Jak wybrać odśnieżarkę elektryczną?

Urządzenia ogrodowe
Jak wybrać odśnieżarkę elektryczną?

Zbliżająca się zima to czas, kiedy intensywniej myślisz o zakupie odśnieżarki. Jeśli jesteś właścicielem domu na prywatnej posesji lub, gdy zarządzasz wspólnotą mieszkaniową, urządzenie do usuwania śniegu z chodników i podjazdów będzie najlepszym pomysłem na ułatwienie sobie codziennych obowiązków. Ręczne usuwanie śniegu jest przecież czasochłonne i wymaga sporego wysiłku fizycznego.

Zakup specjalistycznego sprzętu sprawi, że codzienny obowiązek wykonasz szybciej, dokładniej i z przyjemnością. W zależności od powierzchni koniecznej do odśnieżania, rodzaju podłoża i grubości nagromadzonej warstwy śniegu, powinieneś wybrać odpowiednie urządzenie. W naszej ofercie dostępnych jest wiele maszyn przeznaczonych do tego typu prac: odśnieżarki spalinowe, pługi do odśnieżania, traktorki do odśnieżania i wreszcie najbardziej poręczne i ekonomiczne – odśnieżarki elektryczne.

JAKĄ ODŚNIEŻARKĘ WYBRAĆ?

Szeroki wybór dostępnych odśnieżarek sprawia, że początkujący użytkownik ma spory problem z wyborem odpowiedniej wersji urządzenia. Pamiętaj, że, gdy będziesz potrzebował skorzystać z odśnieżarki, jej najważniejszą cechą okaże się gotowość do pracy – co w najwyższym stopniu gwarantują maszyny elektryczne. Ale i wśród tego typu urządzeń jest wiele rozwiązań i wariantów.

WYBÓR DOSTOSOWANY DO POTRZEB – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Twoją decyzję warunkują zapewne: przeznaczenie urządzenia, jakość wykonania, opinie użytkowników, dostępność serwisu i cena. Jeśli szukasz odśnieżarki do użytku przydomowego, to najlepiej w tym porównaniu wypadają odśnieżarki elektryczne: skuteczne, ciche w eksploatacji, poręczne i w przystępnej cenie. Idealnie sprawdzają się w odśnieżaniu powierzchni utwardzonych (kostki brukowej, płytek, chodników). Radzą sobie doskonale z wzniesieniami i spadami terenu. Nie przysparzają użytkownikom kłopotów z rozruchem na mrozie i nie wymagają od operatora specjalistycznej wiedzy o ich konserwacji. Cicha praca silnika elektrycznego nie zakłóci spokoju sąsiadom, a Tobie w znaczny sposób ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Najkrócej rzecz ujmując: wyjmujesz, włączasz, odśnieżasz.

ISTOTNE PARAMETRY ODŚNIEŻAREK

Teraz powinieneś zwrócić uwagę na istotne parametry techniczne urządzenia: szerokość roboczą oraz moc odrzucania zebranego śniegu. Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie propozycje: STIGA Snow Electric 31 o szerokości roboczej 31 cm odrzucająca śnieg na maksymalną odległość 4 m oraz STIGA ST 1145 E o szerokości roboczej 45 cm i maksymalnym odrzucie zebranego śniegu 7 m przy użyciu regulowanego komina. Nasze urządzenia zaprojektowaliśmy tak, aby - przy zachowaniu rozsądnej ceny - były skuteczne w eksploatacji, łatwe w transporcie oraz przechowywaniu.

 

Kompaktowa, mocna i niezawodna – odśnieżarka STIGA to idealny sprzęt na zimowe zawieruchy

Źródło: www.stiga.pl

 

ODŚNIEŻARKA NA LATA

Polskie zimy nie należą do łagodnych i bezśnieżnych. Odśnieżarka jest więc urządzeniem, którego będziesz używał dość często i przez wiele lat. Zapisy występowania opadów śniegu z ostatnich kilkunastu lat pokazują, że polska zima nie należy też do krótkich. Średnioroczna długość występowania pokrywy śnieżnej waha się od 90 dni (na Nizinie Szczecińskiej) do 130-140 dni (na Pojezierzu Mazurskim). Oznacza to, że urządzenie, którego właśnie poszukujesz, będzie służyło Ci przez blisko 1/3 roku. Statystycznie, odśnieżarki będziesz używał częściej niż pralki czy wiertarki. Warto więc wybrać niezawodne urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania, a jednocześnie nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego.

KOMFORT NA PIERWSZYM MIEJSCU

Nie pozwól, by Twoje własne podwórko groziło poślizgiem podczas każdego stąpnięcia. Tym bardziej, jeśli możesz to osiągnąć bez dużych nakładów finansowych i czasowych. Dzięki przemyślanej inwestycji w odpowiednie urządzenie odśnieżanie przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się jedynie krótko trwającą czynnością.

Dobrze dobrana odśnieżarka elektryczna pozwoli Ci na szybkie i sprawne uporanie się z ośnieżonym placem i chodnikiem. Nawet najwęższa i najbardziej kręta alejka nie będzie już stanowiła problemu, dzięki czemu każdy krok stanie się pewny i bezpieczny.

Zobacz produkt w sklepie Stiga