Akumulatorowe traktory ogrodowe Stiga e-Ride

Urządzenia ogrodowe
Akumulatorowe traktory ogrodowe Stiga e-Ride

Gotowy na nowość wśród traktorów? Poznaj totalną innowację, a mianowicie STIGA e-Ride - akumulatorowe modele dla Twojego ogrodu. 

STIGA e-Ride to pierwsza seria traktorów z koszem zasilanych akumulatorem, łączącą najwyższą wydajność cięcia i zbierania w całej klasie traktorów ogrodowych STIGA ze wszystkimi zaletami urządzenia napędzanego energią elektryczną. Stworzona w oparciu o wieloletnie doświadczenie, wiedzę i kompetencje inżynierów seria zaskoczy Cię udogodnieniami, parametrami i inteligentnymi funkcjami.  Poznaj ją bliżej!

STIGA E-Power 

E-Power to zupełnie nowa generacja akumulatorów opracowana przez ekspertów STIGA i poddawana testom w warunkach rzeczywistego użytkowania. A to znaczy: w trakcie pracy i zasilania urządzeń, do których pasują. Na dodatek dokładniej niż konkurencja! 

Standardowe testy branżowe sprawdzają sprzęt jedynie do 300 cykli pracy i do 20% rozładowania akumulatora. W STIGA testujemy pełne cykle - od 100% do całkowitego rozładunku, przez ponad 600 cykli. W końcu zostały zaprojektowane do pracy, nie po to, by zdać egzamin techniczny.

Jakie efekty uzyskaliśmy? Pełna wydajność nawet po 600 pełnych cyklach ładowania i rozładowania! Robi wrażenie, prawda? A to dopiero początek - czas przejść do traktorów!

Traktory akumulatorowe STIGA e-Ride - funkcje

Technologia cięcia i zbierania STIGA

Co mówisz, kiedy myślisz o wydajności traktora ogrodowego? Prawdopodobnie - sposób i efektywność koszenia. Seria traktorów e-Ride to dwa modele: C300 i C500, oferujące trzy różne metody koszenia: zbieranie do kosza, wyrzut tylny i mulczowanie.  A wszystko w maksymalnie komfortowych warunkach i z zadowalającym efektem.

Przemyślane umiejscowienie agregatu tnącego i noży, a także przemyślany kształt i podłączenie kosza na trawę to gwarancja:

 • precyzji i równomierności cięcia, 
 • zapobiegania zapychaniu się kanału ssącego poprzez wdrożenie centralnego tunelu, który zwiększa wydajność pojemnika,
 • maksymalnego wypełnienia i łatwego opróżnienia kosza dzięki klinowemu kształtowi i materiałowi, z którego został wykonany.

Traktory STIGA e-Ride C300 i C500 to:

 • Trzy metody koszenia i pojemne, 240 l kosze na trawę
 • Agregaty tnące o szerokości 84 cm 
 • 7 możliwych wysokości cięcia w zakresie od 25 do 80 mm 
 • Obszar koszenia od 3000 do 4000 m2

Niezrównany komfort

Praca w komfortowych warunkach? Inżynierowie STIGA wychodzą Ci naprzeciw. Traktory akumulatorowe to zerowa emisja spalin, które przeszkadzają domownikom i sąsiadom, a także ograniczenie hałasu i nieprzyjemnych drgań, które znasz z modeli spalinowych. Dla Twojej wygody wyposażyliśmy traktory akumulatorowe STIGA e-Ride do koszenia trawy m.in. w ergonomiczne siedzisko, które znacząco wpływa na komfort pracy. Regulacja? Sprawdź, jakie to proste! 

Przesiądź się na e-Ride, a koszenie stanie się prawdziwą przyjemnością, nie koniecznością. 

Najwyższa płynność jazdy

W traktorach zastosowano unikalny, elektryczny układ napędowy STIGA. W połączeniu z systemem STIGA One Pedal Drive daje możliwość na płynne prowadzenie e-Ride przy pomocy jednego pedału. Dociśnięcie pedału powoduje, że maszyna przyspieszy, zwolnienie sprawi, że traktor się zatrzyma. Bez wysiłku i komplikacji! Zarówno model C300, jak i C500 dysponują również hamulcem postojowym, który włącza się automatycznie w przerwie od pracy.   

Efektywne i ciche koszenie

Czyli na niskim poziomie hałasu i wibracji. 

