Na co zwracać uwagę, kupując zamiatarkę?

Urządzenia ogrodowe
Na co zwracać uwagę, kupując zamiatarkę?

Porządek musi być! Przy pomocy zamiatarki sprawnie pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń zalegających wokół domu.

Zadbane obejście wymaga odpowiedniego urządzenia. Jesienią, obok dmuchawy do liści i myjki wysokociśnieniowej, warto mieć pod ręką zamiatarkę. To nowoczesna maszyna, która w każdej chwili gotowa jest do intensywnej pracy niezależnie od rodzaju powierzchni wymagającej oczyszczenia: drewnianej, brukowanej, ceglanej, cementowej czy asfaltowej.

Zamiatarka ręczna czy spalinowa?

Przed zakupem, oceń swoje realne potrzeby. Kluczowym aspektem satysfakcjonującego wyboru maszyny jest dostosowanie jej wydajności w zależności od powierzchni, na jakiej będziesz ją wykorzystywał.

Zamiatarki ręczne charakteryzują się niewielkimi gabarytami i podwójnymi szczotkami czyszczącymi starannie usuwającymi brud nawet z trudno dostępnych miejsc, np. przy krawężnikach. Ponadto są ciche, a także przyjazne dla środowiska, ponieważ nie generują spalin. Najmniejsza SWP 355 pracuje z prędkością 1 600 m²/h na szerokości 55 cm, nieco mocniejszy SWP 475 - 2 900 m²/h przy szerokości roboczej 75 cm, natomiast SWP 577 zamiata przy prędkości 3 000 M²/h i rozstawie szczotek na 77 cm. Tego rodzaju maszyny przeznaczone zarówno do użytku przydomowego przy oczyszczaniu np. chodnika wzdłuż posesji, jak i terenach zielonych oraz obszarach miejskich – hal magazynowych, stacji benzynowych.

Zamiatarki spalinowe, ze względu na większy zasięg pracy – 80 cm (SWS 800 G) – szczotki czyszczące oraz wydajny 4-suwowy silnik, zarezerwowane są do długotrwałej pracy, na dużych powierzchniach: drogi dojazdowej wraz z rozległym podjazdem, patio. Maszyny wyposażone są w pojedynczą walcową szczotkę, na którą dodatkowo możesz nałożyć pojemnik na kurz lub pług służący do odgarniania cienkiej warstwy śniegu.

Co wyróżnia dobrą zamiatarkę? 4 kluczowe zalety maszyn STIGA:

niezawodność

W zamiatarkach spalinowych czterosuwowy silnik spalinowy o wysokim momencie obrotowym (3600 rpm) i pojemności 212 cm³ zapewnia niezawodność oraz wysoką wydajność zamiatania. Siedmiostopniowa skrzynia biegów (5 do przodu, 2 wsteczne) pozwala na dostosowanie prędkości maszyny w zależności zarówno od nawierzchni, jak i typu zanieczyszczeń. Wzmocniony napęd kół jezdnych odpowiada za doskonałą przyczepność maszyny do podłoża, która w praktyce przekłada się na płynną pracę szczotek czyszczących w trakcie jazdy po nawierzchni mokrej i śliskiej wskutek opadów zarówno deszczu, jak i śniegu. Szerokie bieżnikowane koła zapewniają łatwość prowadzenia zamiatarki w każdych, nawet niesprzyjających warunkach, bez obawy o uszkodzenie korpusu maszyny czy włosia szczotek czyszczących.

Atutem zamiatarek ręcznych jest praca niezależna od źródła zasilania, jako że w ruch wprawia je operator wraz z rozpoczęciem marszu. Maszyny te, choć pracują dzięki sile mięśni, są lekkie i bardzo łatwe w obsłudze, przez co w mgnieniu oka wysprzątasz wybraną powierzchnię nie męcząc się bardziej niż podczas spaceru. Jako urządzenia wielozadaniowe, jednocześnie zamiatają i zbierają wszystkie zanieczyszczenia, jakie napotykają na swojej drodze. To zasługa nowoczesnego systemu zamiatania ze szczotkami talerzowymi, który zbiera brud podwójnie: większe zabrudzenia unoszone są przez obracające się w przeciwnych kierunkach szczotki obrotowe, podczas gdy drobny brud zagarniany jest przez dodatkowy wałek szczotkowy. To rozwiązanie umożliwia sprawne oczyszczenie nawierzchni, nawet w trudno dostępnych miejscach, np. przy krawężnikach.

efektywność

Zamiatarki spalinowe wyposażono w funkcje regulacji kąta zamiatania (15° w każdą stronę) oraz wysokości pracy szczotek czyszczących umożliwiają precyzyjne uprzątnięcie wybranej nawierzchni ze wszystkich znajdujących się na niej zabrudzeń.

