Jak wybrać odśnieżarkę spalinową?

Urządzenia ogrodowe
Jak wybrać odśnieżarkę spalinową?

Odśnieżanie chodników, parkingów i dróg dojazdowych jest konieczne nie tylko ze względu na komfort poruszania się, ale także dla poprawy bezpieczeństwa. Dawniej nierozerwalnie łączyło się z długimi godzinami ciężkiej pracy, dziś jednak maszyny do odśnieżania pozwalają na zaoszczędzenie czasu i energii. Funkcjonalne rozwiązania techniczne pozwalają na działanie o znacznie wyższej efektywności. Warto dowiedzieć się więcej o odśnieżarkach spalinowych, by móc wybrać model dostosowany do Twoich potrzeb.

ODŚNIEŻANIE – OBOWIĄZEK, KTÓREGO WYKONANIE MOŻESZ SOBIE UŁATWIĆ

Samodzielne odśnieżanie albo powierzenie tego obowiązku pracownikowi, wiąże się z koniecznością zapewnienia narzędzi. Przy małych powierzchniach sprawdzą się tradycyjne metody - szufla, odśnieżarka ręczna, łopata czy miotła. Mając więcej śniegu do posprzątania, warto zdecydować się na praktyczniejszą opcję, jaką z pewnością są maszyny do odśnieżania. Dzięki naszej szerokiej i bogatej ofercie, możesz wybierać spośród wielu rozwiązań. Ciekawą opcją jest odśnieżarka elektryczna Stiga lub jej odpowiednik spalinowy.

Szukając najlepszego urządzenia umożliwiającego efektywne odśnieżanie chodnika przy posesji, warto wziąć pod uwagę tę drugą możliwość. Łatwość i szybkość, z jaką uda się posprzątać biały puch przy pomocy odśnieżarki do śniegu, zapewni spore oszczędności oraz może okazać się przyjemną formą aktywności na świeżym powietrzu. Już teraz, pozytywnie nastrajając się do przeanalizowania ofert, możesz pobawić się symulatorem odśnieżania, który znajdziesz na naszej stronie.

JAKA ODŚNIEŻARKA JEST NAJLEPSZA?

Podstawowym kryterium wyboru powinny być obiektywnie i precyzyjnie określone potrzeby. Wybór narzędzi i maszyn do odśnieżania jest naprawdę duży. Wiedząc, czego oczekujesz od urządzenia, możesz poszukać rozwiązania, które spełni Twoje wymagania, a jednocześnie pozwoli zoptymalizować koszty. Właśnie one, wraz z walorami użytkowymi, są kluczowym czynnikiem determinującym decyzję zakupową. Cena samego produktu jest naturalnie istotna, ale nie wolno zapomnieć o wydatkach związanych z eksploatacją oraz o jakości i trwałości, które pozwolą zaoszczędzić na ewentualnych naprawach. Podejmując decyzję, w pierwszej kolejności oceń, jak dużą powierzchnię będziesz oczyszczać ze śniegu. Jeśli jest niewielka, Twoje oczekiwania spełnią nasze odśnieżarki elektryczne, takie jak chociażby podstawowy model Snow Electric 31. Jeśli jednak masz do uprzątnięcia większy obszar, zdecyduj się na odśnieżarkę spalinową.

 

Odśnieżarki spalinowe STIGA – odśnieżanie śniegu jeszcze nigdy nie było tak szybkie… i przyjemne!

Źródło: www.stiga.pl

 

WARUNKI I SPECYFIKACJA PRACY Z ODŚNIEŻARKĄ

Po wyborze rodzaju, zastanów się, w jakich warunkach masz zamiar użytkować maszynę. Jeśli będziesz odśnieżać wąskie alejki, które położone są blisko płotu Twojego sąsiada, nieopodal ciągu pieszego lub ulicy, przyda Ci się możliwość regulacji odległości i kierunku wyrzutu śniegu. Planując zakup odśnieżarki, weź pod uwagę szerokość jej pracy, która w zależności od modelu waha się od 51 do 84 cm. Decydując się na urządzenie o większym zasięgu usuwania śniegu, zaoszczędzisz sobie fatygi. Gdy teren, jaki ma zostać oczyszczony, jest nieco większy i pofałdowany, a Ty podczas odśnieżania musisz poruszać się pod górę, rozważ nabycie odśnieżarki spalinowej z napędem. Model ST 5266 PB TRAC, wyposażony w napęd gąsienicowy, sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach, oferując możliwości niemal tak dobre, jak drogowe pługi do odśnieżania. Gdy zaistnieje konieczność sprzątania grubej pokrywy śniegu, zwróć uwagę na liczbę biegów, na możliwości, jakie daje bieg wsteczny, oraz sprawdź wysokość obudowy.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Zimą zmrok zapada wcześnie, dopiero późnym rankiem robi się jasno, a podczas opadów śniegu widoczność bywa mocno ograniczona. Dzięki reflektorom zainstalowanym w niektórych proponowanych przez nas urządzeniach, jak np. w odśnieżarce Snow Blizzard, unikniesz przeszkód w złych warunkach. Wykorzystanie oświetlenia w miejscach, w których poruszają się samochody, zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo odśnieżającego. Nie zapomnij także o kamizelce odblaskowej. Zainstalowane w niektórych naszych modelach podgrzewane rączki gwarantują natomiast dodatkowy komfort. Oczekujesz jeszcze więcej? Zdecyduj się na urządzenie z możliwością operowania jedną ręką. W naszej ofercie znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

Odśnieżarki spalinowe to przede wszystkim maksymalny komfort pracy – szczególnie, jeżeli Twoim codziennym obowiązkiem jest usuwanie śniegu z ogrodu o dużej powierzchni. Nie tylko komfort pracy, ale i wydajność oraz maksymalna szybkość to argumenty, które przemawiają na korzyść zakupu zaawansowanego sprzętu ogrodniczego – odśnieżarki elektrycznej.

Zobacz produkt w sklepie Stiga