Urządzenia ogrodnicze, które zimą pomogą Ci utrzymać porządek wokół domu

Urządzenia ogrodowe
Urządzenia ogrodnicze, które zimą pomogą Ci utrzymać porządek wokół domu

Nie daj zwieść się pozorom: zima nie zwalnia z pracy w ogrodzie i wokół domu. Nie musisz jednak spędzać całego dnia na mrozie, by utrzymać przydomowy krajobraz w doskonałej kondycji aż do wiosny. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy sprzętu ogrodowego STIGA, który ułatwi to zadanie!

Odśnieżarka pomoże w usuwaniu zasp wokół domu

Zima jest piękną, ale i bardzo wymagającą porą roku, na którą powinieneś być dobrze przygotowany. Już niewielka warstwa białego puchu może utrudnić poranny wyjazd do pracy. Co więcej, lód wraz ze śniegiem pokrywający podjazd, drogę dojazdową i przydomowy chodnik zagrażają bezpieczeństwu domowników, ale także mogą przyczynić się do poważnych uszkodzeń nawierzchni. 

Odśnieżarki nie mają sobie równych w sprawnym usuwaniu zasp wokół posesji. Do pracy na obszarze, którego powierzchnia liczona jest w hektarach, przeznaczone są odśnieżarki spalinowe wyposażone w mocne pługi wirnikowe (np. Snow Flake), które jednocześnie zgarniają i rozdrabniają zlodowaciałe bryły śniegu. Innowacyjnym rozwiązaniem wśród odśnieżarek spalinowych jest model wyposażony w napęd gąsienicowy (ST 5266 PB TRAC). Na mniejszym terenie doskonale sprawdzą się odśnieżarki elektryczne (np. ST 1151 E), a także odśnieżarki akumulatorowe (ST 4851 AE), które są przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i użytkownika. 

Odśnieżarka spalinowa Snow Flake 

Solidna konstrukcja zapewnia wytrzymałość i skuteczność pracy, nawet w ciężkich warunkach pogodowych. Maszyna posiada elektryczny rozrusznik pozwalający na szybki start pomimo niskiej temperatury. Ponadto Snow Flake została wyposażona w: wysokiej jakości płozy, profesjonalne opony i blokadę dyferencjału, które polepszają trakcję w trudnych warunkach terenowych. Dzięki temu praca z odśnieżarką przebiega w pełni bezpiecznie, wydajnie i płynnie. 

Odśnieżarka gąsienicowa ST 5266 PB TRAC 

Odśnieżarka przeznaczona dla zaawansowanych i najbardziej wymagających użytkowników. Gąsienice, którymi zastąpiono tradycyjne koła, zapewniają maksymalną przyczepność do podłoża, przez co umożliwiają w pełni bezpieczne odśnieżanie rozległych powierzchni o nierównym ukształtowaniu terenu nawet w bardzo trudnych warunkach. Dzięki podwójnym światłom LED odśnieżarka doskonale radzi sobie w pracy po zmroku, a system sterowania jedną ręką zapewnia operatorowi wygodę i łatwą kontrolę nad urządzeniem.

Odśnieżarka elektryczna ST 1151 E

Nowa, wydajna odśnieżarka elektryczna. Jest lekka, zwrotna i poręczna, dzięki czemu obsłuży ją praktycznie każdy (nawet osoby, które nie mają doświadczenia w pracy z profesjonalnym sprzętem ogrodniczym). Dodatkowy atut maszyny to kompaktowość — ST 1151 E z powodzeniem zmieści się do większego schowka na narzędzia.

Odśnieżarka akumulatorowa ST 4851 AE 

Zasilana przez nowoczesny i wydajny akumulator litowo-jonowy, jest w pełni przyjazna środowisku naturalnemu (pracując, nie emituje szkodliwych spalin). Maszyna wyróżnia się ponadto bardzo cichą pracą, dzięki czemu wyjątkowo dobrze sprawdza się w okolicach o zwartej zabudowie, np.  przy odśnieżaniu małego podwórza domu szeregowego.

