Sprzątaj ogród, spacerując! Poznaj nowe zamiatarki Stiga

Urządzenia ogrodowe
Sprzątaj ogród, spacerując! Poznaj nowe zamiatarki Stiga

Dzięki nowej generacji zamiatarek STIGA utrzymanie porządku staje się łatwiejsze. Urządzenia te pozwalają na szybką oraz komfortową pracę nie tylko wokół domu, ale i na obszarach miejskich czy terenach zielonych. Doskonale usuwają zanieczyszczenia nagromadzone nawet w trudno dostępnych miejscach, pozostawiając każdą nawierzchnię idealnie czystą.

Wielozadaniowość i wydajność

W przeciwieństwie do klasycznej miotły, nowoczesne zamiatarki ręczne STIGA nie tylko ułatwiają pracę, ale i kilkukrotnie skracają czas potrzebny na wysprzątanie nawierzchni pokrytej np. suchymi liśćmi, gałązkami, pyłem czy śmieciami. Jako urządzenia wielozadaniowe, jednocześnie zamiatają i zbierają wszystkie zanieczyszczenia, jakie napotykają na swojej drodze. To zasługa nowoczesnego systemu zamiatania ze szczotkami talerzowymi, który zbiera brud podwójnie: większe zabrudzenia unoszone są przez obracające się w przeciwnych kierunkach szczotki obrotowe, podczas gdy drobny brud zagarniany jest przez dodatkowy wałek szczotkowy. Zastosowanie aż trzech mocnych szczotek (dwóch bocznych oraz walcowej) umożliwia sprawne oczyszczanie nawierzchni, nawet w trudno dostępnych miejscach, tj. w narożnikach czy przy krawężnikach. Nowe modele zamiatarek STIGA zostały wyposażone ponadto w funkcję dostosowania wysokości zamiatania w skali regulacji od 2 do 8, która pozwala na adaptację trybu pracy urządzeń do konkretnej powierzchni. To pozwala na bardzo dokładne sprzątnięcie nawet trudnych nawierzchni, np. nierównych chodników, wybrukowanych alejek czy placów.

Zgromadzone zanieczyszczenia przenoszone są wprost do kosza. Jego pojemność waha się od 20 l (w modelu SWP 355) do 50 l (w modelach: SWP 474 i SWP 577). Podczas wyboru konkretnego modelu zamiatarki warto zwrócić uwagę na typ roślinności dominujący w ogrodzie. Jeżeli to drzewa i krzewy liściaste, warto rozważyć zakup zamiatarki o największej pojemności kosza. Dzięki temu za jednym razem zbierzesz wszystkie suche liście zalegające wokół domu i skrócisz czas pracy do niezbędnego minimum.

Nowa generacja zamiatarek STIGA: zaawansowane maszyny, z pomocą których każdą nawierzchnie utrzymasz w nienagannej czystości

Źródło: www.stiga.pl

Perfekcyjna czystość niezależnie od rodzaju nawierzchni

Każda z maszyn wyróżnia się nieco odmiennym rozstawem szczotek zamiatających, a w efekcie zakresem zamiatania. SWP 355 pracująca z prędkością 1600 m²/h na szerokości 55 cm nie ma sobie równych w oczyszczaniu przydomowych nawierzchni: drogi dojazdowej, podjazdu czy tarasu.SWP 475 pracuje z szybkością 2900 m²/h z szerokością roboczą 75 cm, dzięki czemu doskonale radzi sobie w pracy na terenach zielonych i obszarach miejskich, m.in.: chodnikach, brukowanych alejkach parkowych czy parkingach. Natomiast SWP 577oczyszczająca 3000 m²/h z szerokością roboczą 77 cm, przeznaczona jest do oczyszczania powierzchni, otwartych, np. stacji benzynowych oraz hal magazynowych.

Prosta obsługa

Atutem zamiatarek ręcznych jest praca niezależna od źródła zasilania, jako że w ruch wprawia je operator wraz z rozpoczęciem marszu. Maszyny te, choć pracują dzięki sile mięśni, są lekkie i bardzo łatwe w obsłudze, przez co w mgnieniu oka wysprzątasz wybraną powierzchnię nie męcząc się bardziej niż podczas spaceru.

Wygoda użytkowania

Zamiatarki ręczne STIGA wyróżniają się ergonomiczną konstrukcją, która wpływa na wysoki komfort pracy; praktyczny składany uchwyt z możliwością regulacji wysokości i zasięgu pozwala zachować naturalnie wyprostowaną postawę ciała, co zapobiega nadwyrężeniu mięśni i bólom kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Dodatkowo, po złożeniu kierownicy, urządzenie możesz przechowywać w pionie, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w garażu.

Nowa generacja zamiatarek marki STIGA pomoże Ci w utrzymaniu porządku na każdej powierzchni niemalże przez cały rok. Te niewielkie urządzenia doskonale zastępują nawet najlepiej zaprojektowaną miotłę i sprawiają, że zamiatanie staje się przyjemnie lekkim zajęciem.

Zobacz produkt w sklepie Stiga