29 kwietnia 2021, 08:15

Podcinarka – praktyczna pomoc w perfekcyjnym koszeniu trawnika

Urządzenia ogrodowe
Podcinarka – praktyczna pomoc w perfekcyjnym koszeniu trawnika

Kto z nas nie marzy o zadbanym - pięknym i perfekcyjnie wykoszonym - trawniku? Z duetem kosiarka plus podcinarka jest to możliwe! 

Zalety akumulatorowych podcinarek i kos do koszenia trawnika i zarośli:

  • bezprzewodowe (nie potrzebują kabla), 
  • ekologiczne (nie emitują spalin),
  • ciche (pracując w ogrodzie, nie zakłócasz spokoju w okolicy),
  • tanie w utrzymaniu (oszczędzasz koszty eksploatacji, np. zakupu paliwa),
  • łatwe w konserwacji - nie wymieniasz oleju, filtrów i świec jak w przypadku urządzeń spalinowych; akumulatorowe wymagają jedynie oczyszczenia, naładowania akumulatora i wymiany żyłki, 
  • wygodne w codziennym użytkowaniu (są lekkie ze względu na brak m.in. zbiornika paliwa, ciężkiego silnika),
  • podcinarka w mniejszym ogrodzie zastąpi kosiarkę, w dużym – uzupełni jej pracę.
1-min.jpg

Kosy i podcinarki akumulatorowe STIGA 

Podcinarka akumulatorowa SGT 100 AE 2.0 Ah posiada mocny silnik i  akumulator 20 V 2 Ah, który zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy (na jednym ładowaniu). Miękki, ergonomiczny uchwyt dobrze leży w dłoni, przez co praca w ogrodzie nie sprawia trudności. Komfort użytkowania urządzenia zwiększa wałek teleskopowy, który możesz dowolnie regulować - dostosowując jego długość do swojego wzrostu. Nylonowa głowica automatycznie podaje żyłkę, co eliminuje zbędne przerwy w trakcie pracy. Podcinarka posiada funkcję przycinania krawędzi i ogranicznik dystansowy do przycinania np. przy rabatach. 

W Podcinarka akumulatorowa SGT 500 AE jednym szybkim obrotem zmienisz tryb przycinania w podkaszanie krawędzi (podobnie jak w SGT 100 AE 2.0 Ah). Włączysz ją niezwykle łatwo poprzez naciśnięcie przycisku włączania/wyłączania na uchwycie. Z kolei obrotowa (w zakresie 90 stopni) głowica umożliwia maksymalnie precyzyjne ścięcie trawy - przy krawężnikach, ogrodzeniu, czy wzdłuż ścieżek ogrodowych.

2-min.jpg

Kosa akumulatorowa SBC 500 AE z bezszczotkowym silnikiem o mocy 500 W, tnie m.in. krzewy i rośliny liściaste.  Akumulator  daje możliwość 30-60 minut pracy po jednym naładowaniu. Posiada wytrzymałą aluminiową obudowę. Dzięki intuicyjnemu panelowi możesz rozpocząć pracę po jednym naciśnięciu przycisku. Po skończonym koszeniu możesz złożyć drążek na dwie części w celu łatwego przechowywania podcinarki, oszczędzając przy tym miejsce w garażu czy składziku na urządzenia ogrodowe.

Kosa akumulatorowa SBC 700 AE z zalecanym akumulatorem 48 V 4 Ah dostarczy pracy do 66 minut. Tylny uchwyt zawiera dźwignię bezpieczeństwa. Kosa jest lekka, ale zarazem odporna na zginanie i wibracje. Dzięki szerokości cięcia wynoszącej 38 cm i wysokiemu momentowi obrotowemu przetnie grubą, wysoką i mokrą trawę. Głowica Tap&Go zapewnia szybkie i łatwe wysuwanie żyłki. Zestaw zawiera wytrzymałe metalowe ostrze z czterema zębami. Akumulator do nabycia osobno.

Kosa akumulatorowa SBC 700 D AE jest pierwszą kosą z serii urządzeń STIGA z podwójną kierownicą. Posiada pięć pozycji zaczepu szelek, dzięki czemu zapewnia równowagę i kontrolę w każdym miejscu pracy.  Nie straszna jej praca na nierównym terenie, stromym zboczu albo głębokim rowie. Posiada również szerokość cięcia 38 cm i wysoki moment obrotowy. Przy twardszej roślinności, bez problemu wymienisz podwójną żyłkę nylonową na wytrzymałe ostrze 4T. 

Kosa akumulatorowa SBC 900 D AE z dwoma sugerowanymi akumulatorami 48 V 7,5 Ah  zapewniającymi 1,5 godziny ciągłego cięcia, umieszczonymi w wygodnym plecaku, zapewniają równowagę mocy i wagi. Podwójna kierownica i kompaktowa osłona, usprawniają koszenie wysokiej trawy czy gęstej roślinności. Kierownica posiada cztery zintegrowane diody LED, które monitorują poziom naładowania akumulatora. Szerokość cięcia wynosi 43 cm i wyposażona jest w system Tap & Go, który szybko podaje żyłkę. W przypadku trudniejszej roślinności do dyspozycji masz również ostrze 3T ARC. W celu łatwego transportu, czy przechowywania, możesz złożyć uchwyt pod kątem 90 stopni. Akumulatory i plecak do nabycia osobno. 

3-min.jpg

Kiedy kosić trawę?

  • Pierwsze koszenie zacznij gdy źdźbła osiągną wysokość ok. 10 cm. Chcąc przeprowadzić koszenie, musisz mieć pewność, że w nocy temperatura nie spadnie poniżej -5 stopni. 
  • Trawę koś przed południem. W tym czasie trawa nie jest już mokra. Po południu, gdy słońce wysuszy trawnik, źdźbła stają się twarde, a przez to trudniejsze w koszeniu.
4-min.jpg
  • Nie koś mokrej trawy! Skoszone źdźbła mogą przykleić się do elementów tnących podcinarek i kos, co może doprowadzić do ich blokowania się oraz tępienia. 

Idealnie wykoszony trawnik nie musi być już jedynie marzeniem. Dzięki akumulatorowym podcinarkom i kosom STIGA może stać się rzeczywistością! Niezwykle dokładne i precyzyjne przycinanie źdźbeł, nawet tych przy krawędziach sprawi, że trawnik będzie zadbany i…perfekcyjny! 

Dostosujemy się do Ciebie

Sklep internetowy Stiga wykorzystuje pliki cookie oraz inne technologie aby zapewnić usługi na najwyższym poziomie. W tym celu zbieramy dane o użytkownikach, ich zachowaniach oraz urządzeniach tak aby nasze strony pozostały niezawodne i bezpieczne oraz aby mierzyć ich skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Po wybraniu "Potwierdzam" akceptujesz ten fakt i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji i wykorzystywanie plików cookies w celach marketingowych. Możesz wybrać "Ustawienia preferencji" żeby zapoznać się ze szczegółami i zarządzać możliwymi opcjami.