Z pomocą odśnieżarki szybko, lekko i bez wysiłku pozbędziesz się zaspo wokół domu  

Źródło: www.stiga.pl

Komfort pracy z odśnieżarkami zwiększa praktyczna funkcja regulacji odległości i kąta wyrzutu, która pozwala na równomierne rozrzucenie śniegu na nieużytkowanych fragmentach podwórka lub ogrodu. 

Pilarka, sekator i nożyce usprawnią przycinanie roślinności ozdobnej 

Jeżeli do tej pory nie zdążyłeś przeprowadzić sezonowego cięcia roślin ozdobnych – pospiesz się! Zabieg ten możesz przeprowadzać, dopóki temperatura nie spadnie poniżej -5˚C. Początkiem zimy, kiedy korony drzew i krzewów są w pełni przejrzyste, z łatwością dostrzeżesz wątłe, krzyżujące się gałęzie. Właśnie te powinieneś usunąć, by zarówno drzewa, jak i krzewy przezimowały w dobrej kondycji, a wiosną prawidłowo się rozwijały. By ułatwić wzrost młodym pędom, stare i zdrewniałe odrośla przytnij u spodu. W tym celu wykorzystaj pilarkę łańcuchową, sekator lub nożyce. 

Pilarki łańcuchowe 

Zapewniają maksymalnie wydajną i efektywną pracę przy minimalnym wysiłku. Stabilna prowadnica i optymalnie wyprofilowany łańcuch tnący umożliwiają szybkie i precyzyjne cięcie nawet bardzo grubych gałęzi. Maszyny te wyposażone są w zintegrowany system bezpieczeństwa. System antywibracyjny eliminuje ryzyko odrzutu górnej części prowadnicy od powierzchni ciętego drewna w stronę operatora, natomiast bezwładnościowy hamulec w sytuacji potencjalnego zagrożenia „odbicia się” ostrza od drewna, automatycznie blokuje go, tym samym uniemożliwiając mu dalszą pracę. Zaawansowane technologicznie silniki umożliwiają pracę przy niskiej emisji zanieczyszczeń i zapewniają o 25% mniejsze zużyciu paliwa nawet podczas intensywnej eksploatacji.

Sekatory

Lekkie i doskonale wyważone, zapewniają wysoką efektywność i wygodę pracy. Komfortowy, regulowany tylny uchwyt umożliwia swobodną zmianę kąta cięcia w zakresie 180⁰  – tj. w 5 pozycjach, w tym pionowego (do cięcia z dużą siłą) i poziomego (do szybkiego podcinania) oraz obustronny nóż ostrzony laserowo, który sprawia, że manewrowanie urządzeniem jest intuicyjne, a cięcie łatwe i zawsze bardzo dokładne. Z myślą o wygodzie i zdrowiu użytkownika, urządzenia posiadają zaawansowany system tłumienia wibracji, który sprawia, iż nawet wielogodzinna praca nie wiąże się z problematycznymi urazami ciała.

Nożyce akumulatorowe

Gwarantują pracę bez wysiłku. Są bezpieczne dla środowiska, a przy tym wydajne i wytrzymałe: dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu, mogą pracować na jednym ładowaniu do 45 minut. Ergonomiczna konstrukcja zwiększa komfort podczas pracy w przydomowym ogródku: przycinaniu gałązek krzewów ozdobnych czy pędów żywopłotu. 

Pilarka, sekator i nożyce akumulatorowe to urządzenia, które pomogą w niewielkich przydomowych pracach wokół domu. Warto trzymać je w pogotowiu przez cały rok!

Źródło: www.stiga.pl

Śnieg, mróz i szybko zapadający zmrok nie sprzyjają pracy na powietrzu, jednak nawet w zimie nie możesz zaprzestać dbać o przydomowy krajobraz. Utrzymanie go w dobrej formie to zadanie dla profesjonalnego sprzętu ogrodniczego. Odśnieżarka, pilarka łańcuchowa, sekator wraz z nożycami ułatwią codzienne obowiązki i przyśpieszą realizację sezonowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim ogród zawsze będzie zadbany, a tereny wokół domu perfekcyjnie oczyszczone.

Zobacz produkt w sklepie Stiga