Na co zwracać uwagę podczas zakupu rozdrabniacza do gałęzi?

Urządzenia ogrodowe
Na co zwracać uwagę podczas zakupu rozdrabniacza do gałęzi?

Rozdrabniacz do gałęzi to urządzenie, które ułatwi i przyspieszy wykonanie prac porządkowych i pielęgnacyjnych wokół domu tuż przed nadejściem zimy. Z jego pomocą z łatwością pozbędziesz się ściętych gałęzi, bylin czy opadłych z drzew liści, poddasz je obróbce mechanicznej, w wyniku której uzyskasz naturalny nawóz do kompostownika czy element ozdobny np. do wypełnienia miejsca między krzewami. Z rozdrabniaczem elektrycznym STIGA, w sposób przyjazny środowisku szybko pozbędziesz się zanieczyszczeń, które zakłócają naturalnie piękny wygląd ogrodu.

Jakie parametry brać pod uwagę przy zakupie rozdrabniacza do gałęzi?

Moc i rodzaj silnika

To jedne z najważniejszych parametrów, których wartości powinny zadecydować o wyborze rozdrabniacza dostosowanego do indywidualnych potrzeb ogrodnika. Mocny silnik to gwarancja szybszego i sprawniejszego rozdrabniania grubszych gałęzi i nie tylko; szczotkowy o mocy 2200 W zasila model Bio Master, natomiast bezszczotkowy o mocy 2500 W – Bio Silent. Bezwzględnie poradzą sobie z gałęziami w przydomowym ogrodzie i sadzie, zapewniając pełne bezpieczeństwo użytkownikowi. Dodatkowo charakteryzują się niskim poziomem hałasu, dlatego bez obaw możesz wykonywać tę pracę o każdej porze dnia i… nocy.

Rozdrabniacze Silent Master.jpg

Rozdrabniacz Bio Silent i Bio Master
źródło: Stiga.pl

System cięcia

Rozdrabniacz Bio Master wyposażony w wysokiej jakości podwójne noże tnące, dwustronne i obracalne, błyskawicznie poradzi sobie z gałęziami i ścinkami, zamieniając je w drobną miazgę. Wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa, pozwoli wykonać tę pracę w sposób kontrolowany, ale przede wszystkim bezpieczny. System cięcia właściwy dla rozdrabniacza Bio Silent to 8-zębowy wałek, który umożliwia pracę w dwóch kierunkach. Sam wciąga podawany materiał, a wyposażony w funkcję cofania daje możliwość zatrzymania pracy i jej wznowienie w wybranym momencie zapobiegając zapchaniu urządzenia. Podczas pracy z rozdrabniaczem STIGA, jedyną rzeczą, której nie będziesz chciał cofać to decyzji o jego zakupie.

Maksymalna średnica gałęzi

Maksymalna średnica gałęzi to parametr dzięki któremu dostosujesz materiał przeznaczony do obróbki, do wielkości i mocy urządzenia. Rozdrabniacze STIGA Bio Master i Bio Silent doskonale radzą sobie z rozdrobnieniem świeżych oraz zdrewniałych gałęzi o średnicy do 40 mm. Idealnie sprawdzą się podczas wykonywania prac porządkowych i pielęgnacyjnych w przydomowym ogrodzie lub sadzie, gdzie średnica i ilość gałęzi jest niewielka.

Regulowana szerokość pracy

Funkcja regulacji pokrętła komory tnącej umożliwia ustawić docisk noża tnącego do płyty oporowej, a tym samym określić dokładną głębokość cięcia oraz siłę miażdżenia. Dzięki temu bez większego problemu dostosujesz parametry rozdrabniacza np. do grubości gałęzi.

Pojemność kosza

Przy wyborze rozdrabniarki do gałęzi, warto zwrócić uwagę, czy została wyposażona w kosz na zrębki. Opcja ta zdecydowanie ułatwia pracę, eliminując ręczne zbieranie zgromadzonych odpadków, gromadząc je w jednym miejscu. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar kosza – duży pozwoli uniknąć jego częstego opróżniania, oszczędzając cenny czas i wysiłek ogrodnika. Rozdrabniacz Stiga Bio Master został wyposażony w kosz tekstylny – elastyczny, o pojemności 50 litrów, zaś Bio Silent w kosz plastikowy – twardszy 60-litrowy. Ich przeznaczenie i funkcja jest ta sama, a wybór materiału, z którego został wykonany, różni się w zależności od modelu rozdrabniacza i preferencji użytkownika.

 

Bio Silent 2500.jpg

Źródło: Stiga.pl

Waga i możliwość transportu

Rozdrabniacze elektryczne, to urządzenia stosunkowo lekkie, których waga nie przekracza 30 kg. W przypadku rozdrabniacza Bio Master, wynosi ona 10,4 kg zaś w Bio Silent 27,8 kg. Dodatkowo wyposażone w szerokie i solidne koła, są urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu bez większego problemu przetransportujesz je w wybrane miejsce.

Zakup rozdrabniacza do gałęzi to inwestycja na lata, dzięki której szybko i bez zbędnego wysiłku zaprowadzisz porządek na swojej działce. Rozdrabniacze STIGA Bio Master i Bio Silent, to urządzenia o tych samych możliwościach i przeznaczeniu, które nieznacznie różnią się od siebie parametrami technicznymi. Po ich zakupie przekonasz się, że utrzymanie porządku w ogrodzie to pestka, a prace porządkowe w nim to sama przyjemność.

Zobacz produkt w sklepie Stiga