Praca w ogrodzie i wokół domu bez czasochłonnych przygotowań

Urządzenia ogrodowe
Praca w ogrodzie i wokół domu bez czasochłonnych przygotowań

O przydomowy krajobraz powinieneś dbać przez cały rok. Przed Tobą zimowe cięcie drzew owocowych, formowanie koron krzewów i odśnieżanie podwórza! W sprawnym wykonaniu każdej z czynności pomogą Ci urządzenia akumulatorowe: mobilne, lekkie i poręczne, a przy tym ciche oraz przyjazne środowisku. 

Profesjonalna seria urządzeń akumulatorowych STIGA to efektywność idąca w parze z wydajnością i prostotą obsługi. Bezprzewodowy sekator, pilarka czy odśnieżarka, by pracować na pełnych obrotach, nie potrzebują paliwa. Ich sercem jest niezawodny akumulator litowo-jonowy zapewniający moc wystarczającą na sprawne przeprowadzenie wszystkich sezonowych prac w ogrodzie i wokół domu.

Sekator akumulatorowy do formowania koron krzewów ozdobnych

Koniec kłopotów z pielęgnacją roślin ozdobnych! Z pomocą sekatora akumulatorowego, np. SHT 700 AE nie musisz obawiać się, że zbyt krótki kabel maszyny zaważy o nierównomiernym przycięciu krzewu.Eliminujesz również potencjalne ryzyko uszkodzenia kwiatów rosnących dookoła wskutek zaplątania się —  tym razem za długiego — przewodu o korzenie czy łodygi. Urządzenie jest w pełni mobilne, przez co zapewnia precyzyjne cięcie nawet najmniejszych gałązek ukrytych w dolnych partiach krzewiny usytuowanej na rabacie.

Sekatory akumulatorowe pozwalają na swobodne i staranne formowanie roślin ozdobnych, likwidując zagrożenie uszkodzenia ich struktury

 

Źródło: www.stiga.pl

Pilarka akumulatorowa do cięcia gałęzi drzew owocowych 

Wkrótce, bo już w połowie lutego, powinieneś przeprowadzić cięcie prześwietlające drzew owocowych. Usuwanie grubych gałęzi wymaga użycia maszyny jednocześnie mocnej, wydajnej i bezpiecznej w obsłudze: pilarki akumulatorowej. Na przykład SPS 700 AE, z pomocą której możesz w ciągu ok. 40 minut wykonać do 80. idealnie równych cięć o średnicy 20 cm, nawet jeżeli nie masz dużego doświadczenia w obsłudze zaawansowanego sprzętu ogrodniczego. Nad Twoim bezpieczeństwem oraz komfortem pracy czuwa m.in. inteligentny system antywibracyjny, który eliminuje niebezpieczne drgania z reguły powstające wskutek odbicia się prowadnicy od powierzchni drewna. Tym samym chroni Cię przed potencjalnymi trudnościami w pracy z pilarką podczas cięcia zlodowaciałych gałęzi.

Pilarki akumulatorowe umożliwiają sprawne i bezpieczne usunięcie grubszych gałęzi dodatkowo pokrytych warstwą zlodowaciałego śniegu  

Źródło: www.stiga.pl 

Odśnieżarka akumulatorowa do utrzymania porządku wokół domu

Doskonale wiesz, że nawet niewielka ilość białego puchu może zakłócić poranną rutynę i utrudnić swobodny wyjazd samochodem z garażu. Co zrobić, by temu zaradzić? Odstawić wysłużoną łopatę do śniegu i zastąpić ją nowoczesną odśnieżarką akumulatorową. ST 700 E — o szerokości roboczej 51 cm i funkcją regulacji wyrzutu śniegu w zakresie 180° — szybko upora się z usunięciem zasp zalegającym na niewielkim podwórzu (np. domu szeregowego), nie zakłócając spokoju sąsiadów.

Odśnieżarka akumulatorowa w krótkim czasie odśnieży zasypane śniegiem podwórze, nie wybudzając ze snu sąsiadów

Źródło: www.stiga.pl  

Urządzenia akumulatorowe zaprojektowane z myślą o niewielkich pracach w ogrodzie oraz wokół domu stanowią doskonałą alternatywę dla maszyn elektrycznych oraz spalinowych. Nie ustępują im pod względem efektywności, a przy tym nie są ograniczone kablem i pracują zdecydowanie ciszej. Natomiast wydajny akumulator – serce każdego z urządzeń –  pozwala zmniejszyć koszty ich eksploatacji, jednocześnie zwiększając Twoją produktywność.

Zobacz produkt w sklepie Stiga