Nie masz czasu na koszenie trawnika? Autoclip zrobi to za Ciebie!

Urządzenia ogrodowe
Nie masz czasu na koszenie trawnika? Autoclip zrobi to za Ciebie!

Początek wakacji to doskonała pora na rodzinny wyjazd. Pakowanie walizek, ustalanie szczegółów trasy to czynności, które za chwile pochłoną Cię bez reszty. Zastanawiałeś się kto w tym czasie zadba o Twój trawnik? Poznaj Stiga Autoclip - robota koszącego, z pomocą którego zapomnisz o konieczności koszenia trawy!

Szybka instalacja

Przygotowanie robota koszącego do pracy zajmie Ci mniej więcej tyle czasu, ile pojedyncze skoszenie małego trawnika. Na początku zacznij od umieszczenia stacji dokującej na trawniku w pobliżu gniazda elektrycznego. Następnie rozwiń i przymocuj przewód ograniczający wokół trawnika – wskazując robotowi jego obszar koszenia. Wytyczając obszar koszenia nie zapomnij otoczyć przewodem obiektów, które znajdują się wewnątrz trawnika, nie będących dla robota naturalną przeszkodą jak np. oczka wodne, klomby, krzaki, itp. Na końcu połącz obie końcówki przewodu ze stacją dokującą i zaprogramuj cykl pracy robota. Autoclip jest gotowy do pracy!

Kosiarka idealna do pracy w każdym terenie...

Roboty koszące obsługują maksymalnie do 4 różnych stref koszenia, dzięki czemu mogą pracować na zróżnicowanym terenie. Oznacza to, że Autoclip jest w stanie kosić kilka różnych trawników oddalonych od siebie. Tę funkcję możesz wykorzystać, gdy zechcesz zadbać o ogród zaprzyjaźnionego sąsiada, który być może pozostawi pod Twoją opieką swój dom na czas urlopu.

Decydując się na zakup robota koszącego, zwróć uwagę na kwestię jego możliwości trakcyjnych. Nie zawsze nasz trawnik jest idealnie równy i gładki. Dla Stiga Autoclip to nie problem - dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym nasze roboty są w stanie kosić w miejscach nie dostępnych dla innych urządzeń tego typu jak i dla standardowych kosiarek. Wszystkie modele Autoclip mogą kosić na wzniesieniach nawet do 24˚. Opcjonalnie można wyposażyć koła w specjalne metalowe ostrogi, które oprócz funkcji napowietrzania trawnika zapewnią odpowiednią trakcję kół nawet w trudnych warunkach.

... oraz w dowolnych warunkach

Upalne popołudnie to wprost idealny czas na relaks w ogrodzie. Dobra książka, mrożona herbata i świadomość, że w końcu możesz odpocząć bez wyrzeczeń. Robot koszący zadba o Twój ogród dosłownie w każdych warunkach!

Bezpieczeństwo pracy Autoclipa w upalne dni zapewniają elektroniczne systemy kontrolne, które skutecznie chronią urządzenie przed przegrzaniem. Natomiast w przypadku nagłej zmiany pogody, inteligentne czujniki deszczu zatrzymają pracę urządzenia i skierują je do stacji dokującej, gdzie w trybie "uśpienia" przeczeka ulewę.

Jak przywrócić robota koszącego do pracy po skończonych opadach? Nie musisz odrywać się od ulubionej książki czy fajnego filmu – po ustaniu deszczu i przeschnięciu trawnika robot wznowi pracę automatycznie.

 

Samodzielne, kompaktowe, ciche – za co najbardziej cenisz roboty koszące Autoclip?

Źródło: www.stiga.pl

 

Komfort zdalnej obsługi

Doskonale wiesz, że Autoclip to niezależnie pracujący robot koszący, ale czy wiesz, że możesz nim kierować za pośrednictwem aplikacji mobilnej? To rozwiązanie daje Ci możliwość zdalnej kontroli nad pracą robota przy pomocy telefonu komórkowego.

Zastosowanie modułu SMS-GPRS daje Ci również możliwość nadzorowania skuteczności robota koszącego. Każdorazowo, po wykoszeniu zaplanowanej powierzchni trawnika, Autoclip wyśle na Twój telefon wiadomość z raportem podsumowującym swoją pracę. SMS zostanie wysłany do Ciebie również w przypadku nieprzewidzianych zakłóceń w pracy urządzenia, np. zaniku napięcia zasilania, pogorszenia warunków pogodowych, etc.

Robot koszący to doskonała alternatywa dla standardowych kosiarek ręcznych. Niewielkie, ciche i zwinne są w stanie jednorazowo wykosić nie jeden, ale kilka trawników o zróżnicowanej powierzchni. W przeciwieństwie od tradycyjnych kosiarek, Autoclip wyróżnia się w pełni samodzielną pracą oraz szeregiem zaawansowanych funkcji, które nie tylko podnoszą jakość koszenia, ale i dbają o piękny wygląd trawnika.

Chcesz wiedzieć więcej o robotach koszących?

Przeczytaj: "Kosiarka tradycyjna czy robot koszący – dlaczego powinieneś zastanowić się nad wyborem?"

Zobacz produkt w sklepie Stiga