Dlaczego warto wybrać odśnieżarkę spalinową?

Urządzenia ogrodowe
Dlaczego warto wybrać odśnieżarkę spalinową?

By usuwanie śniegu wokół domu szło sprawie, zamień niewygodną łopatę na komfortowy sprzęt: odśnieżarkę!

Koniec ze stereotypami: odśnieżanie śniegu nie musi przypominać syzyfowej pracy. Możesz zarazem szybko i bez najmniejszego wysiłku usuwać zaspy zalegające na drodze wjazdowej na posesję, czy podjeździe. Innymi słowy: nie pracować ciężko, ale efektywnie. Tyle dobrego zyskasz z odśnieżarką spalinową STIGA. Co ją wyróżnia?

1. Ekonomiczny silnik

W zależności od modelu odśnieżarki, moc silnika waha się od 1,65 kW (2,24 KM w modelu SR 3146 P) do 6,57 kW (8,93 KM w modelu ST 6276 PB). Wytrzymały, wysokowydajny silnik zapewnia szybką pracę niezależnie od warunków, dzięki czemu z łatwością pozbędziesz się zasp usypanych z ciężkiego i udeptanego śniegu.

2. Elektryczny rozrusznik

Silnik uruchomisz za jednym przyciśnięciem guzika „Start”. Niezależnie od tego, jak niska temperatura panuje na zewnątrz, maszyna jest gotowa do intensywnej pracy w zaledwie kilka sekund.

3. Pojemny zbiornik na paliwo

Większy bak to mniej zbędnych przerw, a także krótszy czas pracy. Pojemność do 5 litrów (w modelu ST 6276 PB) wystarczy, byś uporał się z zaspami, które uniemożliwiają swobodne poruszanie się wokół domu. Szczególnie bezpieczne manewrowanie samochodem podczas wyjeżdżania z garażu, czy wykręcania na podjeździe.

4. Szeroki dwustopniowy wirnik

Usunięcie świeżo usypanych zasp nie jest problemem. Jest nim odśnieżenie mocno ubitego i zamarzniętego śniegu, który nawet przy użyciu siły ciężko nabrać na łopatę. Taka sytuacja nie ma miejsca, kiedy pracujesz z odśnieżarką, w której solidny podajnik ślimakowy bardzo dokładnie rozdrabnia zlodowaciałe grudki śniegu. Następnie kieruje go do wirnika i wyrzuca — we wskazanym przez Ciebie kierunku i na określoną odległość.

Z pomocą odśnieżarki STIGA z łatwością pokonasz nawet największe zaspy śniegu

Kolaż_Odśnieżarki spalinowe STIGA ST.jpg


Źródło: www.stiga.pl

Maszyny różnią się między sobą pod względem szerokości roboczej (jednorazowo zagarniesz co najmniej 46 cm, maksymalnie – 76 cm śniegu),  a także kierunek oraz odległości wyrzutu śniegu (od 6 metrów w modelu ST 3140 P  do nawet 15  w modelu PB 6276 PB). To istotne informacje, które powinieneś wziąć pod uwagę, chcąc odnaleźć maszynę o największej skuteczności w zależności od wielkości powierzchni wymagającej regularnego odśnieżania.

5. 7-stopniowa skrzynia biegów i opony z głębokim bieżnikiem

Odśnieżanie ciężkiego i zamarzniętego śniegu, dodatkowo pokrytego warstwą lodu nie jest trudne dla odśnieżarki z funkcją dostosowania trybu pracy do warunków atmosferycznych. Takiej jak maszyny STIGA, które zostały wyposażone w 7-stopniową skrzynię biegów (6 do przodu, 2 do tyłu). To rozwiązanie zapewnia lekką pracę i komfortową obsługę urządzenia w pracy na trudnym terenie, np. stromym podjeździe. Twoje bezpieczeństwo jako operatora zwiększają szerokie koła z głębokim bieżnikiem Artic Trac zapewniające doskonałą przyczepność do oblodzonego podłoża.

Z pomocą funkcjonalnej odśnieżarki spalinowej STIGA sprostasz nawet najcięższemu zimowemu wyzwaniu: sprawnie i szybko usuniesz zaspy, niezależnie od rodzaju śniegu. W ten sposób uczynisz tereny wokół domu w pełni bezpiecznymi zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Zobacz produkt w sklepie Stiga