Maszyna posiada dwa silniki ostrzy tnących o łącznej mocy 3 kW - dla precyzji, ale też  efektywności cięcia. O bezpieczeństwo dba hamulec elektromechaniczny i wbudowany sterownik systemu ostrzy. 

Inteligentne zarządzanie

Maszyna posiada dedykowany System Zarządzania Pojazdem STIGA (VMS), który gromadzi dane wprowadzane przez użytkownika, sprawdza parametry urządzenia i  zarządza jego wydajnością. Dodatkowa kontrola diagnostyczna zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.  

S traktor aku-min.jpg

Prosta obsługa

Dzięki systemowi One Pedal Drive i elektrycznej skrzyni biegów niezwykle łatwo i płynnie poprowadzisz maszynę. Wspomniany, ułatwiający zarządzanie traktorem system VMS wspiera dodatkowo prosta, intuicyjna deska rozdzielcza i dedykowana aplikacja STIGA. 

Ładowanie też nie przysporzy Ci problemów. Wystarczy, że podłączysz traktor do gniazdka, a już po ok. 6 h będziesz mógł rozpocząć pracę. Pamiętaj, że decydując się na zakup ładowarki wyposażonej w złącze do szybkiego ładowania załatwisz to w 2 godziny! 

Opróżnianie kosza jest również bardzo łatwe i możliwe bez konieczności gaszenia silnika i zsiadania z traktorka. A co z konserwacją?

Łatwa konserwacja

Konserwacja traktora ogrodowego kojarzy się z całym szeregiem czynności, które często należy wykonać częściej niż przed rozpoczęciem czy po zakończeniu sezonu. Modele STIGA C300 i C500 nie przysporzą Ci takich problemów. Zastąpienie silnika spalinowego akumulatorem eliminuje konieczność wymiany świec zapłonowych i filtrów powietrza, a także uzupełniania czy utylizacji oleju napędowego. Rewolucja!

Równie łatwo poradzisz sobie z czyszczeniem agregatu tnącego. Wystarczy, że przyłączysz wąż ogrodowy w odpowiednie miejsce na osłonie, a szybko pozbędziesz się ścinków. Napęd ostrzy posiada ochronę w klasie IP65.

Aplikacja STIGA

Moduł Bluetooth maszyny z serii e-Ride 500 możesz bezproblemowo połączyć z aplikacją STIGA na smartfonie. Dzięki niej zamienisz telefon w wirtualną deskę rozdzielczą, sprawdzisz, o ile mniej CO2 dostało się do atmosfery dzięki temu, że kosisz maszyną akumulatorową, a także skontaktujesz się z lokalnym dostawcą urządzeń STIGA czy udostępnisz dealerowi dane o stanie technicznym traktora. Wyświetlając pulpit na smartfonie, zyskasz wgląd do szeregu informacji odnośnie sesji koszenia, np.: 

 • Wydajność koszenia: maszyna zasugeruje Ci optymalną prędkość i wysokość koszenia, tak aby zmaksymalizować wydajność, 
 • Obszar roboczy: traktor przedstawi skoszony obszar wraz z możliwą powierzchnią do skoszenia przed rozładowaniem akumulatora, 
 • Przewidywany czas zakończenia pracy,
 • Szacowany czas rozładowania akumulatora,
 • Funkcja powrotu do domu: obawiasz się, że przegapisz powiadomienie o niskim poziomie baterii i utkniesz na środku trawnika, z dala od miejsca ładowania? Nic z tego! 

Już wiesz, że aplikacja STIGA podpowie Ci, że zbliża się moment rozładowania akumulatora i czas kończyć pracę. Ale to nie wszystko! Urządzenie samodzielnie dostosuje odległość pomiędzy garażem a aktualną pozycją maszyny, tak by akumulator nie rozładował się, nim nie dotrze do miejsca, gdzie znajduje się źródło prądu. 

eRideC500_2T2205481ST1_amb13 (1)-min.jpg

Traktory STIGA e-Ride to nie tylko wydajność, moc i technologia, ale przede wszystkim: Twój komfort i ekologia! Gotowy na ogrodowe zmiany na lepsze? Zamów e-Ride i skorzystaj ze wsparcia kwalifikowanego dealera STIGA, który bez dodatkowych kosztów w pełni przygotuje urządzenie i przeszkoli Cię z jego użytkowania. Byś mógł zacząć wdrażać innowacje od zaraz!

Zobacz produkt w sklepie Stiga