Traktory Estate – poznaj ich możliwości

Urządzenia ogrodowe
Traktory Estate – poznaj ich możliwości

STIGA ESTATE to nawet 2700 obrotów silnika na minutę, 9 pozycji koszenia i 360 litrów pojemności kosza. Czy zrobiła na Tobie wrażenie, mimo że jeszcze nie miałeś okazji jej wypróbować? To dopiero początek – poznaj kolekcję jednych z najbardziej zaawansowanych traktorów ogrodowych!

KOSISZ NIE RUSZAJĄC SIĘ Z MIEJSCA

Już pierwsza przejażdżka STIGA Estate wprawi Cię w prawdziwy zachwyt. Przekonasz się, że tak nużąca czynność jak cotygodniowe koszenie trawy może być przyjemna! W szczególności, gdy Twoim zadaniem jest tylko i wyłącznie kierowanie maszyną.

Dzięki wysuwanej dźwigni opróżniania kosza nie musisz co chwilę przerywać swojej pracy, by pozbyć się - zalegających w urządzeniu - nadmiernych ilości skoszonej trawy. Z drugiej strony, przeładowanie kosza o pojemności 360 litrów samymi tylko ścinkami to nie lada wyzwanie - nawet w przypadku dużej powierzchni przeznaczonej do wykoszenia. Jeżeli lubisz eksperymentować z wyglądem trawnika, do gustu przypadnie Ci funkcja regulacji wysokości cięcia trawy. Jeżeli zależy Ci na naprawdę imponującym wyniku prac, wybierz najbardziej zaawansowany STIGA ESTATE PRO 9122 XWS.

DBASZ O KONDYCJĘ TRAWNIKA

Czy wiedziałeś, że trawa sama w sobie jest bardzo dobrym nawozem? Mulczowanie, czyli proces nawożenia trawnika skoszonymi ścinkami, to popularny sposób na przywrócenie ogrodu do dobrej kondycji po zimie. Dzięki regularnemu nawożeniu, trawa nabiera objętości i staje się bardziej odporna na działanie szkodników.

STIGA Estate z funkcją mulczowania niezwykle skutecznie rozdrabnia skoszoną trawę do postaci drobnego pokosu, który – ulegając rozkładowi – uwalnia cenne składniki mineralne i odżywia glebę.

Rozdrobniona trawa to 85% wody i 5% azotu – właśnie z tego powodu jest w stanie zaspokoić aż 25% zapotrzebowania przeciętnego trawnika w nawóz. Korzyści mulczowania są więc widoczne jak na dłoni:

  • oszczędzasz (nie generujesz kosztów wywozu skoszonej trawy),
  • stosujesz dobre praktyki pielęgnacji ogrodu,
  • świadomie dbasz o środowisko naturalne (ponieważ nie wytwarzasz dużych ilości ścinek przeznaczonych do utylizacji).

Wszystko czego potrzebujesz to wszechstronność wyboru

Źródło: www.stiga.pl

PRACUJESZ TYM SAMYM URZĄDZENIEM PRZEZ CAŁY SEZON

Estate to kolekcja zaawansowanych maszyn, które przeznaczone są do całorocznej pracy w ogrodzie. Wiosną i latem, dzięki odpowiednim akcesoriom, jesteś w stanie nie tylko kosić i mulczować trawnik, ale również: zbierać zalegające liście, nawozić glebę, czy oczyszczać podjazd z kurzu. Traktory STIGA Estate nie zawiodą Cię również w czasie zimy. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu w postaci pługu do odśnieżania usuniesz nawet największe zaspy śniegu.

Chcąc przetransportować suche resztki przyciętych gałęzi, nie musisz zbierać ich na nieporęczne taczki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w przyczepkę Combi, która ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkie niepożądane „śmieci”, powstałe podczas wiosennych porządków w ogrodzie. Częstym problemem jest także pył, który zalega na podwórzu. Wystarczy podmuch wiatru, aby kłęby zanieczyszczeń wzbiły się w powietrze. Ten problem z powodzeniem rozwiązuje szczotka zamiatająca STIGA, która posiada zaawansowany system oczyszczania. Jeśli potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia przed pyłem, zastosuj osłonę antykurzową, która skutecznie ochroni Cię przed ewentualnym zakrztuszeniem się kurzem.

Jednak to nie wszystko: nasze traktory wykorzystasz również jako doskonałe utwardzacze powierzchni - takich jak, np. podjazd czy ogród pełen „kretówek”. Napełniany wodą walec doskonale wyrówna krzywe podłoże, czyniąc go idealnie gładkim i gotowym na realizację zaplanowanych przez Ciebie przydomowych inwestycji.

WYBIERASZ ROZWIĄZANIA UMOŻLIWIAJĄCE PRACĘ W KAŻDYCH WARUNKACH

Traktory ogrodowe przeznaczone są dla prawdziwych pasjonatów ogrodnictwa i wprost idealnie sprawdzają się w pracy na dużych powierzchniach: trawnikach czy działkach. W przypadku STIGA ESTATE 6102 HW – wyjątkowego, bo jubileuszowego modelu traktora ogrodowego, zaprezentowanego z okazji 80 urodzin marki STIGA – nieprzerwane wiosenne porządku gwarantuje solidny silnik pracujący z 2500 obrotami na minutę oraz 7-litrowy zbiornik paliwa.

Dodatkową zaletą są gabaryty maszyny – szerokość koszenia 102 cm zapewnia maksymalnie wydajną pracę. Wyobraź sobie, ile czasu zaoszczędzisz, jeżeli rutynowe obowiązki zrealizujesz kilka razy szybciej niż tradycyjnie!

Na pewno zainteresuje Cię hydrostatyczna skrzynia biegów. W odróżnieniu od standardowej – ręcznej – pozwala na bezstopniową regulację prędkości bez konieczności przerywania jazdy. STIGA Estate posiada jednak dużo więcej udogodnień, np. pedały do jazdy w przód i w tył. Czy Twoja praca może być bardziej komfortowa?

Traktory ogrodowe to sprzęt do zadań specjalnych. Zapomnij o pojedynczo wykonywanych pracach w ogrodzie i problemach, jakich nastręczają. Zamiast poświęcać wolny czas na obowiązki, wykorzystaj STIGA Estate, a niewykorzystaną energię do działania wykorzystaj w sposób, jaki najbardziej lubisz. Tak, to takie proste!

Zobacz produkt w sklepie Stiga