Kosiarka tradycyjna czy robot koszący – dlaczego powinieneś zastanowić się nad wyborem?

Urządzenia ogrodowe
Kosiarka tradycyjna czy robot koszący – dlaczego powinieneś zastanowić się nad wyborem?

Zakup kosiarki to inwestycja na długie lata. Prawdopodobnie Twoim pierwszym wyborem jest kosiarka tradycyjna. Warto jednak wziąć pod uwagę roboty koszące. Pomimo niewielkich gabarytów w niczym nie ustępują tradycyjnym kosiarką a nawet znacznie przewyższają ich możliwości.

Sprawdź 4 powody, dla których warto bliżej poznać kosiarki automatyczne!

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po włączeniu robota koszącego pozostawił go samemu sobie. I to dosłownie! Tego typu urządzenia standardowo wyposażone są w inteligentne czujniki rozpoznawania obiektów, dzięki którym samodzielnie omijają przeszkody np. drzewa, rozłożyste krzewy, meble ogrodowe a nawet dziecięce zabawki. Warunkiem poprawnego zadziałania czujników jest wysokość napotykanych przedmiotów - muszą mierzyć co najmniej 10 cm. Co dzieje się w sytuacji, gdy są mniejsze?

Jeżeli nóż kosiarki zahaczy o niewielki kamień, urządzenie samoczynnie wyłączy się. Wszystko, co musisz wtedy zrobić to sprawdzić, czy nóż tnący nie został uszkodzony i jeżeli wszystko jest w porządku – możesz na nowo uruchomić kosiarkę. Jak niewiele trzeba, aby cieszyć się pięknym trawnikiem, prawda?

Kolejną przewagą kosiarki automatycznej jest cichy tryb pracy. Intensywny hałas, który generowany jest przy obsłudze kosiarki manualnej najczęściej zakłóca wypoczynek domowników i sąsiadów, którzy po całodziennej pracy w biurach chcą wypocząć na świeżym powietrzu. Ten problem znika wraz z inwestycją w Autoclip, który podczas pracy, generuje znacznie mniej hałasu aby przeszkadzać w upragnionym odpoczynku.

Jednak nie tylko dorośli lubią spędzać wolny czas w ogrodzie. To przecież najlepszy plac zabaw! Dziecięce beztroskie psoty kończą się w momencie, w którym zaczynasz hałaśliwą pracę z kosiarką. Tę sytuację można zaakceptować, jeżeli koszenie przeprowadzasz standardowo, czyli raz w tygodniu. Jeżeli jednak wykonujesz je co 2-3 dni… - prawdopodobne Twoje starania o zadbany trawnik nie są doceniane przez najmłodszych. W tym wypadku, aby w równym stopniu zadbać o komfort domowników i estetyczny ogród musiałbyś kosić trawę z samego rana, ewentualnie w nocy. Cóż, dlaczego nie?

Niestandardowe godziny koszenia to unikalna cecha robotów koszących. Pracują tak jak je zaprogramujesz – np. wyłącznie o wczesnych porannych godzinach czy po zmroku, a więc zawsze wtedy, gdy dzieci nie są pochłonięte zabawą w ogrodzie.

Skuteczność tego rozwiązania zauważysz również wtedy, gdy często harcują w nim domowe zwierzaki. Warto stopniowo przyzwyczajać je do nowego urządzenia. Samodzielnie poruszający się robot koszący na pewno zaintryguje zwierzęta, ale ze względu na bardzo cichą pracę i niewielki rozmiar nie będzie stanowił dla nich zagrożenia. To zwiększa szansę na to, że Autoclip zostanie zaakceptowany przez czworonożnych lokatorów ogrodu w dużo krótszym czasie niż głośno pracująca kosiarka tradycyjna.

 

Autoclip 328 S to bestseller wśród robotów koszących. Czy Ty też go wybierzesz?

