Odśnieżarka spalinowa czy elektryczna?

Urządzenia ogrodowe
Odśnieżarka spalinowa czy elektryczna?

Rozwój technologii widoczny jest w każdej dziedzinie życia. Od dawna powszechnie dostępne są telefony komórkowe, kuchenki mikrofalowe czy zmywarki. Teraz podobny los czeka odśnieżarki. Warto przyjrzeć się ich dwóm typom - spalinowym i elektrycznym - by poznać ich mocne strony. To kluczowy krok podczas planowania zakupu maszyny do odśnieżania.

ODŚNIEŻANIE CHODNIKA CZY POSESJI – UPRZEJMOŚĆ CZY OBOWIĄZEK?

Oczyszczenie terenu ze śniegu często jest nie tylko pracą porządkową lub estetyczną, ale i prawnym obowiązkiem. Coraz częściej korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie do tego celu odpowiedniego urządzenia zamiast tradycyjnej łopaty, co pozwala na oszczędności zarówno czasowe, jak i w dłuższej perspektywie – finansowe. Dlatego też warto wybrać odpowiedni sprzęt do odśnieżania, dzięki któremu będziesz mógł zaoszczędzić zarówno czas, jak i energię. Oferujemy szeroki wybór produktów, wśród których z pewnością znajdziesz nowoczesne maszyny do odśnieżania dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz także skorzystać z symulatora znajdującego się na naszej stronie, który pomoże Ci w podjęciu decyzji.

ODŚNIEŻASZ SZYBCIEJ I SPRAWNIEJ

Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie znajdują się wąskie alejki do odśnieżenia oraz konieczna jest duża mobilność odśnieżarki. Snow Electric 31 jest bardzo prosta w prowadzeniu, a dzięki szerokości pracy, wynoszącej 31 cm, możliwe staje się dotarcie do każdego miejsca i przejazd nawet najwęższym chodnikiem. Dzięki niewielkim całkowitym wymiarom i małej masie (zaledwie 6 kg) możesz ją także łatwo przewozić autem. Regulowany teleskopowo uchwyt pozwala na dostosowanie wysokości do własnego wzrostu, dzięki czemu praca znacznie zyskuje na komforcie, a Ty odciążasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

GDY POTRZEBUJESZ WIĘCEJ MOCY…

Oczyszczenie ze śniegu większej powierzchni terenu wymaga dostosowania do tego celu wysokiej jakości sprzętu. Warto wtedy zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność silnika, która warunkuje wydajność odśnieżania, i szerokość, z jakiej zbierany jest śnieg. ST 3262 P wyposażony jest w siedmiobiegową skrzynię biegów, dzięki czemu prowadzenie nie sprawia żadnych trudności, a szybkość jazdy można dostosować do ilości zalegającego śniegu. Szerokość pracy wynosi 62 cm, co pozwala na połączenie wysokiej efektywności wraz z mobilnością urządzenia. Bardzo duża regulacja stopnia wyrzutu, opcjonalnie od 1 m do 9 m, pozwala na korzystanie z odśnieżarki nawet na bardzo dużych połaciach terenu.

 

Nie ważne, którą wybierzesz – dotychczasowy obowiązek odśnieżania stanie się niekłamaną przyjemnością!

Źródło: www.stiga.pl

 

Jeśli zimą czeka Cię odśnieżanie terenu o bardzo dużej powierzchni, warto, abyś rozważył zakup prawdziwie profesjonalnego sprzętu, który poradzi sobie w każdych warunkach. ST 5266 PB TRAC to najwyższej jakości odśnieżarka spalinowa z napędem gąsienicowym, dzięki czemu ukształtowanie i rodzaj terenu nie będą stanowiły już żadnego problemu. Silnik 1150 Snow Series o pojemności 249 cm3 pozwala na długotrwałą pracę w każdych warunkach atmosferycznych. Dodatkowe systemy, takie jak funkcja sterowania jedną ręką oraz podgrzewane rączki, to praktyczne rozwiązania, które zastosowaliśmy w trosce o Twój komfort.

WYBIERZ ODŚNIEŻARKĘ IDEALNĄ

Podstawową kwestią, jaką należy rozważyć przed dokonaniem zakupu, jest ocena terenu, który będziesz odśnieżał. Jeśli dominują wąskie zaułki lub kręte alejki, lepszym rozwiązaniem powinny być odśnieżarki elektryczne, które charakteryzują się mniejszą szerokością pracy oraz większą mobilnością na krótkich odcinkach. Jeśli jednak chcesz odśnieżyć większy obszar, bardziej funkcjonalne okażą się odśnieżarki spalinowe. Maszyny te pozwalają na pracę również na niewygładzonym terenie. Ważne jest, aby produkt, który wybierzesz, w największym stopniu odpowiadał na Twoje potrzeby. Jeśli zamierzasz odśnieżać po zmroku, warto wybrać sprzęt wyposażony we wbudowany reflektor, jak np. Snow Fox. Nie bez znaczenia oczywiście także pozostaje cena, powinieneś ją jednak skonfrontować z kosztami eksploatacji oraz jakością urządzenia.

Zobacz produkt w sklepie Stiga