Jak wybrać zamiatarkę do ogrodu?

Urządzenia ogrodowe
Jak wybrać zamiatarkę do ogrodu?

Jesień to porywisty wiatr i spadające liście, a to oznacza konieczność sprzątania w ogrodzie. Sprawdź, co pomoże Ci w tym czasie! 

Grupą urządzeń, które pomogą Ci w tym okresie, są zamiatarki. Nie mają sobie równych w przywracaniu ładu i porządku wokół domu. Zostały wyposażone w trwałe szczotki zamiatające, które z łatwością usuwają kurz, błoto, pył, liście i drobne gałązki. Są mocne, łatwe do prowadzenia i bardzo zwrotne. Ponadto, zamiatarki nie są tylko jednosezonowymi urządzeniami. Choć najbardziej przydają się jesienią, są to urządzenia przeznaczone do całorocznej pielęgnacji ogrodu - zimą uprzątną  nawet świeży śnieg! Jakie parametry wziąć pod uwagę, szykując się do zakupu? 

Na co zwrócić uwagę wybierając zamiatarkę?

Jeśli stoisz przed wyborem idealnego urządzenia, koniecznie przeanalizuj te zmienne:  

  • Napęd 
  • Szczotki 
  • Konstrukcja uchwytu 
  • Ergonomia  
  • Wydajność 
  • Powierzchnia, na której będziesz jej używał
  • Pojemność zbiornika 
  • Sposób przechowania 

Najlepsze zamiatarki do kostki - zamiatarki ręczne

W ofercie STIGA dostępne są zamiatarki ręczne, takie jak SWP 355, SWP 475 oraz SWP 577

Napęd 

Zamiatarki ręczne wyposażone zostały w napęd bezpaskowy. Nie emitują hałasu ani spalin, praktycznie nie wymagają konserwacji, a ich użytkowanie jest łatwe i bezproblemowe.

Szczotki 

Szczotki talerzowe w jakie zostały zaopatrzone zamiatarki STIGA są bardzo wytrzymałe i można je regulować w trzech (SWP 355), lub w ośmiu pozycjach (SWP 475 i SWP 577).  Zaprojektowano je, by zbierały brud podwójnie: większe zabrudzenia są unoszone przez obracające się w przeciwnych kierunkach szczotki obrotowe, a drobniejsze zanieczyszczenia zgarniane przez wałek. Dzięki czemu możesz precyzyjnie oczyścić nawierzchnię w trudniej dostępnych miejscach, na przykład przy krawężnikach. 

Konstrukcja uchwytu 

Konstrukcja uchwytu w zamiatarkach ręcznych STIGA sprawia, że są one bardzo wygodne  w użytkowaniu. W przypadku modeli SWP 355 i SWP 577 kierownicę możesz dodatkowo regulować.

Ergonomia

W konstrukcji przywiązano również wagę do ergonomii. Zamiatarki wyposażono w duże gumowe koła ze specjalnym bieżnikiem, dzięki którym perfekcyjnie poprowadzisz maszynę nawet po nierównym terenie. 

Potrzeby Twojego ogrodu 

Masz wąską ścieżkę? Szerokości robocze zamiatarek ręcznych mieszczą się w przedziale od 55 cm do 77 cm. Dobierz urządzenie idealne dla Ciebie! Zamiatarki nadają się do sprzątania zarówno mniejszych powierzchni takich jak tarasy czy patio, oraz do większych, jak na przykład hale magazynowe czy betonowe place. 

Pojemność zbiornika

Nie musisz martwić się częstym opróżnianiem zbiornika na odpady - pojemność koszy to od 20 do 50 L.  

Sposób przechowywania

A po skończonej pracy? Po prostu przetransportuj urządzenie do garażu lub szopy. Możesz także powiesić swoją zamiatarkę na wieszaku i z powodzeniem przechowywać w pozycji pionowej.   

Zamiatarkakolaż-min.jpg

Najlepsze zamiatarki spalinowe 

W naszej ofercie znajdziesz także zamiatarki spalinowe, czyli: SWS 600 G, SWS 800 G i SWS 800 GE z grup Essential i Experience. Urządzenia dostosowane są do potrzeb zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych ogrodników.  

Napęd 

Zamiatarki spalinowe to niezawodne maszyny wyposażone w nowoczesne górnozaworowe 4 suwowe silniki spalinowe o mocy znamionowej równej 4,4 kW. Dodatkowo w przypadku modelu SWS 800 GE, dzięki funkcji elektrycznego rozrusznika, możesz bez trudu uruchomić silnik niezależnie od temperatury jaka panuje na zewnątrz, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza w zimie.  

Szczotki 

Modele spalinowe zostały zaopatrzone w szczotki o szerokości 34,5 cm. Doskonale nadają się do usuwania z każdej utwardzonej powierzchni zabrudzeń takich jak piasek, liście i trawy. Możesz regulować kąt zamiatania o 15 ° w obie strony. Co ciekawe, szczotki równie dobrze radzą sobie z cienką warstwą śniegu, a kiedy białego puchu przybędzie, za pomocą akcesoriów przekształcisz zamiatarkę również w pług śnieżny! 

Konstrukcja uchwytu 

W zamiatarkach spalinowych znajdziesz superwygodny uchwyt z miękkim wykończeniem ułatwia pracę oraz uruchamianie. 

Ergonomia

Wszystkie elementy sterowania zostały tak rozmieszczone, by zapewnić użytkującym maksymalny komfort. Zamiatarka posiada 6 biegów do przodu i 2 do tyłu - zmienisz je za pomocą wygodnej dźwigni. Samo sterowanie urządzeniem jest równie intuicyjne. Nie bez znaczenia są także koła. Zamiatarki spalinowe STIGA zostały wyposażone w niezawodne, 14 calowe opony Snow Hog, które zapewniają maksymalną przyczepność nawet zimną.  

Potrzeby Twojego ogrodu 

Wąska ścieżka czy spory plac? Zamiatarki spalinowe sprawdzą się w każdej sytuacji. Szerokość robocza urządzeń z tych grup mieszczą się w przedziale od 60 cm do 80 cm. 

Pojemność zbiornika

Zamiatarki spalinowe fabrycznie nie zostały wyposażone w zbiorniki odpadów. Do modelu  SWS 600 G, możesz jednak dokupić zbiorniki o wielkościach 60 cm oraz  80 cm. 

Sposób przechowania 

Zamiatarkę najlepiej przechowywać w suchym, chłodnym pomieszczeniu, okrytą pokrowcem. Jeśli nie użytkuje się jej długi czas należy zadbać o to, by w zbiorniku nie było paliwa. 

Wydajność zamiatania - porównanie  

W przypadku zamiatarek ręcznych wydajność zamiatania to przedział od 1 600 m²/h do 3 000 m²/h. Jeśli chodzi o zamiatarki spalinowe, modele te zapewniają wydajność od 7000-7500 m2/h. Mimo tych dysproporcji oba typy urządzeń są doskonałe do sprzątania przydomowych ogrodów, a wybór to kwestia Twoich preferencji i potrzeb.

Na co zwrócić uwagę wybierając zamiatarkę? Mamy nadzieję, że już znasz odpowiedź na to pytanie i wiesz jakie będą najlepsze zamiatarki do kostki i do większych placów. W pierwszej kolejności trzeba przyjrzeć się wydajności zamiatania, mocy silnika oraz ergonomii. Urządzenie powinno odpowiadać Twoim potrzebom i umożliwiać bezstresową, wygodną pracę. Wybrałeś? Zajrzyj na stiga.pl!   

Zobacz produkt w sklepie Stiga