Podcinarka – praktyczna pomoc w perfekcyjnym koszeniu trawnika

Urządzenia ogrodowe
Podcinarka – praktyczna pomoc w perfekcyjnym koszeniu trawnika

Kto z nas nie marzy o zadbanym - pięknym i perfekcyjnie wykoszonym - trawniku? Z duetem kosiarka plus podcinarka jest to możliwe! 

Zalety akumulatorowych podcinarek i kos do koszenia trawnika i zarośli:

  • bezprzewodowe (nie potrzebują kabla), 
  • ekologiczne (nie emitują spalin),
  • ciche (pracując w ogrodzie, nie zakłócasz spokoju w okolicy),
  • tanie w utrzymaniu (oszczędzasz koszty eksploatacji, np. zakupu paliwa),
  • łatwe w konserwacji - nie wymieniasz oleju, filtrów i świec jak w przypadku urządzeń spalinowych; akumulatorowe wymagają jedynie oczyszczenia, naładowania akumulatora i wymiany żyłki, 
  • wygodne w codziennym użytkowaniu (są lekkie ze względu na brak m.in. zbiornika paliwa, ciężkiego silnika),
  • podcinarka w mniejszym ogrodzie zastąpi kosiarkę, w dużym – uzupełni jej pracę.
1-min.jpg

Kosy i podcinarki akumulatorowe STIGA 

Podcinarka akumulatorowa SGT 100 AE 2.0 Ah posiada mocny silnik i  akumulator 20 V 2 Ah, który zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy (na jednym ładowaniu). Miękki, ergonomiczny uchwyt dobrze leży w dłoni, przez co praca w ogrodzie nie sprawia trudności. Komfort użytkowania urządzenia zwiększa wałek teleskopowy, który możesz dowolnie regulować - dostosowując jego długość do swojego wzrostu. Nylonowa głowica automatycznie podaje żyłkę, co eliminuje zbędne przerwy w trakcie pracy. Podcinarka posiada funkcję przycinania krawędzi i ogranicznik dystansowy do przycinania np. przy rabatach. 

W Podcinarka akumulatorowa SGT 500 AE jednym szybkim obrotem zmienisz tryb przycinania w podkaszanie krawędzi (podobnie jak w SGT 100 AE 2.0 Ah). Włączysz ją niezwykle łatwo poprzez naciśnięcie przycisku włączania/wyłączania na uchwycie. Z kolei obrotowa (w zakresie 90 stopni) głowica umożliwia maksymalnie precyzyjne ścięcie trawy - przy krawężnikach, ogrodzeniu, czy wzdłuż ścieżek ogrodowych.

2-min.jpg

Kosa akumulatorowa SBC 500 AE z bezszczotkowym silnikiem o mocy 500 W, tnie m.in. krzewy i rośliny liściaste.  Akumulator  daje możliwość 30-60 minut pracy po jednym naładowaniu. Posiada wytrzymałą aluminiową obudowę. Dzięki intuicyjnemu panelowi możesz rozpocząć pracę po jednym naciśnięciu przycisku. Po skończonym koszeniu możesz złożyć drążek na dwie części w celu łatwego przechowywania podcinarki, oszczędzając przy tym miejsce w garażu czy składziku na urządzenia ogrodowe.

Kosa akumulatorowa SBC 700 AE z zalecanym akumulatorem 48 V 4 Ah dostarczy pracy do 66 minut. Tylny uchwyt zawiera dźwignię bezpieczeństwa. Kosa jest lekka, ale zarazem odporna na zginanie i wibracje. Dzięki szerokości cięcia wynoszącej 38 cm i wysokiemu momentowi obrotowemu przetnie grubą, wysoką i mokrą trawę. Głowica Tap&Go zapewnia szybkie i łatwe wysuwanie żyłki. Zestaw zawiera wytrzymałe metalowe ostrze z czterema zębami. Akumulator do nabycia osobno.

Kosa akumulatorowa SBC 700 D AE jest pierwszą kosą z serii urządzeń STIGA z podwójną kierownicą. Posiada pięć pozycji zaczepu szelek, dzięki czemu zapewnia równowagę i kontrolę w każdym miejscu pracy.  Nie straszna jej praca na nierównym terenie, stromym zboczu albo głębokim rowie. Posiada również szerokość cięcia 38 cm i wysoki moment obrotowy. Przy twardszej roślinności, bez problemu wymienisz podwójną żyłkę nylonową na wytrzymałe ostrze 4T. 

Kosa akumulatorowa SBC 900 D AE z dwoma sugerowanymi akumulatorami 48 V 7,5 Ah  zapewniającymi 1,5 godziny ciągłego cięcia, umieszczonymi w wygodnym plecaku, zapewniają równowagę mocy i wagi. Podwójna kierownica i kompaktowa osłona, usprawniają koszenie wysokiej trawy czy gęstej roślinności. Kierownica posiada cztery zintegrowane diody LED, które monitorują poziom naładowania akumulatora. Szerokość cięcia wynosi 43 cm i wyposażona jest w system Tap & Go, który szybko podaje żyłkę. W przypadku trudniejszej roślinności do dyspozycji masz również ostrze 3T ARC. W celu łatwego transportu, czy przechowywania, możesz złożyć uchwyt pod kątem 90 stopni. Akumulatory i plecak do nabycia osobno. 

3-min.jpg

Kiedy kosić trawę?

  • Pierwsze koszenie zacznij gdy źdźbła osiągną wysokość ok. 10 cm. Chcąc przeprowadzić koszenie, musisz mieć pewność, że w nocy temperatura nie spadnie poniżej -5 stopni. 
  • Trawę koś przed południem. W tym czasie trawa nie jest już mokra. Po południu, gdy słońce wysuszy trawnik, źdźbła stają się twarde, a przez to trudniejsze w koszeniu.
4-min.jpg
  • Nie koś mokrej trawy! Skoszone źdźbła mogą przykleić się do elementów tnących podcinarek i kos, co może doprowadzić do ich blokowania się oraz tępienia. 

Idealnie wykoszony trawnik nie musi być już jedynie marzeniem. Dzięki akumulatorowym podcinarkom i kosom STIGA może stać się rzeczywistością! Niezwykle dokładne i precyzyjne przycinanie źdźbeł, nawet tych przy krawędziach sprawi, że trawnik będzie zadbany i…perfekcyjny! 

Zobacz produkt w sklepie Stiga