Sprawdź, w jaki sposób zwiększyć skuteczność swojej glebogryzarki

Urządzenia ogrodowe
Sprawdź, w jaki sposób zwiększyć skuteczność swojej glebogryzarki

Glebogryzarka z powodzeniem zastępuje cały szereg narzędzi ogrodniczych: szpadel, grabie, kultywator, widły czy motykę. To wielofunkcyjne urządzenie nie tylko odciąży Cię od pracy przy koniecznych zabiegach pielęgnacyjnych gleby, ale i znacznie ułatwi przeprowadzenie kolejnych czynności, np. wysiew nasion warzyw i owoców.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zwiększyć efektywność pracy z glebogryzarką to odpowiednie wyposażenie. Oto 3 akcesoria, które rozszerzą standardowy zakres prac glebogryzarki!

  1. Obsypnik: urządzenie, dzięki któremu skutecznie wykopiesz redliny

Praca z glebogryzarką eliminuje konieczność ręcznego spulchniania ziemi, jednak bez odpowiedniego oprzyrządowania nadal będziesz musiał samodzielnie przygotować glebę pod wysiew roślin.

Wykopanie a następnie zasypanie redlin, czyli podłużnych kopców, w których sadzi się bulwy ziemniaków i nasiona roślin uprawnych to żmudne i wyjątkowo wyczerpujące zajęcie. Siły, które zaoszczędziłeś podczas pracy z glebogryzarką będą teraz bardzo potrzebne, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że po skończonej pracy nad redlinami, obok ogromnego zmęczenia, będziesz również odczuwał intensywny ból pleców i kręgosłupa.

Dzięki obsypnikowi ten wysiłek jest zbędny! Do czego konkretnie wykorzystasz to urządzenie?

Przede wszystkim równomiernie wykopiesz redliny. Wytyczanie i przysypywanie ich z pomocą motyki to popularny, ale ryzykowny sposób - przede wszystkim ze względu na nierównomierną głębokość nacięć gleby.

Jeżeli zależy Ci na dynamicznym wzroście roślin powinieneś zadbać o to, aby ich nasiona zasiewać maksymalnie dokładnie – w równych odstępach i na tej samej wysokości. Nawet posiadając praktykę w pracach działkowych, nie zawsze uda się przykryć nasiona jednakową warstwą ziemi, co powoduje, że część z nich kwitnie wolnej niż pozostałe. Częstą konsekwencją tej sytuacji jest przymusowe usunięcie roślin, które nie zdążyły wyrosnąć na czas.

Ryzyko tych strat raz na zawsze wyeliminujesz, pracując z glebogryzarką wyposażoną w dodatkowy obsypnik. Dzięki niemu wykopiesz idealnie równe redliny a następnie zasypiesz je dokładnie tą samą ilością ziemi.

  1. Ostroga: gwarancja stabilnej pracy glebogryzarki

Pracę obsypnika wspomoże ostroga. To niewielkie narzędzie umożliwia stabilną pracę z glebogryzarką przy wykonywaniu wgłębień w ziemi. Z pomocą ostrogi zwiększysz sterowność maszyny, co jest szczególnie ważne w przypadku pracy, np. na błotnistej działce. Aby uniknąć kłopotów w swobodnym wytyczaniu redlin w ciężkiej i zbitej ziemi już teraz zadbaj o odpowiednie wyposażenie glebogryzarki, gwarantujące jej równomierną i płynną pracę.

Wykorzystując obsypnik i ostrogę bez wysiłku i dużo szybciej niż przy pomocy szpadla, zasiejesz na działce wszystkie rośliny, ale nie tylko. Te narzędzia pełnią ważną rolę również w zapewnieniu świeżo zasianym nasionom korzystnych warunków do wzrostu, tj. właściwego poziom nawilżenia i dotlenienia. To z kolei gwarantuje lepszy przyrost plonów, o czym osobiście będziesz mógł się przekonać już za kilka tygodni – gdy zauważysz pierwsze efekty swoich prac w postaci zdrowo kwitnących roślin.

 

Efektywną pracę z glebogryzarką STIGA możesz zwiększyć dzięki odpowiednim akcesoriom. Które z nich przetestujesz w pierwszej kolejności?

Źródło: www.stiga.pl

  1. Koła transportowe: swobodne manewrowanie glebogryzarką między redlinami

Najczęstszym problemem, z jakim możesz borykać się podczas prac na działce to brak możliwości swobodnego manewrowania glebogryzarką pomiędzy redlinami.

Uszkodzenie świeżo wysianych nasion może nastąpić, np. podczas pracy na mokrej ziemi. Samoczynnie zapadające się koła glebogryzarki w rozmiękłą glebę to przeszkoda, z którą ciężko wygrać. Nie jest to jednak niemożliwe! Wystarczy, że standardowe koła wymienisz na bardziej zaawansowane: transportowe.

Koła transportowe STIGA o dodatkowych uwypukleniach uniemożliwiają zapadanie się glebogryzarki w ziemię, a w konsekwencji – zwiększają jej sterowność. Z drugiej strony pozwalają na łatwe, szybkie i maksymalnie komfortowe przeniesienie glebogryzarki w dowolne miejsce.

Glebogryzarka to najskuteczniejsze urządzenie do pracy na działce. Świetnie sprawdza się w przekopywaniu, dotlenianiu i spulchnianiu gleby, ale nie tylko. Z pomocą odpowiednich akcesoriów równie efektywnie przeprowadzisz wysiew nasion pod uprawy. Odwiedź sklep STIGA i wybierz dodatki, dzięki którym praca z glebogryzarką stanie się jeszcze bardziej efektywniejsza oraz łatwiejsza niż dotychczas!

Zobacz produkt w sklepie Stiga