8 zalet, za które pokochasz urządzenia akumulatorowe Stiga

Urządzenia ogrodowe
8 zalet, za które pokochasz urządzenia akumulatorowe Stiga

Cicha praca bez kabla i wytwarzania spalin? Poznaj urządzenia akumulatorowe STIGA i przekonaj się, jak ekologicznie dbać o ogród!

Każdy ogród potrzebuje uwagi, miłości i pielęgnacji. W nieskończoność można by wymieniać prace i zajęcia, które przyjdzie Ci wykonywać – jedne z konieczności, inne dla czystej przyjemności obcowania z naturą. 

W otoczeniu zieleni liści, błękitu nieba i śpiewu ptaków raczej nie potrzebujesz kilometrów kabli i zapachu spalin, dlatego dobrze jest bliżej poznać narzędzia akumulatorowe STIGA i ich zalety. 

Dlaczego warto wybrać urządzenia akumulatorowe?

Co odróżnia urządzenia akumulatorowe od spalinowych i elektrycznych?

  • Cicha praca
  • Niskie koszty eksploatacji 
  • Brak emisji spalin i nieprzyjemnych wibracji
  • Brak użycia kabla
  • Łatwość konserwacji
  • Jeden akumulator STIGA pasuje do wszystkich urządzeń z serii, a nawet pomiędzy seriami 500,700 i 900

Wszechstronne urządzenia akumulatorowe do ogrodu to narzędzia na każdą okazję

Podstawową zaletą, którą charakteryzują się bezprzewodowe urządzenia akumulatorowe, jest ich różnorodność. W palecie narzędzi znajdziemy urządzenia, które pomogą nam w wykonaniu niemal każdego ogrodowego zadania. Nieustający rozwój technologii sprawił, że akumulatory są wystarczająco małe, by obsługiwać niewielkie urządzenia np. Sekator akumulatorowy SHT 100 AE 2.0 Ah i wystarczająco potężne, by obudzić do życia traktory ogrodowe, takie jak STIGA e-Ride

akumulatorowe stg -min.jpg

Rozwiązanie dla tych, co się znają i dla tych, którzy dopiero zaczynają

Technologia potrafi onieśmielać, ale bezprzewodowe urządzenia akumulatorowe STIGA są bajecznie proste i już po kilku chwilach nie będziesz chciał się z nimi rozstać. 

Doświadczeni użytkownicy docenią je za moc i ergonomię, a początkujący pokochają inteligentne rozwiązania zastosowane w akumulatorach. Ogniwa zasilające STIGA E-POWER same dobiorą moc do urządzenia, w którym się znajdują, równoważąc pobór energii i moc potrzebną do wykonania pracy. 

Mobilność – sięgaj, gdzie kabel nie sięga!

Urządzenia akumulatorowe do ogrodu? Jasne, ale kto powiedział, że ogród jest zaraz za progiem domu? Jeśli masz ogródek działkowy, albo działkę za miastem to wiesz, jak ważna jest mobilność i możliwość wygodnego transportu narzędzi bez dodatkowych kilogramów kabli, kanistrów z paliwem czy innego osprzętu. 

Znowu punkt dla technologii akumulatorowej – zawsze możesz zabrać ze sobą kilka lekkich naładowanych ogniw, by wykonać całą zaplanowaną pracę. Dochodzi tu również aspekt bezpieczeństwa, ponieważ ryzyko zaplątania się w kabel czy przypadkowego przecięcia przewodu zasilającego spada do zera.

Lekko i bez bólu pleców

Im mniej do dźwigania – tym lepiej. Może przez pierwsze 15 minut nie ma to dużego znaczenia, ale przy dłuższej pracy każdy dekagram zaczyna nieznośnie ciążyć. 

Zaskoczy Cię lekkość, którą charakteryzują się wielofunkcyjne urządzenia akumulatorowe. Podkrzesywarka + sekator akumulatorowy na wysięgniku SMT 100 AE 4.0 AE waży ok. 4,5 kg, dla porównania urządzenie spalinowe podobnej klasy będzie miało masę ok 5,5-6 kg. 

SMT kolaż -min.jpg

Uruchamianie na “klik” i bajecznie łatwa obsługa

Wpinasz akumulator, wciskasz guzik i narzędzie budzi się do życia. Nawet gdybyśmy chcieli, to nie ma tu o czym pisać, po prostu - to aż takie proste. 

Cicha praca 

Podobnie jak inne urządzenia elektryczne, narzędzia akumulatorowe są przyjazne dla uszu Twoich i sąsiadów - silnik działa wyjątkowo cicho.

Problemy z benzyną zostawmy w końcu za sobą 

Silniki spalinowe dały nam bardzo dużo, ale coraz częściej można usłyszeć, że ich czas powoli dobiega końca. Emisja spalin to tylko jeden z aspektów ich użytkowania. Dochodzą koszty eksploatacji: benzyna, świece, olej, a w przypadku silników 2-suwowych jeszcze przygotowanie odpowiedniej mieszanki paliwowej. 

Wiele osób nie chce się na tym znać i nie widzi potrzeby, by brudzić sobie ręce. W końcu, jeśli zechcesz poczuć zapach benzyny, nadal zostają sporty motorowe. Urządzenia akumulatorowe do ogrodu działają całkiem inaczej: bez emisji spalin, bez tankowania, bez olejów, smarów i świec. Po prostu: życie staje się prostsze! 

Konserwacja sprowadzona do minimum

Nowoczesne silniki bezszczotkowe stosowane w akumulatorowych urządzeniach STIGA nie wymagają specjalnej opieki ze strony użytkownika. Cała konserwacja Twoich narzędzi będzie opierała się na czyszczeniu, okazjonalnym ostrzeniu czy przesmarowaniu niektórych ruchomych elementów. 

Martwisz się koniecznością ładowania akumulatora i przerwy w pracy? Wystarczy dodatkowy akumulator ładowany naprzemiennie i możesz pracować bez końca!

Narzędzia bezprzewodowe szturmem przejęły małe, szybkie prace, ale dzięki rozwojowi technologii i myśli inżynieryjnej STIGA teraz nadają się również do dłuższych i bardziej wymagających zadań. W zależności od stopnia zaawansowania prac w Twoim ogrodzie oraz potrzeb możesz wybrać spośród serii:

ESSENTIAL 20V – SERIA 100 

EXPERIENCE 48V – SERIA 500 i 700 

EXPERT 48V – SERIA 900 

Urządzenia akumulatorowe - moc ekologii w Twoim ogrodzie

Bezprzewodowe urządzenia akumulatorowe to przyszłość, która zaczyna się właśnie teraz! Zaprojektowane z myślą o komforcie operatora i z troską o środowisko, pozwolą Ci dbać o ogród kompleksowo.

Urządzenia akumulatorowe STIGA to szeroka gama propozycji: od kosiarek, przez dmuchawy i kosy, aż po pilarki i sekatory. Odkryj wielofunkcyjne, bezprzewodowe i ekologiczne narzędzia i weź ogród w swoje ręce!