Rozdrabniacz do gałęzi. Skuteczna pomoc w trakcie ogrodowych porządków

Urządzenia ogrodowe
Rozdrabniacz do gałęzi. Skuteczna pomoc w trakcie ogrodowych porządków

Jesień to czas intensywnych porządków w ogrodzie. Nie wiesz co zrobić z zalegającymi gałęziami? Podpowiadamy!

Mogłoby się wydawać, że jesienią czeka Cię już mniej prac ogrodowych. Nic bardziej mylnego. W ruch idą sekatory i pilarki, które tną drzewa i krzewy. Jedno jest pewne – trzeba zrobić  porządki  z gałęziami, a w tym dobrym pomocnikiem jest rozdrabniacz. 

Dlaczego warto zainwestować w rozdrabniacz do gałęzi?

Po przycinaniu drzew i krzewów z reguły zostaje spora ilość gałęzi, które wypadałoby uprzątnąć. Zalegające na trawniku będą wątpliwą ozdobą i przeszkodą w trakcie ostatniego koszenia. Ze STIGA nie tylko zaprowadzisz porządek w ogrodzie, ale też powtórnie wykorzystasz odpadki po jesiennym cięciu. W jaki sposób? Używając rozdrabniacza. 

Recykling i utylizacja odpadów

Najważniejszym argumentem „za” kupnem urządzenia do utylizacji gałęzi jest recykling odpadów. Rozdrabniacze STIGA z łatwością zamienią resztki ogrodowe w przydatny i cenny nawóz organiczny do naszego ogrodu - kompost czy ściółkę. 

Pamiętaj! Do ponownego wykorzystania nadają się tylko gałązki nienoszące znamion chorobowych. Zainfekowane resztki, a także te, które chcesz oddać służbom komunalnym również warto rozdrobnić. Pocięte na drobne kawałki odpadki znacząco zmniejszą swoją objętość i będą łatwe w transporcie.

Ekologiczne sprzątanie

Wśród rozdrabniaczy do gałęzi STIGA znajdziesz modele BIO Silent 2500 i BIO Master 2200. Obydwa urządzenia są zasilane elektrycznie, dzięki czemu nie emitują spalin.  

Łatwe w użyciu i ekologiczne staną się niezastąpionym pomocnikiem w uprzątnięciu ogrodu po sezonowych porządkach. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Weź pod uwagę kilka aspektów, takich jak:  

Pojemność kosza  

Rozdrabniacze do gałęzi STIGA mają pojemne 50-60 litrowe kosze, które bez problemu pomieszczą zebrany materiał. Pojemniki różnią się od siebie tworzywem, z którego zostały wykonane. Bio Master 2200 posiada elastyczny kosz tekstylny, natomiast Bio Silent 2500 – plastikowy, wyjątkowo łatwy w czyszczeniu zbiornik.

rozdrabniacze S -min.jpg

Maksymalna średnica gałęzi

Zarówno Bio Master 2200 jak Bio Silent 2500 tną gałęzie o średnicy do 40 mm, dzięki czemu łatwo rozdrobnisz i zmniejszysz objętość pozostałości po przycinaniu wilków czy krzewów.

System cięcia i silnik

Rozdrabniacz Bio Master 2200 jest wyposażony w podwójne, dwustronne i obracalne noże. Dzięki temu nie ma sobie równych w miażdżeniu nawet grubszych odcinków gałęzi. Dodatkowo posiada regulację szerokości pracy i bieg wsteczny, umożliwiający wysunięcie źle ułożonej łodygi, przez co zyskuje na efektywności. Zasilany silnikiem o mocy 220 W.

Bio Silent 2500 to z kolei ośmiozębowy system tnący i bezszczotkowy silnik (2500 W), który wpływa na żywotność urządzenia, gwarantując przy tym wyłącznie sezonową konserwację i niezawodną, wydajną pracę. 

Obydwa bez problemu poradzą sobie z gałęziami, gwarantując przy tym maksymalne bezpieczeństwo.  

A poza tym...

Rozdrabniacze STIGA to ciche, przyjazne środowisku urządzenia. Nie emitują spalin i nie zakłócają spokoju sąsiadów i domowników. To też wyjątkowo mobilne maszyny. Niewielkie gabaryty i ergonomiczna konstrukcja (wygodne koła i uchwyt transportowy) przyczyniają się do łatwości przenoszenia i przechowywania rozdrabniaczy. 

Zakup rozdrabniacza to inwestycja na lata! Ekologiczne urządzenia do cięcia gałęzi wesprą Cię w porządkach w ogrodzie i pomogą mądrze wykorzystać biologiczne odpadki. Są na tyle ciche, że możesz pracować z nimi o każdej porze dnia. Przekonaj się sam, ile dobrego mogą przynieść Tobie i Twojemu ogrodowi! 

Zobacz produkt w sklepie Stiga