Kiedy warto zamienić odśnieżarkę na traktor ogrodowy?

Urządzenia ogrodowe
Kiedy warto zamienić odśnieżarkę na traktor ogrodowy?

Poszukując zaawansowanej maszyny, która sprawdzi się odśnieżaniu wielkopowierzchniowego ogrodu, zastanów się czy nie zainwestować w traktor ogrodowy. Dzięki wymiennym akcesoriom możesz dostosować pracę maszyny do aktualnych warunków pogodowych, a w efekcie - pracować z nią przez cały rok bez konieczności zakupu kilku odrębnych urządzeń. Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z posiadania traktora ogrodowego z funkcją odśnieżarki:

  1. Komfortowa praca w trudnym terenie

Z pomocą traktora ogrodowego wyposażonego w funkcję odśnieżarki bez wysiłku usuniesz śnieg zalegający nie tylko na podjeździe, ale i całym ogrodzie. Mocny silnik, pojemność do 15 L paliwa oraz napęd na cztery (obecny w modelu Park Pro 740 IOX 4WD) koła pozwalają na płynną jazdę po nierównym terenie, w tym pagórkach.

Zręczna obsługa traktora ogrodowego nie wymaga doświadczenia w pracy z podobnymi maszynami.

Zarówno modele z linii STIGA Park, jak i STIGA Estate (np. Estate Pro 9122 XWS, Park Pro 740 IOX 4WD, czy Park 340 MX) posiadają hydrostatyczny napęd, który umożliwia zwiększenie prędkości jazdy bez konieczności zmiany biegów.

Pracując traktorem dbasz również o swój kręgosłup. Ergonomiczny fotel z funkcją regulacji pozwala na przyjemną oraz bezpieczną dla Twojego zdrowia pracę.

 

Koła przystosowane do jazdy po śniegu, bezstopniowa zmiana biegów i kierownica z dodatkowym uchwytem sprawiają, że odśnieżanie śniegu przy pomocy traktora ogrodowego to maksymalnie bezpieczna i przyjemna praca

Źródło: www.stiga.pl

 

  1. Wszechstronne zastosowanie i intuicyjna wymiana akcesoriów

Traktor ogrodowy to maszyna wielofunkcyjna, umożliwiająca całoroczną pracę w ogrodzie bez konieczności inwestycji w odrębne urządzenia, m.in.: odśnieżarkę czy zamiatarkę. Są one dostępne jako akcesoria do samodzielnego zamontowania.

Montaż poszczególnych elementów wyposażenia dodatkowego traktora ogrodowego nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. To rozwiązanie z jednej strony znacznie zwiększa komfort obsługi maszyny, z drugiej zaś - pozwala Ci jeszcze skuteczniej walczyć ze śniegiem.

  1. Bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach

Bezpieczeństwo jazdy traktorem ogrodowym po zaśnieżonym i oblodzonym ogrodzie zwiększa regulowana kierownica. Wyposażona w dodatkowy uchwyt zwiększa jednocześnie zwrotność maszyny, co jest szczególnie ważne przy odśnieżaniu ogrodu z dużą ilością przeszkód do ominięcia - przede wszystkim drzew i zimozielonych krzewów ozdobnych.

Traktory ogrodowe to wielofunkcyjne maszyny, które z powodzeniem zastąpią odśnieżarkę oraz pozostałe tradycyjne urządzenia przeznaczone do intensywnej pracy w ogrodzie. Wyposażone w nowoczesne funkcje umożliwiają szybkie i sprawne odśnieżanie śniegu o każdej porze dnia nawet w najtrudniejszych warunkach.

Możliwości dostosowania trybu pracy maszyny do własnych preferencji sprawi, że niewdzięczna dotychczas praca stanie się przyjemnym zajęciem, pozwalającym zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który będziesz mógł poświęcić na to, co naprawdę dla Ciebie ważne.

Zobacz produkt w sklepie Stiga