Twinclip: nowa generacja kosiarek spalinowych

Urządzenia ogrodowe
Twinclip: nowa generacja kosiarek spalinowych

Szybkie, wygodne i nie wymagające użycia siły - dokładnie tak powinno wyglądać koszenie trawnika. STIGA Twinclip została stworzona z myślą o przyjemnej pracy w ogrodzie. Poznaj nową generację kosiarek spalinowych!

  1. Precyzyjnie skosisz każdy zakamarek trawnika

Kosiarki spalinowe z serii Twinclip rekomendowane są do pracy w ogrodzie o powierzchni powyżej 500 - m2. Wyposażone w noże tnące o podwójnej krawędzi zapewniają nie tylko dokładniejsze, ale i o 20% efektywniejsze cięcie.

Za precyzję koszenia odpowiada ponadto opatentowany eXtraCollecting System ( w skrócie XC system), dzięki któremu trawa na moment przed skoszeniem podnoszona jest do pozycji pionowej. Jest to możliwe dzięki wyprofilowanemu dyfuzorowi umieszczonemu w dolnej części maszyny, zwiększającemu przepływ powietrza. Dzięki temu koszenie nawet wilgotnej trawy stanie się łatwe oraz wydajniejsze.

  1. Kosisz i pielęgnujesz trawnik jednocześnie

Kosiarki Twinclip należą do rodziny kosiarek wielofunkcyjnych. Każdy z modeli wyposażony jest w funkcję automatycznego zbierania, mulczowania i wyrzutu tylnego (oraz bocznego w wybranych modelach, oznaczonych literą „Q”) rozdrobnionej trawy. Dzięki mulczowaniu już podczas koszenia - bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy w ogrodzie i użycia odrębnych narzędzi - przygotowujesz i rozsiewasz naturalny nawóz, który dostarczy młodym kiełkom trawy niezbędnych składników odżywczych

Być może jednak nie chcesz każdorazowo nawozić swojego trawnika nową dawką kompostu, a szybko i bez wysiłku pozbyć się skoszonych ścinek. Wytrzymały, tekstylny kosz pomieści do 70 litrów trawy, a dzięki wskaźnikowi wypełnienia nie musisz martwić się o jego przepełnienie, a w konsekwencji - zablokowanie kanału wlotowego.

Samo opróżnianie kosza również nie sprawi Ci kłopotu. Z systemem Plug in Box zapełniony kosz zdejmiesz jednym ruchem dłoni. Wygodna raczka kosza dodatkowo ułatwi przenoszenie i wyrzucenie skoszonej trawy.

Wygodę użytkowania kosiarek z serii Twinclip zapewniają precyzyjnie zaprojektowane szczegóły

Źródło: www.stiga.pl

  1. Pracujesz na każdym terenie

Kosiarki Twinclip zostały wyposażone w lekkie i wytrzymałe koła XXL (120/240 mm) oraz mocniejsze osie. Średnica przedniej wynosi 12 mm, tylnej zaś 14 mm, co pozwala na efektywne absorbowanie ciężaru maszyny w pracy na nierównym terenie. To rozwiązanie sprawia, że kosiarka samodzielnie utrzymuje stabilność podczas jazdy. Dla Ciebie oznacza to lżejszą i szybszą pracę.

Wzmocniliśmy również przekładnię napędową. Większe koła stożkowe zwiększają moment obrotowy o 50%, czego efektem jest mocna praca kół przy wypełnionym po brzegi koszu.

  1. Pracujesz nie narażając swojego zdrowia

Kilkadziesiąt minut pracy z kosiarką z może skutkować dokuczliwym bólem ramion i pleców. Kosiarki generacji Twinclip wyposażone są natomiast w manualnie regulowaną kierownicę. Przełącznik umieszczony jest na kierownicy, dzięki czemu pracę kosiarki możesz dostosować w wygodnej - wyprostowanej - pozycji,. Komfort i bezpieczeństwo podczas koszenia gwarantuje ponadto system kontroli wibracji (VCS) dzięki któremy wibracje silnika są praktycznie nie odczuwalne dla operatora.

Zaskoczy Cię również łatwość czyszczenia kosiarki po skończonym koszeniu. Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, Twinclip to niezwykle kompaktowe maszyny. Funkcja ustawienia pionowego pozwala wygodnie, szybko i bez wysiłku umyć kosiarkę oraz schować do garażu czy szopy na okres zimowania bez konieczności wygospodarowania dla niej dodatkowego miejsca. Zanim skorzystasz z funkcji ustawienia pionowego pamiętaj o uprzednim usunięciu z kosiarki płynów eksploatacyjnych – paliwa i oleju.

  1. Inwestujesz raz, eksploatujesz przez lata

Jednym z największych atutów kosiarek Twinclip jest hybrydowa budowa. Wykonana ze stali galwanizowanej i uzupełniona aluminiowymi elementami jest dwukrotnie bardziej odporna na rdzę oraz uszkodzenia mechaniczne. Odporna obudowa minimalizuje odkształcenia powstałe wskutek uderzeń kamieni.

Kosiarki spalinowe STIGA Twinclip to nowa jakość pracy ogrodzie. Wielofunkcyjne i odporne na uszkodzenia maszyny, pracują w każdych warunkach trawnik dbając o Twój ogród. Koszenie jeszcze nigdy nie było tak proste i...przyjemne.

Zobacz produkt w sklepie Stiga