Jakie akcesoria do traktorka ogrodowego warto posiadać?

Urządzenia ogrodowe
Jakie akcesoria do traktorka ogrodowego warto posiadać?

Traktorki do koszenia trawy charakteryzują się dużą liczbą możliwych kompatybilnych uzupełnień, których celem jest poprawa jakości pracy i skrócenie czasu jej wykonania. Które z nich wniosą największe zmiany zarówno do Twojego ogródka, jak i pozostałej części posesji?

WSZECHSTRONNE MOŻLIWOŚCI

Traktorki ogrodowe są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących sprawnych i praktycznych urządzeń do koszenia dużych połaci terenu. Polecane są szczególnie do prac na trawnikach, których powierzchnia przekracza 1000 m2. Walorem nie do przecenienia okazuje się również wygoda operatora, który zawiaduje wszystkimi systemami z komfortowego fotela. Największą zaletą maszyn tego typu jest jednak niebywała funkcjonalność, nieograniczająca się tylko do koszenia. Różnorodność akcesoriów dostępnych do dopasowania pozwala na zmianę przeznaczenia urządzenia, dzięki czemu liczba możliwości użytkowania znacząco wzrasta.

ZIMOWY TRAKTOR DO KOSZENIA TRAWY?

Spośród szerokiej palety urządzeń dodatkowych o wielorakich zastosowaniach, z pewnością godne osobnego wymienienia są akcesoria służące do prac zimowych. Pługi śnieżne czy odśnieżarka rotacyjna pozwolą Ci wyjść zwycięsko z każdej walki ze śniegiem. Szczególnie funkcjonalne jest drugie z wymienionych urządzeń, bowiem zbiera ono śnieg z szerokości równej 90 cm za pomocą niezwykle mocnej śruby. Operator może ustawić kąt i odległość wyrzutu śniegu - maksimum wynosi nawet 12 m!

Komin jest regulowany elektrycznie, dzięki czemu w każdym momencie można skorygować dotychczasowe ustawienia. Odśnieżarka montowana jest na przodzie pojazdu – zupełnie jak pługi. W przypadku trudnych warunków na koła można założyć łańcuchy podobne do tych, stosowanych zimą w górach. Zwiększa to sterowność oraz przyczepność traktorka ogrodowego oraz pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pracy.

PROSTE NARZĘDZIA?

Ciekawym rozwiązaniem jest montaż na traktorku prostych narzędzi ogrodniczych, takich jak grabie czy motyki. Grabie dostępne są w kilku wariantach szerokości i pracują dokładnie tak samo jak ich klasyczne odpowiedniki. Wykonują jednak pracę wielokrotnie szybciej niż w przypadku działania ręcznego. Motyki natomiast bardzo skutecznie usuwają chwasty, które są obcinane przy korzeniach. Głębokość działania można ustawić manualnie.

Co ważne, obydwa wymienione narzędzia można w prosty sposób połączyć na traktorku i wykonać podwójną pracę podczas jednego przejazdu, dzięki czemu zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu. Godnym uwagi jest również zbierak trawy i liści, który doczepia się z tyłu maszyny. Szerokość robocza wynosi 107 cm. Kosz został oparty na bardzo solidnym stelażu, dzięki czemu osiągnięta została jego całkowita pojemność 450 l.

 

Traktorki STIGA: niezależnie, który wybierzesz, możesz usprawnić jego pracę dzięki odpowiednim akcesoriom

Źródło: www.stiga.pl

PIELĘGNACJA TRAWNIKA TO NIE TYLKO KOSZENIE

Traktorki do trawy zostały zaprojektowane w pierwszej kolejności z myślą o koszeniu, jednak doczepiane elementy pozwalają także na wiele innych prac koniecznych do prawidłowego zagospodarowania zielonej, przydomowej przestrzeni.

Rozsiewacz nawozów czy walec z tworzywa napełniany wodą zamontowane w formie przyczepy z tyłu pojazdu to dodatki konieczne w każdym naprawdę dużym ogrodzie. Pierwszy z wymienionych posiada 30-litrowy pojemnik oraz możliwość wyrzutu nawozu na odległość nawet 3 m. Walec natomiast ma 79 cm szerokości i jest świetnym urządzeniem wyrównującym teren. Ciekawe zastosowanie ma także wertykulator Park. Jego zadaniem jest tworzenie niewielkich pionowych wcięć w ziemi, dzięki którym do gleby dostarczana jest większa ilość tlenu i wody.

Wykonanie tej pracy własnoręcznie byłoby nie lada wyzwaniem, podczas gdy wykorzystanie tego bardzo praktycznego i użytecznego dodatku do traktora ogrodowego rozwiązuje problem całkowicie.

DO WYBORU, DO KOLORU

Bogactwo maszyn, które są w stanie uzupełnić działanie Twojej kosiarki samojezdnej, jest naprawdę ogromne. Warto dodać, że oprócz wymienionych, istnieje możliwość zamontowania także m.in. przyczepki, szczotki i zamiatarki. Jak głosi jednak stare polskie porzekadło: "od przybytku głowa nie boli". Dobrze jest mieć z czego wybierać i móc wykonać zdecydowaną większość prac ogrodowych za pomocą jednego urządzenia. To oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Zobacz produkt w sklepie Stiga