Sekatory STIGA: urządzenia, które ułatwiają sezonowe prace w ogrodzie

Urządzenia ogrodowe
Sekatory STIGA: urządzenia, które ułatwiają sezonowe prace w ogrodzie

Wydajne sekatory STIGA stanowią niezastąpioną pomoc w pielęgnacji zieleni, zarówno w ogrodzie, jak i wokół domu. Zapewniają pełną swobodę ruchów, a dzięki podwójnym, laserowo ostrzonym, ostrzom umożliwiają szybkie oraz precyzyjne przycięcie bujnej roślinności.

Wielozadaniowość w zakresie pielęgnacji ogrodu

W małym i średnim ogrodzie równie dobrze co sekator elektryczny, sprawdzi się sekator akumulatorowy. Atutem pierwszego urządzenia jest brak konieczności ładowania. Natomiast drugie zapewnia pełną swobodę ruchów w pracy i brak ograniczeń.

Sekator elektryczny łączy w sobie atuty urządzeń akumulatorowych i dobrą wydajność. Cechuje go cicha i przyjazna dla środowiska praca silnika, precyzyjne cięcie oraz ergonomiczny kształt. Przeznaczony jest zarówno do formowania niewielkich krzewów, jak i przycinania szerokich żywopłotów. Pewne cięcie to zasługa dwukrotnie hartowanych i ostrzonych laserowo noży o długości roboczej od 450 mm (SHT 500) do 550 mm (SHT 600). Pełną kontrolę nad urządzeniem wraz z wysokim komfortem pracy zapewnia praktyczny uchwyt z funkcją regulacji kierunku cięcia: z pionowego na poziomy lub odwrotnie, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Uchwyt regulowany jest w 5 pozycjach, w zakresie 180⁰.

Sekator akumulatorowy, dzięki wydajnemu akumulatorowi pracuje do ok. 60 minut bez przerwy. Za precyzyjne przycinanie średniej wielkości pędów i gałązek odpowiadają podwójne, laserowo ostrzone, noże o długości roboczej do 570 mm (w modelu SHT 80 AE). Łatwość obsługi sekatora akumulatorowego zapewnia plecakowy system nośny z możliwością dopasowania do sylwetki operatora (odpowiedni dla systemu akumulatorowego Voltage 80V). Komfort pracy dodatkowo zwiększa ergonomiczna konstrukcja urządzenia.

Do pracy na bardzo dużych powierzchniach wybierz sekator spalinowy. STIGA SHP 60 i SHT 675 K to doskonałe przykłady sprzętu ogrodniczego, który obok funkcjonalności wyróżnia się wygodą użytkowania. Jak na urządzenia tej klasy są wyjątkowo lekkie (ważą niecałe 6 kg), co przekłada się na łatwość obsługi. Zapewnia ją także innowacyjny system Easy Start, który zmniejsza opór linki rozruchowej i ułatwia włączenie maszyny. Sercem sekatora spalinowego jest mocny silnik umożliwiający wydajną pracę w przestronnym ogrodzie, sadzie i innych rozległych terenach zielonych; 61-centymetrowy ostrzony laserowo i cynkowany nóż sprawnie przycina zdrewniały żywopłot czy grubsze gałęzie. Sekatory spalinowe, podobnie jak elektryczne, posiadają ergonomiczny uchwyt z możliwością zmiany orientacji cięcia. Uchwyt regulowany jest w 3 pozycjach, w zakresie 180⁰.

Sekatory STIGA: nieoceniona pomoc w sezonowych porządkach w ogrodzie i wokół domu!

Źródło: https://www.stiga.pl/

System antywibracyjny: wygoda i bezpieczeństwo

Formowanie żywopłotu czy przycinanie gałęzi w wyższych partiach drzew może być utrudnione ze względu na drgania generowane przez włączony sekator. To poważny kłopot; silne wibracje stanowią bezpośrednią przyczynę bólu rąk i barków pojawiających się na krótko po uruchomieniu urządzenia. W tej sytuacji konieczne jest częste przerywanie pracy, przez co szybkie i sprawne zrealizowanie zaplanowanych czynności w ogrodzie wydaje się niemożliwe.

Rozwiązaniem jest system antywibracyjny (zastosowany we wszystkich typach sekatorów STIGA), który minimalizuje niebezpieczne drgania. W ten sposób zapewnia doskonałą stabilność pracy i zapobiega zmęczeniu w trakcie ich użytkowania.

Praktyczne akcesoria: sprawne cięcie w trudno dostępnych miejscach

Obcinanie trudno dostępnych pędów w wyższych partiach drzew czy krzewów jest dużo łatwiejsze dzięki zastosowaniu teleskopowego wysięgnika. Ten praktyczny dodatek występuje także jako część standardowego wyposażenia sekatorów akumulatorowych z serii PowerPack 24 V (model SMT 24 AE) oraz PowerPack 48 V (model SMT 48 AE). Dzięki niemu bez wchodzenia na drabinę uformujesz pożądany kształt drzew ozdobnych wokół domu.

Przycinanie żywopłotu, drzew i krzewów może okazać się jednym z najtrudniejszych zadań, szczególnie gdy wymaga sięgania w nieprzystępne miejsca. Wydajne sekatory STIGA pozwalają na pielęgnację zieleni w koronach drzew bez konieczności wchodzenia na drabinę, czy niskich i gęstych krzewów bez uciążliwego schylania się. Dzięki tym urządzeniom nawet mały ogród staje się wielkim dziełem sztuki.

Zobacz produkt w sklepie Stiga