Nowa generacja pilarek spalinowych STIGA – poznaj ich możliwości!

Urządzenia ogrodowe
Nowa generacja pilarek spalinowych STIGA – poznaj ich możliwości!

Choć pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, w ogrodzie nadal czeka sporo pracy. To ostatni moment, by zadbać o odpowiedni zapas drewna na opał oraz przyciąć gałęzie drzew ozdobnych. Tutaj liczy się przede wszystkim precyzja, którą może zapewnić tylko dobrze dobrany sprzęt. Niewłaściwie wykonane cięcie może uszkodzić rośliny, osłabiając ich kondycję tuż przed zimą. Zanim więc sięgniesz po siekierę, poznaj 4 powody, dla których powinieneś wybrać profesjonalną pilarkę łańcuchową.

Powód 1: wszechstronne zastosowanie w terenie

Pilarki spalinowe polecane są w przypadku trudnych i ciężkich pracach ogrodniczych oraz przydomowych (np. dekarskich), które wymagają użycia zaawansowanego sprzętu tnącego. Maszyny te nie wymagają podłączenia do prądu, dzięki czemu możesz pracować bez ograniczeń, w dowolnym miejscu – zarówno blisko domu, jak i w terenie.

Powód 2: praca w każdych warunkach z korzyścią dla środowiska naturalnego

Sercem pilarek spalinowych jest mocny 2-suwowy silnik, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnej mocy, przy minimalnym spalaniu. Uzyskana w ten sposób wydajność pracy, w praktyce oznacza mniejszą emisję zanieczyszczeń. Dzięki temu nasze pilarki znane są jako urządzenia przyjazne środowisku naturalnemu. Dłuższa i oszczędniejsza praca silnika to także zasługa systemu cyrkulacji powierza. Dzięki niemu jest ono oczyszczane z pyłów jeszcze przed dostaniem się do filtra.

W zależności od modelu, pilarki pracują z nieco odmienną mocą, np. SP 466 zasilany jest przez 2,8 koni mechanicznych, natomiast SP 526 - 3,1. Większa moc przekłada się na wytrzymałość urządzeń, które doskonale sprawdzą się w kilkugodzinnej pracy w terenie, nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Nowe pilarki spalinowe sprawiają, że praca w ogrodzie nawet późną jesienią jest przyjemnością

Źródło: www.stiga.pl

Powód 3: maksymalne bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo pracy z pilarką spalinową zapewnia czuły system antywibracyjny wraz z wysokiej jakości układem tnącym. Rozwiązanie to eliminuje ryzyko niebezpiecznego odrzutu górnej części prowadnicy od powierzchni ciętego drewna w stronę operatora. Ważną rolę pełni tutaj również bezwładnościowy hamulec. W sytuacji potencjalnego zagrożenia „odbicia się” łańcucha od drewna, mechanizm hamulca automatycznie blokuje łańcuch, przez co uniemożliwia mu dalszą pracę.

Innym przykładem nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w nowej kolekcji pilarek spalinowych są metalowe ostrogi. To niewielka część mechanizmu pilarki umieszczona pod pokrywą sprzęgła, która służy do stabilnego oparcia maszyny o cięte drewno. Ostrogi wykonane ze słabej jakości materiału mogą nie utrzymać włączonego urządzenia w wyznaczonym miejscu, co może być przyczyną groźnego w skutkach wypadku.

Powód 4: pełen komfort obsługi

Mobilność to jeden z głównych atutów pilarek spalinowych. By obniżyć ich ciężar oraz wydłużyć żywotność, skrzynia korbowa została wykonana ze stopu magnezu. Dodatkowe wyposażenie w postaci ergonomicznych uchwytów z miękkiego w dotyku materiału umożliwiają swobodne przeniesienie maszyny w dowolne miejsce.

Niemniej ważna jest intuicyjna obsługa. System łatwego rozruchu znacznie ułatwia pracę z pilarką spalinową. Dzięki specjalnemu zaworowi zmniejszającemu ciśnienie wewnątrz cylindra, uruchomienie urządzenia nie wymaga dużej siły i nie naraża Cię na ewentualne urazy stawów.

Pilarki spalinowe adresowane są do zwolenników mocnego sprzętu, który z powodzeniem poradzi sobie z zadaniami specjalnymi. Szybko docenisz te maszyny, przede wszystkim ze względu na doskonałe parametry, ergonomiczny kształty oraz łatwą obsługę. Nowe, ulepszone silniki zaskoczą Cię natomiast mocą i wytrzymałością pracy nawet podczas długiej eksploatacji.

Zobacz produkt w sklepie Stiga