Kosiarki spalinowe Stiga – poznaj ich możliwości

Urządzenia ogrodowe
Kosiarki spalinowe Stiga  – poznaj ich możliwości

Regularne koszenie trawnika to podstawa letniej pielęgnacji ogrodu. Dzięki urządzeniom wielofunkcyjnym nie tylko idealnie wykosisz trawę, ale jednocześnie zadbasz o doskonałą kondycję gruntu. Poznaj kosiarki spalinowe STIGA i przekonaj się, który model sprawdzi na Twoim trawniku!

Kosiarki 2w1: kosisz i nawozisz

Kosiarki spalinowe typu "2w1" idealnie sprawdzą się do pracy w małym ogrodzie. Chcąc zadbać o dobrą kondycję przydomowego trawnika nie musisz wykonywać serii profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy regularnie kosić trawę.

Idealnie przystrzyżony trawnik to efekt prac ze STIGA Collector. Ta wielofunkcyjna kosiarka poradzi sobie z każdym rodzajem trawy – nawet bardzo długą i gęstą. Rowkowe koła gwarantują maksymalną przyczepność kosiarki do podłoża, dzięki czemu Collector posłuży Ci również w pracy na nierównym terenie. Jego dodatkową zaletą jest opcja Multiclip pozwalająca na dostosowanie pracy maszyny do Twoich preferencji.

Funkcję tę możesz wykorzystać np. do regulacji wysokości koszenia lub automatycznego zrzutu ścinek trawy do kosza kosiarki. Collector posiada aż 5 pozycji wysokości koszenia (w zakresie od 27 do 80mm) i 4 dźwignie, dzięki którym swobodnie zmienisz ustawienia kosiarki nawet w czasie pracy.

Możliwość gromadzenia skoszonej trawy bezpośrednio w pojemnym koszu uchroni Cię od dodatkowej pracy w ogrodzie, czyli ręcznego usuwania ścinek z trawnika: grabienia i wywożenia na taczkach. Dzięki wygodnemu uchwytowi swobodnie wysuniesz kosz z kosiarki, a następnie przeniesiesz i wyrzucisz całą skoszoną trawę.

Kosiarki 3w1: kosisz, mulczujesz i zbierasz

Kosiarki „3w1” to średniozaawansowany sprzęt, który zadowoli każdego zapalonego ogrodnika. Poznaj Combi – wielozadaniową kosiarkę z funkcją mulczowania i bocznego wyrzutu trawy.

Jeżeli zależy Ci na dodatkowym odżywieniu trawnika skorzystaj z funkcji mulczowania. Nawożenie gruntu świeżymi ścinkami trawy znacznie eliminuje konieczność stosowania sztucznych preparatów.

Być może jednak trawa w Twoim ogrodzie nie potrzebuje niczego poza regularnym koszeniem. W tej sytuacji na pewno zainteresuje Cię możliwość gromadzenia ścinek w hybrydowym koszu kosiarki; odpowiednio ukierunkowany strumień powietrza pozwala na efektywne wypełnianie go skoszoną trawą, przez co konieczność opróżniania jest dużo rzadsza.

 

Collector, Combi a może Turbo? Wybierz kosiarkę idealną dla Twojego ogrodu!

Źródło: www.stiga.pl

 

Kosiarki 4w1: kosisz, mulczujesz, zbierasz i wyrzucasz

Kosiarki „4w1” to sprzęt dedykowany najbardziej wymagającym ogrodnikom, którzy cenią zaawansowaną technologię i maksymalną skuteczność pracy.

Pracując ze STIGA Exel w dowolnym momencie możesz wybrać odpowiadający Ci system pracy:

  • standardowego koszenia,
  • wycinki trawy połączonej z dodatkowym zmieleniem ścinków i nawożeniem nimi powierzchni ogrodu,
  • zrzutu skoszonej trawy bezpośrednio do pojemnego kosza hybrydowego,
  • tylnego lub bocznego wyrzutu trawy.

Dzięki zaawansowanym funkcjom kosiarek „4w1” nawet najbardziej intensywna praca w ogrodzie nie będzie stanowiła dla Ciebie wyzwania. Regulacja ustawień maszyny zajmie Ci tylko kilka chwil!

Umieszczone na kierownicy klamry blokujące pozwolą Ci swobodnie i pewnie prowadzić kosiarkę nawet po najbardziej nierównej powierzchni trawnika, a dodatkowo wzmocniony zderzak skutecznie ochroni maszynę przed uszkodzeniami spowodowanymi najechaniem na konary, kamienie i inne obiekty, których nie jesteś w stanie wypatrzyć w gąszczu trawy.

Chcąc ustawić preferowaną wysokość koszenia wystarczy, że naciśniesz - wyróżniony na korpusie kosiarki - przycisk. Prawdopodobnie nie będziesz chciał marnować czasu na ręczne sprzątanie skoszonej trawy i słusznie! Funkcja automatycznego zrzutu ścinek do pojemnego kosza kosiarki wykona tę czynność za Ciebie. Jeżeli jednak zależy Ci na zgromadzeniu jak największej ich ilości jako przyszłych składników samodzielnie przygotowywanego kompostu, włącz opcję bocznego wyrzutu trawy. Dzięki temu zostanie równomiernie rozłożona na jednym skrawku ogrodu, a nie całej jego powierzchni.

Czyszczenie maszyny po skończonej pracy również nie przysporzy Ci problemów; kosiarki z serii Turbo wyposażone zostały w specjalne złączki umożliwiające doprowadzenie wody i szybkie umycie podwozia urządzenia.

Kosiarki wielofunkcyjne stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych urządzeń przeznaczonych do pracy w ogrodzie. Z każdym uruchomieniem maszyny profesjonalnie pielęgnujesz swój trawnik. Dzięki kosiarkom wielozadaniowym STIGA pracujesz również szybciej i wydajniej – oszczędzając czas i pieniądze, które możesz przeznaczyć na to, co sprawi Ci prawdziwą przyjemność.

Zobacz produkt w sklepie Stiga