STIGA wspiera nowe pokolenie piłkarzy

Wydarzenia
STIGA wspiera nowe pokolenie piłkarzy

Zostaliśmy oficjalnym partnerem klubu sportowego TPS Winogrady Poznań. Wspólnie, łącząc pozytywne emocje sportowe z udaną współpracą, stworzymy dogodne warunki dla dynamicznego rozwoju kariery piłkarskiej dla młodych zawodników.

TPS Winogrady Poznań: mały klub z wielkim potencjałem

TPS Winogrady Poznań powstał w 1965 roku z inicjatywy Mariana Rogowskiego, nauczyciela przy Technikum Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Po ponad 50. latach w rozgrywkach ligowych idea piłkarskiego szkolenia i kształcenia młodzieży, na której fundamencie zbudowano Klub pozostała niezmienna. Zanim jednak drużyna rozpoczęła walkę o tytuł najlepszej w Poznaniu, przez pierwszych kilkanaście lat nie posiadała nawet własnego stadionu. Młodzi zawodnicy odbyli długą tułaczkę po zróżnicowanych obiektach, użyczanych przez między innymi: Posnanię czy San. Sytuacja zmieniła się w 1982 roku, kiedy podstawową bazą treningową i meczową dla winogradzkiej młodzieży stało się nowo wybudowane boisko piłkarskie na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Modernizowany z roku na rok stadion, został przekształcony w wyjątkowy obiekt sportowy o kameralnym charakterze, który doskonale wpisuje się w klimat otoczenia. Wielu mieszkańców w niedługim czasie stało się stałymi kibicami TPS. Dwa organizmy, klub i mieszkańcy, stanowią bardzo pozytywny przykład wzajemnego współistnienia.

Wraz z rozwojem infrastruktury sportowej, rozwijała się sportowa kariera samego klubu. W 2009 roku do TPS Winogrady dołączyła legenda polskiej piłki: Andrzej Juskowiak — napastnik reprezentacji Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, gdzie strzelił w sumie 7 bramek, zapewniając Polakom srebrny medal, a sobie samemu tytuł króla strzelców turnieju. Łącznie w reprezentacji rozegrał 39 meczów, w których zdobył 13 goli. Występował w takich klubach jak między innymi: Lech Poznań, Sporting Lisbona, Olympiakosie Pireus, Borussii Mönchengladbach, czy VfL Wolfsburg.

Dzięki jego wsparciu klub TPS Winogrady Poznań odbił się od dna i z powodzeniem utrzymał się w klasie okręgowej, a dziś gra już w klasie międzyokręgowej. Juskowiak po zakończeniu kariery przejął opiekę nad poznańskim zespołem i trenował kolejne pokolenia młodych, zdolnych piłkarzy. Co więcej, w roli eksperta – komentatora współpracuje z Canal+, a także współkomentuje mecze TVP, jak choćby ostatnie finały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Obecnie pełni funkcję Prezesa Klubu TPS Winogrady. Ponadto, wzmocnił dział skautingu Lecha Poznań.

STIGA i TPS Winogrady Poznań: współpraca ukierunkowana na dynamiczny rozwój młodych zawodników

TPS Winogrady od początku działalności ukierunkowany jest na szeroko rozumiane szkolenie młodzieży. Współpraca z klubem to zatem naturalne następstwo podejmowanych przez nas inicjatyw, mających na celu wsparcie młodego pokolenia uzdolnionych sportowców.

Z wielozadaniowym traktorem ogrodowym STIGA utrzymanie murawy w doskonałej kondycji przestaje być wyzwaniem, a staje się lekką i przyjemną pracą

1.png

Źródło: materiały własne

Do stworzenia im możliwie najdogodniejszych warunków do rozwoju, potrzebne jest jednak między innymi zaplecze technologiczne. Sprzęt STIGA umożliwia kompleksowo i przez cały rok dbać o doskonałą kondycję murawy stadionu klubowego, gdzie odbywają się zarówno codzienne treningi, jak i spotkania towarzyskie oraz najważniejsze mecze ligowe. Dodatkowo TPS Winogrady wyposażyliśmy w piłki, które szczególnie przydadzą się podczas treningów i doskonale umiejętności technicznych zawodników.

Od lewej: : Sławomir Gajda - Dyrektor Generalny STIGA Polska, Członek Zarządu, Andrzej Juskowiak, Łukasz Grzankowski - Marketing & E-commerce Manager w STIGA Polska

2.png

Źródło: materiały własne

O pozytywnych rezultatach współpracy wypowiada się sam Andrzej Juskowiak: - TPS Winogrady Poznań w swojej 53 - letniej historii, nie miał jeszcze tak dobrego sprzętu do pielęgnacji trawiastej nawierzchni boiska. Jako prezes klubu jestem niezwykle zadowolony ze współpracy z firmą STIGA, bardzo wysoka jakość połączona z estetyką wykonania dostarczonych produktów pozwala nam na szybsze i bardziej precyzyjne przygotowanie murawy do przeprowadzania zajęć szkoleniowych.