Jedno urządzenie – kompleksowa pielęgnacja roślin ozdobnych

Urządzenia ogrodowe
Jedno urządzenie – kompleksowa pielęgnacja roślin ozdobnych

Wbrew pozorom nie potrzebujesz szeregu urządzeń ogrodniczych, by kompleksowo pielęgnować ogród. Wystarczy jedno — wielozadaniowe!

STIGA SMT 226 to spalinowe urządzenie wielofunkcyjnedo ogrodui pracy wokół domu. Z jego pomocą prawidłowo i co najważniejsze bez wysiłku zadbasz o nienaganny wygląd przydomowego krajobrazu – trawnika, drzew, krzewów ozdobnych. To zasługa praktycznych akcesoriów, dzięki którym maszyna spełnia funkcje: kosy, podcinarki, pilarki, sekatora.

1. Kosa i podcinarka

Kosa spalinowa doskonale zastępuje tradycyjną kosiarkę; sprawdza się w koszeniu wysokiej trawy i chwastów. Warto mieć ją pod ręką szczególnie wiosną, kiedy osłabiony i nieładnie wyglądający po zimie trawnik wymaga intensywnej regeneracji. Kosa ze względu na nieograniczony zasięg pracy pozwala usuwać zbędną trawę z miejsc trudno dostępnych: rowów, pod krzewami, wokół drzew bez szkody dla kondycji roślin, a także wzdłuż krawężnika.

Podobnie pracuje podciarka,która przyda Ci się w sezonie do regularnego koszenia trawnika. Dzięki niej bez wysiłku utrzymasz go w doskonałej kondycji. Trwała, podwójna żyłka tnąca pozwala na płynną pracę przy intensywnej eksploatacji, a system Tap&Go eliminuje konieczność samodzielnego zakładania jej — wysuwa się automatycznie; wystarczy lekko docisnąć głowicę podcinarki do podłoża.

2. Pilarka

Pilarka spalinowao długości prowadnicy 25 cm nie ma sobie równych w cięciu pielęgnacyjnym — prześwietlającym — drzew rosnących w ogrodzie oraz przydomowym sadzie. Tę przystawkę możesz zamontować bezpośrednio na jednostce napędowej lub wysięgniku teleskopowym, który zwiększa zasięg pracy o dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów. Najlepsze efekty przynosi, stosowany do przycinania gałęzi w koronie drzewa (eliminuje konieczność pracy na drabinie). Pracę bezpieczną zarówno dla roślin, jak i operatora zapewnia system antywibracyjny minimalizujący drgania wytwarzane przez pracującą maszynę. Mając nad nią kontrolę, możesz w pełni skoncentrować się nad poprowadzeniem precyzyjnego cięcia bez szkody dla kondycji drzew.

Wydajną pracę z pilarką przez wiele godzin zapewnia 2-suwowy silnik zaprojektowany z myślą o dużej mocy przy małym spalaniu, który zasila urządzenie wielozadaniowe STIGA 5w1 SMT 226. Za komfortową pracę odpowiadają natomiast przemyślane rozwiązania, takie jak metalowa ostroga — ukryta pod pokrywą sprzęgła, umożliwia stabilne oparcie pilarki o cięte drewno.

Dzięki przemyślanemu wyposażeniu, urządzenie wielozadaniowe STIGA z powodzeniem zastępuje szereg niezależnie pracujących urządzeń ogrodniczych. Dzięki nim pielęgnacja ogrodu jest jeszcze łatwiejsza i efektywniejsza, a praca wokół domu – znacznie bardziej wydajna.

Jedno urządzenie – kompleksowa pielęgnacja roślin ozdobnych_Kolaż.jpg


Źródło: www.stiga.pl

3. Sekator

Nie tylko pilarka jest urządzeniem niezbędnym w ogrodzie. Równie ważny jest sekator spalinowy przeznaczony do formowania krzewów ozdobnych. By odzyskały naturalny pokrój lub zyskały zupełnie nową oryginalną formę, wymagają starannego cięcia w kierunku wzrostu pędów. To trudna sztuka, którą z łatwością opanujesz. Sekator wyposażony w miękki uchwyt z funkcją obrotu o 180 stopni pozwala na wygodne cięcie delikatnych gałązek pod dowolnym kątem nawet od góry.

Skuteczność pracy w ogrodzie zależy od techniki, a ta z kolei – dobrze wybranego sprzętu. Urządzenie wielozadaniowe, dzięki wymiennym i łatwym w montażu akcesoriom, pozwala na przeprowadzenie wszystkich najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, których w trakcie sezonu wegetacyjnego wymagają krzewy i drzewa ozdobne.  Co więcej, umożliwia staranne koszenie trawnika. Zastępując szereg niezależnie pracujących maszyn, pomaga kompleksowo dbać o przydomowy krajobraz, skracając czas pracy w ogrodzie do niezbędnego minimum.