Niezawodność i oryginalny design: traktor ogrodowy Stiga Tornado Pro 9118 XWS z nagrodą Red Dot 2017!

Urządzenia ogrodowe
Niezawodność i oryginalny design: traktor ogrodowy Stiga Tornado Pro 9118 XWS z nagrodą Red Dot 2017!

Traktor ogrodowy Stiga Tornado Pro 9118 XWS to laureat międzynarodowego konkursu Red Dot Award i zdobywca prestiżowej nagrody Red Dot 2017 w kategorii „High Quality Design”. Przyznane wyróżnienie potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku opartego na związku pomiędzy solidnym wykonaniem, niezawodnością, mocą i przyciągającym wzrok designem – kluczowymi wartościami, w oparciu o które projektujemy nasze urządzenia.

Najwyższa jakość wykonania

Na tle międzynarodowej konkurencji, Stiga Tornado Pro 9118 XWS wyróżnia się wybitnym designem – to opinia niezależnego jury - zespołu, w którym zasiada 40 ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Wśród nich obecni są: niezależni projektanci, nauczyciele, a także dziennikarze branżowi. Wspólnie testowali i oceniali każdy z 5500 produktów zgłoszonych do konkursu Red Dot Award 2017. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, które mieści się w dawnej kopalni Zollverein w Essen (Niemcy), wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Uznanie traktora ogrodowego Tornado Pro 9118 XWS za zwycięzcę tegorocznej edycji „Red Dot Award” potwierdza słuszność naszej wizji rozwoju, która zawsze była oparta na zaspokajaniu potrzeb klientów oraz dążeniu do kompromisu między wydajnością a funkcjonalnością. W tym celu tworzymy produkty, które – dzięki zaawansowanym funkcjom idącym w parze z intuicyjną obsługą – są w stanie sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających ogrodników.

Stiga Tornado Pro 9118 XWS laureat konkursu Red Dot Award 2017 w kategorii „High Quality Design”


Źródło: www.stiga.pl

Wygoda i kompleksowa pielęgnacja trawnika

Traktor ogrodowy Tornado Pro 9118 XWS został zaprojektowany z myślą o intensywnej pielęgnacji dużego ogrodu z naciskiem na szybkie, łatwe i precyzyjne koszenie trawnika, nawet na trudnym terenie. To możliwe, dzięki wysokiej klasy wyposażeniu: napędowi 4WD, agregatowi z szerokością koszenia wynoszącą 118 cm, trzem niezależnym ostrzom oraz sześciu kołom antyskalpowym. W zakresie podstawowego wyposażenia dostępne są również: ładowarka akumulatora, zaczep tylny (do holowania) oraz zestaw do mulczowania.             

Zobacz więcej:Koszenie, wertykulacja, nawożenie – wiosenna kuracja dla twojego trawnika

Tornado Pro 9118 XWS łączy w sobie atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością zwiększającą komfort pracy w ogrodzie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oświetlenia LED, maszyna może być wykorzystywana nie tylko w ciągu dnia, ale i po zmroku. Zbiornik paliwa o pojemności 15 L pozwala na długi czas pracy bez częstych przerw na tankowanie. Natomiast tempomat umożliwia utrzymanie stałej prędkości jazdy, niezależnie od ukształtowania terenu. Rozwiązanie to zwiększa sterowność maszyny, a tym samym bezpieczeństwo operatora. Kolejnym atutem Tornado Pro 9118 XWS jest wielofunkcyjny wyświetlacz, który pozwala monitorować w czasie rzeczywistym parametry maszyny. Wśród nich m.in.: stan naładowania akumulatora, poziom oleju i paliwa oraz prędkość obrotową silnika.

Z pomocą akcesoriów przeznaczonych do traktora ogrodowego Tornado Pro XWS przeprowadzisz wszystkie konieczne prace sezonowe, dzięki czemu przez cały rok będziesz mógł cieszyć się perfekcyjnym porządkiem w ogrodzie i wokół domu. Wiosną warto pracować z pomocą szczotki zamiatającej, która dokładnie oczyści podjazd z zanieczyszczeń (w tym m.in.: piasku, grudek ziemi, ścinków trawy, żwiru), pozostawiając go czystym i schludnym. Zimą natomiast przydadzą się: się pług śnieżny (który sprawnie usunie warstwę białego puchu utrudniającą dostęp do garażu) oraz łańcuchy śnieżne (pozwalające utrzymać wysoką przyczepność traktora ogrodowego podczas jazdy po nierównej i oblodzonej powierzchni). Zakładając je na koła, zwiększysz nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo obsługi traktora w trakcie odśnieżania terenów wokół posesji.

Traktor ogrodowy Tornado, na czele z Pro 9118 XWS, zdobywca nagrody „Red Dot 2017” w kategorii „High Quality Design”, to wielofunkcyjna maszyna do całorocznej pracy w ogrodzie. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji trawnika, co jest zasługą systemu mulczowania. Jednak zakres jej pracy jest dużo większy. Dzięki wymiennym akcesoriom, możesz dostosować traktor do aktualnej pory roku. Maszyna, w zależności od potrzeb, pełni funkcję kosiarki z systemem mulczowania, zamiatarki, bądź odśnieżarki. Mnogość użytecznych rozwiązań sprawia, że Tornado nie do poznania odmieni Twój ogród, przywracając w nim idealny porządek i ład.

 

Zobacz produkt w sklepie Stiga