Pracując z zamiatarką możesz swobodnie regulować wysokość pracy szczotek czyszczących (8 pozycji). Zgromadzone zanieczyszczenia przenoszone są wprost do kosza, którego pojemność waha się od 20 l (w modelu SWP 355) do 50 l (w modelach: SWP 474 i SWP 577). Podczas wyboru konkretnego modelu zamiatarki warto zwrócić uwagę na typ roślinności dominujący w ogrodzie. Jeżeli to drzewa i krzewy liściaste, warto rozważyć zakup zamiatarki o największej pojemności kosza. Dzięki temu za jednym razem zbierzesz wszystkie suche liście zalegające wokół domu i skrócisz czas pracy do niezbędnego minimum.

Dzięki zamiatarce bez wysiłku, a z przyjemnością zaprowadzisz porządek wokół domu

Kolaż_Zamiatarki STIGA.jpgwielofunkcyjność

Zamiatarki zarówno ręczne, jak i spalinowe to urządzenia przeznaczone do całorocznej eksploatacji. Wiosną i latem – do sprzątania drobnych zanieczyszczeń. Zimą – do usuwania niewielkiej warstwy śniegu, kiedy praca z odśnieżarką nie jest jeszcze konieczna. Intensywna praca bez względu na warunki atmosferyczne możliwa jest dzięki najwyższej jakości materiałom, jakie wykorzystano w produkcji maszyn oraz praktycznych akcesoriów — odpornych na korozję i uszkodzenia mechaniczne, a także wpływ negatywnych warunków pogodowych, w tym ujemnej temperatury.

łatwość obsługi i komfort użytkowania

Pracując z zamiatarką, pięć razy szybciej niż przy użyciu tradycyjnej miotły usuniesz między innymi: piach i kurz, żwir, skoszoną trawę, liście, ziemię pozostałą po przesadzaniu roślin, a nawet odłamki szkła. Wytrzymałe szczotki czyszczące obracając się, jednocześnie zagarniają, napotykane na drodze, różnego rodzaju zanieczyszczenia i przenoszą je do pojemnego zbiornika, który z łatwością opróżnisz — jedną ręką odłączysz, by wyrzucić nagromadzony brud, a następnie na powrót przyłączysz do urządzenia.

Ergonomiczna konstrukcja zamiatarek — praktyczny składany uchwyt z możliwością regulacji wysokości i zasięgu — pozwala zachować w trakcie pracy naturalnie wyprostowaną postawę ciała, co zapobiega nadwyrężeniu mięśni i bólom kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Podstawowe parametry urządzenia możesz sprawdzić, a w razie potrzeby zmienić, w trakcie zamiatania bez zbędnych przerw, dzięki intuicyjnemu panelowi umieszczonemu pomiędzy uchwytami kierownicy; miękkie drążki są podgrzewane, dzięki czemu Twoje dłonie nie przemarzną, kiedy na zewnątrz zrobi się chłodniej. Po skończonej pracy zamiatarkę możesz wygodnie przechowywać w pozycji pionowej, np. w garażu przy ścianie. W ten sposób nie będzie zajmowała dużo miejsca i przeszkadzała w swobodnym dojściu do innych urządzeń ogrodniczych czy samochodu.

Zamiatarka pomoże Ci w utrzymaniu porządku wokół domu przez cały rok. Niezależnie od tego, czy wybierzesz model ręczny, czy spalinowy, przekonasz się, że praca, która dotychczas stanowiła niechciany obowiązek, stanie się przyjemnie lekką czynnością.

Zobacz produkt w sklepie Stiga