Kiedy warto zamienić łopatę na odśnieżarkę?

Urządzenia ogrodowe
Kiedy warto zamienić łopatę na odśnieżarkę?

Mawia się, że zima bez śniegu to nie zima. Ale ze śniegiem trzeba się uporać, co precyzuje nawet rządowa ustawa. Jak zrobić to szybko, sprawnie i nie narażając się na żadne dolegliwości? To prostsze, niż myślisz. Szeroki wybór różnorodnych maszyn do odśnieżania pozwana na znalezienie modelu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

SKUTECZNIE ODŚNIEŻASZ CHODNIK

Zima nierozerwalnie wiąże się z mrozem i śniegiem. Czasem jest go więcej, czasem mniej - jednak niemal każdy uwielbia widok spadających z nieba białych płatków. To, co wspaniale wygląda, nie zawsze okazuje się także praktyczne. Ośnieżony plac, podjazd czy chodnik stwarza nie tylko niebezpieczeństwo, ale też niszczy nawierzchnię oraz utrudnia odpowiednie użytkowanie. Warto zatem zadbać zarówno o własną posesję, jak i sąsiadującą z nią alejkę. Odpowiednio oczyszczona powierzchnia zapobiega wpadnięciu w poślizg, co może wiązać się tak z odniesieniem urazu, jak i uszkodzeniem auta na własnym terenie. Często kłopotliwa jest również duża ilość wody pozostająca na placu wczesną wiosną podczas roztopów.

ELIMINUJESZ WYSIŁEK FIZYCZNY

Urządzenia do odśnieżania są różne - dostosowane do warunków, w jakich powinny być używane. Wciąż najpopularniejszym z nich jest zwykła łopata, która to często okazuje się jednak powodem uporczywych bólów pleców. Co więcej, ręczna praca jest bardzo nieefektywna - zajmuje wiele czasu i odbiera energię na resztę dnia. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są więc odśnieżarki do śniegu. Ich niebywałą zaletą okazuje się prosta obsługa. Ponadto, urządzenia te sprawiają, że praca nie jest męcząca i co najważniejsze - w krótkim czasie możesz odśnieżyć nawet bardzo duże powierzchnie. Oferujemy wiele modeli, w tym także odśnieżarki spalinowe i odśnieżarki elektryczne.

KTÓRY MODEL IDEALNIE ODPOWIADA TWOIM POTRZEBOM?

Odśnieżarki elektryczne to maszyny do odśnieżania, które łączą w sobie efektywność pracy oraz mobilne rozmiary. Urządzenie tego typu mieści się nawet do bagażnika samochodowego, dzięki czemu będziesz mógł je przewieźć w dowolne miejsce! Świetnym modelem z bardzo wydajnym silnikiem 1100 W jest chociażby Snow Electric 31. Waga odśnieżarki to zaledwie 6 kg, dzięki czemu nie sprawia żadnych trudności podczas prowadzenia. Posiada teleskopowy regulowany uchwyt, więc bez problemu będziesz mógł dopasować jego wysokość dla własnej wygody. Szerokość pracy wynosi 31 cm, natomiast odległość wyrzutu może osiągać nawet 4 m.

 

Niezależnie od Twoich potrzeb, odśnieżarka Stiga zawsze będzie świetnym wyborem!

Źródło: www.stiga.pl

 

Odśnieżarki spalinowe najlepiej sprawdzają się podczas długotrwałej pracy oraz charakteryzują się wysoką efektywnością, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Duży komfort daje także np. model Snow Cube, wyposażonym w silnik spalinowy SM 70 o pojemności 212 cm3. Szerokość pracy jest równa 56 cm, odległość wyrzutu natomiast może osiągnąć 9 m. Siedmiobiegowa skrzynia biegów zapewni pracę wysokiej jakości niezależnie od wielkości terenu i ilości śniegu.

Prawdziwie profesjonalna odśnieżarka spalinowa to 1581 PRO, przeznaczona do pracy na największych obszarach, pod dużym obciążeniem. Została wyposażona w silnik spalinowy o pojemności 420 cm3 oraz wirnik o szerokości aż 36 cm. Podgrzewane rączki oraz wbudowany reflektor zapewniają wysoki komfort użytkowania. Urządzenie zbiera śnieg z szerokości 81 cm i posiada aż 8 biegów (6 przednich i 2 tylne).

Walka ze śniegiem nie musi być uporczywym kłopotem. Wszystko czego potrzebujesz to urządzenia, które obok satysfakcjonujących efektów, zapewni Ci komfort pracy. Te funkcjonalności odnajdziesz w odśnieżarkach STIGA – nie wahaj się ani chwili dłużej i przekonaj się, jak świetnie sprawdzą się w Twoim ogrodzie!

Zobacz produkt w sklepie Stiga