między drzewami doskonale spełni swoją rolę, a Ty zaoszczędzisz ewentualne koszty wypożyczenia projektora. Pamiętaj, aby przy każdym leżaku widzowie odnaleźli miskę pełną popcornu lub rożki z przegryzkami, np. orzechami w czekoladzie czy prażonymi migdałami. Tak zorganizowana majówka zbierze wyłącznie pozytywne recenzje i na pewno doczeka się równie efektywnej kontynuacji!

 

Odrobina wysiłku owocuje ciekawymi pomysłami na ciepłe, majowe wieczory. Samodzielnie zorganizowana noc filmów na pewno jest jednym z nich!

Źródło: www.pinterest.com

Niezależnie od tego, jaki pomysł wykorzystasz, nie możesz zapomnieć o odpowiednim przystrojeniu ogrodu. Odpowiednie oświetlenie nada mu niepowtarzalny urok i zamieni doskonale znany krajobraz w tajemnicze miejsce, do którego dostęp mają tylko nieliczni.

Niezwykłą grę świateł uzyskasz bez konieczności inwestowania w designerskie lampy ogrodowe. Papierowe lampiony i papilotki do babeczek, świeczki umieszczone w niewielkich słoikach, lampki choinkowe - to tylko niektóre pomysły na delikatne rozświetlenie ogrodu. Zaletą tych rozwiązań jest łatwość w przygotowaniu; oba rodzaje lampionów możesz wykonać samodzielnie, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

 

Efektowne oświetlenie ogrodu nie wymaga nakładów finansowych, ale wyobraźni!

Źródło: www.pinterest.com

Weekend majowy to doskonała okazja, aby zaskoczyć dawno nie widzianych przyjaciół oryginalnym przyjęciem. Przygotowane z największą dbałością o szczegóły, zachwyci wyjątkowym charakterem i niepowtarzalną atmosferą, którą wspominać będziecie na długo po jego zakończeniu – nie tylko we własnym gronie!