Źródło: www.stiga.pl

 

Ile razy z powodu deszczu przekładałeś plany wykoszenia trawnika? Jednorazowe opady nie zamienią jednak trawnika w łąkę, ale kilkudniowe oberwanie chmury to kłopotliwa sprawa. Mimo to możesz sprytnie z niej wybrnąć! Zastanawiając się nad wyborem kosiarki, pomyśl czy nie warto zainwestować w tę, której bezpieczne działanie i komfortowa obsługa nie są uzależnione od pogody. Nie wydaje Ci się, że zależy od niej wystarczająco dużo prac ogrodowych? Przekopywanie i nawożenie działki, wysiew upraw, przycinanie krzewów, wertykulacja trawy, pielęgnacja roślin... koszenie, na szczęście, już nie!

Wszystko dzięki robotowi koszącemu, który tak samo skutecznie pracuje w słoneczne, jak i deszczowe dni; to małe urządzenie sprawi, że zachmurzone niebo przestanie być problemem. Podczas trwających opadów zamiast irytować się zrujnowanymi planami koszenia trawnika, z przyjemnością spojrzysz od czasu do czasu za okno, by poobserwować jak Autoclip samodzielnie radzi sobie z jego przystrzyżeniem.

Czy to już wszystko, co potrafi kosiarka automatyczna? Nic bardziej mylnego!

To oczywiste, że w czasie wyczerpującego upału i dotkliwego zimna praca na świeżym powietrzu jest po prostu niemożliwa. Właśnie dlatego warto mieć sprzęt, który wykona ją w całości za Ciebie.

Dla robota koszącego temperatura nie jest żadnym wyzwaniem. To urządzenie doskonale funkcjonuje w czasie letnich upałów. Jest to możliwe dzięki systemowi kontroli temperatury dzięki czemu urządzenie nie ma prawa się przegrzać nawet podczas bardzo intensywnej pracy.

Roboty koszące to najbardziej ekologiczne urządzenia do pracy w ogrodzie. Zasilane wydajnym akumulatorem są w stanie pracować nieustannie nawet do 12 godzin bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.

Praca z kosiarką tradycyjną przysparza znacznie więcej problemów. Jeżeli nie sprawdziłeś zawczasu poziomu paliwa, prawdopodobnie skończy się ono właśnie wtedy, gdy wykosisz już większość ogrodu i do końca pracy pozostanie Ci niewielki fragment trawnika. W takim wypadku na pewno jej nie przerwiesz. Musisz zatem wjechać kosiarką do garażu, okręcić wlew paliwa i ostrożnie przelać je z kanistra do baku maszyny. To prosta aczkolwiek niezwykle irytująca czynność.

Czy nie wolałbyś być szczęśliwym posiadaczem urządzenia, które nie tylko samodzielnie kosi trawę, ale i ładuje akumulator, przywracając go do pracy? Co ważne – pracy w pełni przyjaznej dla środowiska naturalnego, czego nie można powiedzieć o kosiarkach spalinowych, które podczas pracy wydzielają dużą ilość zanieczyszczeń.

Zamiast poświęcać wolne popołudnie na koszenie trawy, możesz urządzić pierwszego w tym roku grilla dla rodziny i przyjaciół! To świetna okazja również do tego, abyś zaczął doceniać efekty swojego zaangażowania w pielęgnację ogrodu. Dzięki kosiarkom ogrodowym Autoclip możesz wykreślić ze swojego ogrodowego kalendarza obowiązek koszenia trawy a zaoszczędzone godziny poświęcić na prawdziwy relaks.

Roboty koszące to urządzenia, dzięki którym szybko zapomnisz o konieczności wykoszenia trawnika. Wydajne, o niewielkich gabarytach i cichym trybie pracy idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie użycie hałaśliwej kosiarki tradycyjnej powoduje niechciane problemy, a także zawsze wtedy, gdy jej użycie okazuje się niemożliwe.

Zobacz produkt w sklepie Stiga