Kosiarka wielofunkcyjna – wypróbuj i oceń jej skuteczność!

Urządzenia ogrodowe
Kosiarka wielofunkcyjna – wypróbuj i oceń jej skuteczność!

Gładki, idealnie przystrzyżony i pozbawiony mankamentów trawnik to marzenie każdego ogrodnika. Aby je spełnić nie musisz intensywnie pracować – wystarczy, że posiadasz odpowiednio wyposażoną kosiarkę, która poradzi sobie z każdym rodzajem trawy. Poznaj kosiarki wielofunkcyjne i przekonaj się, jak skutecznie dbać o ogrodową murawę!

Krok 1: oczyszczasz trawnik

Liście, chwasty, drobne gałązki – tego rodzaju „śmieci” codziennie zalegają na Twoim trawniku. Skuteczne wysprzątanie bałaganu szpecącego ogród nie jest zadaniem prostym i nawet najlepsza pielęgnacja nie gwarantuje sukcesu. Rozwiązaniem jest odpowiedni sprzęt, który poradzi sobie nawet z największymi niedoskonałościami trawnika: kosiarka 3w1.

Utrzymanie idealnego porządku na trawniku to zadanie dla pierwszego z trzech programów koszenia: "zbierania". Z jego pomocą skutecznie usuniesz zarówno źdźbła trawy, jak, jak i liście. Kosiarka wyposażona w funkcję zbierania zapobiega również rozsiewaniu nowych chwastów, a w efekcie - eliminuje ryzyko przenawożenia ogrodu. Dzięki temu trawnik na dłużej pozostaje wolny od nieestetycznych "samosiejek", a Ty poświęcasz mniej czasu na jego pielęgnację.

 

Kosiarki wielofunkcyjne – Twój sprzymierzeniec w walce o perfekcyjnie zadbany trawnik!

Źródło: www.stiga.pl

 

Krok 2: mulczujesz trawę

Zdrowa i intensywnie zielona murawa to powód do dumy, ale zanim będziesz mógł podziwiać efekty wielomiesięcznej pracy, musisz zadbać o właściwą kondycję trawy. W tym celu najpierw ją kosisz, następnie mulczujesz, a w końcu rozsiewasz świeżo uzyskany nawóz na całą powierzchnię ogrodu. Podsumowując: wykonujesz całą masę czynności zabierających cenny czas, który mógłbyś poświęcić nie na pracę, a zasłużony odpoczynek w ogrodzie. Teraz te dwie najważniejsze czynności - koszenia i nawożenia trawy – możesz połączyć w jednym urządzeniu i wykonywać je bez zbędnego wysiłku.

Rozwiązaniem są kosiarki z funkcją "mulczowania" o dwóch, jednocześnie wykorzystywanych, trybach cięcia: podstawowego i powtórnego, podczas którego trawa zostaje rozdrobniona. Uzyskane w ten sposób drobinki trawy szybko ulegają rozkładowi i przekształceniu w organiczny nawóz, czyli bezcenne źródło mikro- i makroelementów dla Twojego trawnika.

Jaka jest korzyść tego rozwiązania? Przede wszystkim obniżenie kosztów pielęgnacji trawnika. Kosiarka z funkcją mulczowania umożliwia naturalne dostarczenie glebie właściwej dawki wody i składników odżywczych, dzięki czemu dodatkowe nawożenie nie jest już potrzebne.

Krok 3: maksymalnie szybko sprzątasz ścinki

Sprzątanie kęp gęstej i ciężkiej trawy prawdopodobnie nie jest Twoim ulubionym zajęciem. Wymaga kolejnych kilkudziesięciu minut wytężonej pracy, na którą być może nie masz już siły po wykoszeniu trawnika.

W jaki sposób pomoże Ci kosiarka 3w1 lub 4w1?Obok oczyszczania trawnika z zalegających chwastów i mulczowania trawy, urządzenia tego typu posiadają jeszcze jedną, bardzo przydatną funkcję: wyrzutu skoszonej trawy w wyznaczonym kierunku.

To rozwiązanie przyniesie najwięcej korzyści w wielkopowierzchniowym ogrodzie, którego nie jesteś w stanie kosić więcej niż raz w tygodniu. Zgromadzone w jednym miejscu ścinki trawy szybko usuniesz za pomocą zwykłych grabi, dzięki czemu niedługo po skończonym koszeniu będziesz mógł cieszyć się nienagannie uporządkowanym trawnikiem.

Jeżeli rozglądasz się za kosiarką wielofunkcyjną, weź pod uwagę nie tylko sprzęt „3w1”, ale i bardziej zaawansowany – „4w1”. Tego rodzaju sprzęt wyposażony jest w dodatkową funkcję bocznego wyrzutu trawy, z pomocą której w jeszcze większym stopniu kontrolujesz pracę kosiarki, jednocześnie dostosowując ją do swoich potrzeb.

Perfekcyjnie zadbany trawnik to wizytówka ogrodu. Koszenie samo w sobie nie zawsze wystarcza, a dodatkowe prace pielęgnacyjne wymagają zarówno czasu, jak i siły. Z pomocą kosiarki 3w1 uporasz się ze wszystkimi mankamentami, jakie dotychczas codziennie dręczyły Twój ogród: chwastami, słabo odżywioną glebą i zbyt wysoką trawą. Wyposażone w zaawansowane funkcje skutecznie zadbają o Twój ogród i pozwolą Ci dłużej cieszyć się jego pięknem.

Zobacz produkt w sklepie Stiga